Genellikle basenleri geniş olur.

Kaç tane trabzonlu kızla tanıştıysam Öyleydi.

Bak trabzonlular haa rizeliler Öyle değil mesela.

iri popo severim. Evet.
yoğun miktarda gürcü, yunan ve kıpçak türkü kökenli bulunduğu için sarışın ve kumral olma ihtimalleri türkiye genelinin çok üzerindedir.
tr*bzondan kızla beraber olacağıma onurumla os1imi çekerim olur biter.
Adamın aklını alırlar.
Çirkin koca burunlu aç gözlü kızlardır.
Allah affetsin zamanında bunlardan çok hoplattım Of’dan başla Vakfıkebir’den çık ama en kaşarları Araklı’nın kızları.
15-16 dedimi zor zaptedilen kızlarmış. o yüzden erkeğe kaçma çok yaygınmış. suyunda mı var havasında mı acaba.
(bkz: dursun abi)

61, silah, laz qızı, horon, vururum
Genelde çok atarlı ve fevri oluyorlar...
cana yakındırlar ama zorlar.
Malsın.
iyi yalarlar.
(Lazca şive kullanmayan nazik Türk kızlarından bahsediyorum)
hikaye abartı ve de trabzonlu kadınlar özellik 90 sonrası nesil artık karadeniz ağzına düşündüğünüz gibi sahip değiller. benim de memleketim trabzon. ve sık gittim şu 3 yıl içinde iş ailevi durumlardan ötürü.

arkabam var bir sürü orada büyümüş ve büyümekte olan.

şive muhabbeti tamamen mizasen.

haa burgerkingde hedef olarak kırk yaşında abla dinlemişlerse, o da onların seçeneği ben karışamam.
evlenilmiyecek kocasının her türlü hanımcı olduğu insan türüdür karşı gelmek mümkün değildir dayak yersiniz.
Fazla denk gelmedim ama denk geldiklerim normal kızlardı bi farkları yoktu şu laz kızı farkı denilen sey alakası yok.
(bkz: dilan dere)
fazla bulaşmayın
meşhur sözleri şudur
ya yağli yedun dilun kayayi
ya mermiden hızli koşayisun.
iki tane tanıdım biri mahallede idi. manitu olur gibi olurken samsuna taşındılar. diğeri giresun'dan trabzon'a giderken akçaabatta yol kenarında salaş bir lokanta çalışan muhtemelen de sahibinin kızı olan biriydi. daha sonra bir kaç kere daha gittim oraya ufak tefek muhabbete başlarken benim senelik izin bitti. bir sonra ki yaz yine gittim yoktu. ikisi de iyi kızlardı.
beyaz tenli çoğunluğu kapalı pekte kibar olmayan ama dıştan bakınca tatlı ve şirin olan kızlardır.
Trabzonlu olduktan sonra kız olsun erkek olsun uzak duracaksın amk. bırakın birbirleriyle üresinler. Adamların kafa harbiden değişik çalışıyor. Ben de şaka zannederdim, askerde tanıyınca bizzat şahit oldum.
atarlıyım triplerine giren itici kızlardır.
erkekten daha erkeksilerdir. uzak durmak gerekir.
Ehe parmaginda oynatirmis o yüzden en fazla natasa trabzonda var.
Trabzonsporlu kızlar yanında sönük kalırlar.
çirkin kızlardır.