bugün

çemberimde gül oya, kırık kanatlar, aşka sürgün, sultan makamıü kurşun yarası yapımcılarındandır. kara yılan ve asi bu dönem en yeni projelerindendir.
kendisi göçmendir efendim,o yüzden kendi gibi olanlara çokça yardım eder.
sis yapım'ın sahibi.
atv 'de yayınlanan hatırla sevgili adlı dizinin proje tasarımcısıdır ayrıca.
her fırsatta dönem dizilerine olan ilgisini dile getiren, kaliteli işlere imza atmış yapımcı. (bkz: hatırla sevgili) (bkz: karayılan)
ayrıca birçok yeteneği keşfetmiş ve yıldız yapmıştır. (bkz: begüm birgören) (bkz: cansel elçin) (bkz: tuba büyüküstün)
23 ocak 2009 itibariyle vizyona giren güz sancısı filminin yönetmeni...
9 mart 2008 tarihli sade vatandaş programında filminin istanbul film festivali yarışma bölümüne alınmaması üzerine yaptığı çocukça açıklamalarla antipati kazanan yönetmen.
Tomris ismi: Türk tarihinde ki ilk bayan liderdir.
antakya dizilerinden gına getirendir.
kürtçü yapımcıdır. bütün yapımlarında kürtlerin yaptıklarını aklamak, kürtleri türk kültürlerini barındırıyor (delikanlılık, arap değil orta asya ahlak yapısı vb.) gibi göstermek misyonu vardır.

bunu yaparken ; türk insanını karalayarak yapar. onun yapımlarında türk kötüdür, kürt iyidir.

seda sayan programları ve televole içeriği kadar bilgi birikimi olan insanların gururudur, en sevdiği yapımcıdır. hükümetin kankası, abd nin bacısı, dtp nin gülüdür.
(bkz: yeditepe istanbul) onun projesidir. saygıyla!
siyasi dizilerse söz konusu olan,başarılı hatun.ekibi ve o an için toplanan her kim varsa tökezlesede kalkmayı biliyor.
aşklı meşkli dizilerde ise her zamanki 'aşk' olgusunu yine 'herzamanki' buram buram etnik kokan topraklardan aktarılıyor.hiç izlemedim,fragmanları dışında bu dizileri ama tuba büyüküstün kadar hareket edemeyen bir kadına ilah muamelesi yapılması, mekaniğe olan inanç gibi geliyor bana.dizileride ortadoğuya kakalıyorlar zaten.
gelgelelim uzun metraj fimlerine.
eski fimlerini yeni filmleri ile karşılaştırmak gerek.
ama yapmayacağım,üzülürüm.
söyleyemese bile eşşeğin aklına karpuz kabuğu düşürmüşlüğü için saygıyı hakeder yinede.
daha çok yönetmen,daha çok bağımsız sinema..
Gazetede fotoğrafını gördüğüm ana kadar kendisini erkek sandığım yapımcıdır. Beni kendimden utandıran, çok güzel yapıtlar sunan kişidir.
"Bu kalp seni unutur mu" gibi bir yetmez ama evet dizisi yapmış kişi.

Unutulmaması gerekir.
güncel Önemli Başlıklar