bugün

güzel olmalarına güzel olanları çokta, böyle genel bir fazla konuşma olayı var bu hatunlarda, hani insan bilgili olduğu konuda konuşur tamam ama hiç bir fikrinin bilgisinin olmadığı konuda nasıl bu kadar çok konuşur o bir garip geliyor bana.
daha ufacık iken dağa fındık toplamaya çıkan, inek besleyip sağan, ormandan odun taşıyan kızlardır, annemdir teyzelerimdir. bu kızlar güçlü kuvvetli, asi, inatçı olmasın da kim olsun?
trabzonlu anaya,kadına lafım yok, saygım sonsuzdur, eşsizlerdir. Yalnız son dönemlerde şehirli genç kızlarında bariz bir kompleks sorunu var, egolarıyla fena halde başları dertte, her şeyi bildiklerini sanıyorlar.
inatçıdırlar, çalışkandırlar ellerinden her iş gelir. lazca konuşanlarına da çok az rastlarsınız. bilinenin aksine türkçeyi de güzel kullanırlar. ama en güzeli de trip atmazlar. direkt söylerler söyleyeceklerini.
ismail yk dinliyor olmaları muhtemeldir.ve ya ismail türüt.
çirkindir.
içlerinde beni de barındıran kızlardır.

genelleme yapanları genelledim sonuç şu çıktı; her biri bir trabzonlu kız tarafından kaşınmış.

(bkz: yersen)
burun farkıyla öndedirler.
Bazıları çok utangaç , bazıları ise çok geveze olur. Fakat geleni iyi aile kızı ve namusuna düşkün olur. Çayı severler.
hani derler ya "izmir kızları, çerkez kızları çok güzel olur" yalan külliyen yalan. trabzon kızları güzellik konusunda herkese fark atar. yüzleri güzeldir, dilleri de güzeldir. az biraz sinirlidirler belki ama o kadar olacak. kocasından daha uzun yaşama konusunda da açık ara liderdir bunlar söylemiş olayım.

izmir kızları da güzeldir ama makyaj ve dekolte sayesinde güzeldir.
çerkez kızları güzeldir evet ama lafta güzeldir.
balıkesir kızları tabii ki güzeldir ama höşmerim daha da güzeldir...
trabzonlu kız görmesek yutturacaklar güzeller diye. neresi güzel amk? eskişehir, izmir, balıkesir kızları güzeldir desen tamam diyeceğim ama trabzon kızı ne alaka? harbiden ne alaka? bir kere burunları büyük kardeşim. gerçekleri konuşmak lazım. demagoji yapmayın.
trabzon insanının genel karakteri düşünüldüğünde, inatçı, ani sinirlenen, daha kötüsü neye neden tepki verdiği anlaşılmayan yersiz ve gereksiz hareketleri olan ve tanıdığım istisnasız her doğu karadenizli erkekte gördüğüm karakterin ucundan kıyısından kendilerine yansımama olasılığı neredeyse olmadığından, bugüne kadar trabzonlu bir kız tanımamış olmama rağmen tanımama isteğim konusunda ısrarlıyım. ciddi anlamda itici geliyorlar ön yargılarım sebebiyle. istediği kadar güzel olsun istediği kadar tatlı olsun. dünyanın en güzel gözleri onda olsun, çok namuslu çok dürüst olsun; istediği kadar bu saydıklarımdan da iyi olsun; benden uzak olsun demişimdir her zaman.

imajları yukarıda bahsettiğim gibi olan kızlardır.
yanlış tanınan kızlardır.
normal bir; istanbul, ankara, izmir, kızından farkları yoktur. insan evladıdır hepsi.

not: belden aşağı vurup rezilleşmenin anlamı yok. fenerbahçe ye yakışmayan ergen tavırlarına da gerek yok!
21 nisan 2012 trabzonspor beşiktaş maçında görüldüğü üzere, balık etli, bakımsız ve çirkin kızlardır.
akçaabatlı olanları güzeldir. sıcak kanlıdır.
insanları her fırsatta genellemek ve gruplaşmak adına, vurun abalıya dercesine eleştirilmiş hatunlar. çirkin mi dememişleri hanzo mu?

trabzon'lu tüm kızları tanır da bilirmiş gibi ahkam kesmek gibi olmuş. görüntüye böylesine takılmak, ya da siyasi, sosyal nefretini böylesine kusmak nedir anlam veremiyorum.

tüm türkiye miss model, trabzonlular ehh kaka.

avukatları değilim fakat ben de trabzonluyum çok şükür.
halimden de memnunum. toprağımın tabiatındandır hırçınım.

ama bilemediniz beyler, hokka gibi burnum, aslan gibi yüreğim, kara kaşım kara da gözüm var.

çocukken de sokakta, sarı pipi kızdırma sakın beni, mandallarım seni diye ahkam keserdim.

yazılanlara gocunmadım fakat bu kadar da görüntü anlamında eleştiri yapılmasına karşıyım.
kodummu oturtur.
aslan gibi kızdır yeminlen.
evlenirsen sırtın yere gelmez.
futbol hastası kızlardır.
binlerce kişinin içinde bize her yer trabzon diye bağıracak kadar cesurdurlar.
sanıldığı gibi burunları büyük değildir. burunları büyük diyenleri trabzon'a davet ediyoruz özellikle o meydan'a forum'a bir uğrayın bakalım türkiye'de bir çok anadolu şehrindeki kızlardan daha havalı hoş kızlardır. öyle pısırık falan değil son derece delikanlı , kendi ayakları üzerinde durabilen kızlardır. hee o beğenmeyelere de kalmadı kızlarımız.

ayrıca ünlü bir karadeniz atasözü der ki ' geliysen gel gelmeysen haydee '.
Su anda olmasada 50 bilemedin 100 yil sonra cok guzel olacaklarini dusunuyorum, nihayetinde ozellikle trabzon da ruslar ile evlilik var, bildigin o bolgede irk degisiyor, zamanla hepdi sarisin, mavi gozlu, beyaz tenli olursa sasirmamak lazim.
beyaz tenli olur cogu.
çok inatçı olurlar. zor kızlardır vesselam.
Çoğunluğu güzeldir. Tabii ki konuşmadıkları sürece.