1. 1.
  Tomb Raider'ın yeni versiyonudur. Angelina Jolie olmasa bile yine de güzel bir ortam yaratılmış. Aksiyonu bol, güzel bir film. Kaybedenler Kulübü ile uğraşmak istemeyenlere tavsiye edilir.
  2 -1 ... gercegintakendisi
 2. 2.
  filmin orjinal adı ''tombul raider 2018'' evet eksik yazılmış.
  1 -1 ... hatake kakashi
 3. 3.
  istersen 2019 yazalim.
  1 -1 ... gercegintakendisi
 4. 4.
  Türkiye'de vefat etti görünen babamın, Kıbrıs'ta hayatta görünmesi üzerine, bir miktar gerçeklik payı olabileceğini düşündüğüm yapım. Ben de Çanakkale'de üniversitede babam ile ilgili araştırma yaparken bir kitap bulmuştum kütüphanede; Ve kitabın ilk sayfasında "Artık bu teşkilatın hiçbir üyesi hayatta değildir; Hepsi vefat etmiştir." Yazılıydı. Filmde Lara da babasının bıraktığı mesajı buluyordu. Ve babasının mesajı: "Lara, eğer bunu bulduysan, ben ölmüşüm demektir." Şeklinde.
  Bir de 3-4 yıl önce Kıbrıs'ın yerel bir haber sitesinde, Sibel Siber'in yanında babamın yaşlanmış haline benzeyen birinin fotoğrafını gördüm; "Bana mı öyle geldi?" Diye düşündüm ve fotoğrafı anneme gösterdim. Ama özellikle anneme hiç söylemedim o kişiyi babama bezettiğimi. Annem de fotoğrafı görünce "A hayret, babanıza ne kadar benziyor." Dedi. Sonra fotoğraftaki kişinin kimliğini öğrenmek için haber sitesine mesaj bile yazdım; "Tanımıyoruz; ada halkından biridir." Dediler. Kıbrıs'ta kime sorduysam, Herkes fotoğraftaki diğer kişileri tanıyor; Ama adamı tanımıyor.
  Ve Lara'nın babasının kimlik kartını görme anı, benim Kıbrıs'ta babamın KKTC kimliğini ilk kez görme anıma çok benziyor. O ana kadar hiç görmemiştim. Annem Bir zarfa koymuş, "bu zarfın içinde sizle ilgili bir şey yok, sadece babanızın evrakları var." Demişti bize. Ben de orada evraklarımızı hazırlarken o zarfı açtım ve içinden babamın kimlik kartı çıktı. Sonra kaymakamlıkta o bilgilere baktılar ve "Ölü görünmüyor. Kütükten düşmemiş. Ölüm belgesini getirip düşürmeniz gerek." Dediler ve babamın kimliğini bize geri verdiler. Bu, imkansız. Çünkü ben 5 yaşındayken babam vefat ettiğinde Kıbrıs'a gitmiştik. Ölüm belgesini götürmüştük. Avukat da gelmişti; Mahkeme kurulmuştu. Mahkeme, kardeşime ve bana vasi tatin etmişti. Ve onlara "Vasi olmak kolay değil, bu çocukların başına bir şey gelirse, siz hapse girersiniz." Demişti hakim. Kıbrıs'taki evimiz ve dükkanımız için vekil tayin edilmişti mahkeme tarafından. Ve annem o zamandan beri sürekli evlenmediğini belgeliyor ve Kıbrıs'a gönderiyor. Hep Kıbrıs'tan istiyorlar annemin evlenmediğine dair bu evrakları. Babam hayatta olsa neden istesinler? Babam yaşıyorsa, neden bize vasi tayin edilsin? Neden evimize vekil tayin edilsin? Bir mantık hatası var bunda.
  Kardeşim askerlik için Kıbrıs'ta şu an. Ona da "Babanızın ölüm belgesini getirin; Mahkeme kurulacak, kütükten düşürülecek ve size hisse dağılımı yapılacak miras için." Demişler. Ama bence babamın yaşıyor görünmesi daha güzel. Bir de babamın Kıbrıs'ta sık sık ziyaret ettiği Lefkoşa Asal'da bu yazıyı görünce çok etkilendim:
  "Hem görürüm hem görmem uykudaki göz gibi.
  Hem yürürüm hem dururum üzengideki ayak gibi.
  Hem varım hem yokum gülsuyundaki koku gibi.
  Hem susarım hem konuşurum kitaptaki yazı gibi."
  Bu fotoğrafı da orada çektim; Duvarda asılıydı:
  tomb raider 2018
  Bu kadar olayın üzerine bu yazıyı görmek, manidar geldi. Tüm bunların üzerine bir de Tomb Raider 2018 izleyince, etkilendim. Bu filmde kendimi buldum adeta:
  https://youtu.be/b3rX7RTJ9L0
  https://youtu.be/ouG9OtZgZ9c
  -2 ... hexa gram
 5. 5.
  Lara Croft, şifreleri çözüp, babasının gittiği adaya ulaşınca, öldü sanılan babasını hayatta bulduğunda babası ona kızıyor: "Onların dikkatini başka yöne çekmiştim; Her şeyi buradan izliyordum; Ama şimdi sen dikkatlerini üzerime çektin." Diyor. O sırada geçen diyalog:
  Babası: E ne yaptın? Oxford mu Cambridge mi?
  Lara: Üniversiteyi okumadım baba.
  Babası: Hala yapabilirsin. Daha bir çocuksun.
  Lara: Sen beni terk ettiğinde bir çocuktum. Artık değilim.
  Tabi Lara sonradan okuyup arkeolog oluyor vs. O kısım bu bölümde yok. Muhtemelen filmin devamı çekilecek.
  Filmi de güzel; Ama fragmanını filmden daha çok beğendim. 2 Fragmanını da defalarca izledim. Süper:
  https://youtu.be/b3rX7RTJ9L0
  https://youtu.be/ouG9OtZgZ9c

  Ayrıca Şarkısı muhteşem. En sevdiğim şarkı diyebilirim:
  https://youtu.be/lVrMSdurAUE
  ... hexa gram
 6. 6.
  Bu bildiğin Rise of the Tomb Raider lan?
  ... ride the lightning