bazı kadınların rahatlıkla yapabildiği aktivitedir.
http://haber.rotahaber.co...carolinede-katildi/251739
topuklu ayakkabıyla yürüme konusunda çok tecrübeli değilseniz denememeniz gerekir.yürüyemiyorsun bile daha, koşmak senin neyine dimi ama...
işe yetişmek için koşturup durdum ben bu sabah. sonuç, levent metrosunda
yürüyen merdivenden inerken ayakkabımın topuğu gövdesinden ayrıldı. bir elimde kırılan topuğum, sek sek sekerekten inci dizerekten metroya kadar yürüyebildim neyse ki.asıl maharet topuğun kırıldığında bile hiç bozuntuya vermeden yürümekteymiş.bu düşünceyi pek uygulayamamış olacağım ki arkamdan gelen bir sesle irkildim:
"-bugün sizin için zor geçeceğe benziyor."

hadi canım, sanki ben bilmiyorum zor geçeceğini. kaldı ki sekiyorum lan topal karga gibi.neyse efenim sabahın sekizinde taksim’de ayakkabıcı aramaya başladım, ama bulamadım. boyacı amcalara sordum, topuğu gördükten sonra ayakkabıyı tamir edemeyeceklerini söylediler. sekerek iş yerine ulaştım ama burada da fark edildim ve dalga geçtiler. şu an ayağımda bir arkadaştan bulduğum pofidik terlikler var(neden yanında pofidik terlik taşıdığı muamma), rahatlığına diyeceğim yok ama hiç ayağa kalkamıyorum.çay bile içemedim lan, pufff.
geçenlerde egzantrik bir atraksiyon olarak antalya'da yarışması yapılmış olan zor aksiyon. hatta yarışa wilma elles de iştirak etmiş.
kesinlikle çok zor, büyük emekler gerektiren herkesin yapamayacağı eylemdir.

özellikle sabah sizi bekleyen servise doğru koşuyorsanız, servisin camından gülerek size bakan arkadaşlarınız motivasyonunuzu daha düşürebilir. gerçi böyle bir durumda önemli olan sizin düşmemenizdir ama yine de çok gerek olmadığı durumlarda tavsiye edilmez.
kutlanası, aşık olunası kadınların yaptığı iş. hayatta yapamayacakları şey yoktur.
sabahın köründe sokakta kimseler yokken köpek çetesiyle karşılaşınca her kadının başarabileceği eylem. zor ama imkansız değil.
Zor yürüyormus gibi yapan kadının yeri gelince o ince topuklarla depar atması durumudur. Ben sahsen elime alıp koşarım.
Bir kere çok sarhoşken bunu yapmak durumunda kalmıştım. O günden beri ne zaman topuklu ayakkabı giysem çantamda hep yedek spor ayakkabı olur çekilecek dert değil.
Bir hafta boyunca kanayıp ölmeyen, patlıcandan reçel, kalemle topuz yapabilen bir varlık için sıradan bir eylemdir.
Yani koşulur efenim, koştuk, koşarız da...
(bkz: koştursun efendim)
Deodorant reklamı itemidir. Genelde taksi yakalamaya çalışırken koşuyorlar.
Yıllar önce şahit olduğum konudur.
istiklal Caddesi üstünde akşam bardan çıkıp arkadaşımla yürürken iki apartman topuk giymiş kız yanımızdan bize garip bakışlar atarak geçmişti. Kızlar birbirleriyle çakır keyif kakara kikiri sohbet ederken birinin telefonu çaldı. Kız telefonda konuşunca diğerine bir şeyler söyleyip bir anda koşmaya başladılar.

Biz de bunların havası kime diye gülüşürken arkadaki mini etekli kız önündeki yağmur mazgalına iki topukla birden girdi ve diğer arkadaşı tutana kadar öne doğru adeta Michael Jackson edasıyla düştü. Biz de tabi iki centilmen erkek olarak puhaaaa diye kahkahalarla gülmeye başladık. Yerdeki kız pek gülmedi ama arkadaşı da bize katıldı ve sonrasında kendilerine yardımcı olduk. Kız kırılmış iki topuklu ayakkabıyı çıkarıp istiklali bi baştan diğer başa çıplak ayak yürümüştü.
Bu yollarda zordur. Ne yol düzgün ne kaldırım. Yazık.