bugün

nba'in en iyi uzunlarından hatta en iyisi olan çok cool karizmatik şahsiyet.
phoenix sunsin *mina koyan superstar.
shaqin ustunden cok guzel sol hooku var.
ayrica ilk uzatmanin bitmesine 3.0 sn kala bir uclukle durumu esitlemistir.**
asil attiktan sonra sevincini gormeniz lazim.
ayrica mac 117-115 bitti.

edit: merak edenler icin;
http://youtube.com/watch?v=5Vs85hoSSbc

edit2: bunun neresine - attiniz anlamadim *
playoff 2008 ilk turunda, phoenix karsisinda topu her eline alisinda yararli bir seyler yapan, gerektiginde ucluk, gerektiginde uzak mesafeli ikilikleri eli titremeden atan basketbol canavari.

maci uzatmaya goturen efsane uclugu.. (#3295095)
lakers maçında olduğu gibi büyük rakamlara ulaşmıştır fakat bir maçı çevirecek kadar takımını ateşleyecek bir yeteneğe sahip olmayan bir oyuncurdur. yanlış anlaşılmasın başarılıdır ama kuru kuru...
espn'e göre gelmiş geçmiş en iyi power-forward ve en iyi uluslararsı oyuncu olma özelliğini taşımaktadır.
abd milli takımı'nın kaşarlanmış oyuncularından biri olmasına rağmen hala neden uluslararası olarak değerlendirildiğini anlamadığım basketbolcu.*
(bkz: iş ahlakı)
basketbol yanısıra profesyonel yüzücüdür.
dünyanın en iyi basketçilerinden olmasına rağmen yüzmeyi daha çok severmiş. hala boş zamanlarında yüzermiş kendisi.
nba'deki lakap takma manyaklığından en çok nasibini almış oyunculardan biri, belki de birincisi. sırf benim bildiğim lakapları; mr. big fundemental, t-robot, dunk duncan, dream tim.

kanaatimce gelmiş geçmiş en iyi power forward.

not: charles barkley'i de, karl malone'u da izledim, biliyorum.
amiral david robinsondan sonra takımı sırtlayan, sessiz, sakin, ahlaklı pivot. suratına tokat atsan kalkıp da bir şey demeyecek görünüşü var adamda.
kusursuz. başka bir şekilde tanımlanamaz kendisi. kanımca jordan'dan sonra nba'in en başarılı oyuncusu. jordan'dan sonra derken, jordan'dan sonraki dönemi kastediyorum. yoksa götüm yemiyor abdul-jabbar'a laf atmaya...
o kadar iyidir ki izlerken sıkılabilirsiniz. basketbol oynamaya programlanmış bir robottur kendisi sanırım. bu kadar kusursuz oynanamaz çünkü.
ne kadar eksilenirse eksilensin diyerek başlamak istemezdim, ama harbiden öyle.

nesinin beğenildiğini anlayamadığım, bileği sağlam uzun boylu basketbolcu. gerek tekdüze oynayış tarzı, gerek sevimsizliğiyle inanılmaz itici bir insandır ve insan izlerken zevk almaz. san antonio spurs'tan nefret etme sebebidir. bu adamın takım arkadaşları da sevimsiz insanlardır hep nedense.
10 kez all star olmuş, 11 kez all-nba ve all-defensive takımlarına seçilmiş, 2 kez üstüste normal sezon mvpsi olmayı jordan'dan beri ilk başaran sporcu olmuş, dört kez nba şampiyonu olmuş, üç kez de nba finallerinin en iyi oyuncusu seçilmiş bir insan evladı.

beğenirsin beğenmezsin, tarih yalan söylemez. adam mükemmelliğin basketbol açısından simgesi olmayı başarmış.

bu saatten sonra tekdüze desen, sevimsiz desen kaç yazar.. bir yüzük daha alırsa ikinci ele geçecek yahu adam!
hemen hemen her sene all star olan soğukkanlı nba oyuncusu.
(bkz: tim duncan ın iki teknik faul alarak atılması)
sürekli olarak aynı saç modeliyle takılan basketbolcu.
david robinson un gelmiş geçmiş en iyi dört numara olarak tanımladığı basketbolcu.

ayrıca,

--spoiler--
Have you ever gotten down on your knees and prayed for something real hard? Timmy was my answered prayer.
--spoiler--

buyurmuş amiral kendisi için. bu sözleri böyle bir efsaneden duymak herkesin harcı değildir deyip, haberin kaynağını verelim:

http://kisalink.com/cc571ed/
nbade belki de en keskin fundamentale sahip oyuncu.
yaptığı hareketler basketbolun doruk noktasıdır fikrimce. izlerken hareketleri o kadar basit gelir ki, yaptıklarının ne kadar zor olduğunu anlayamazsınız.
O sessiz ve buz gibi bakan gözlere rağmen her maç çaktırmadan 20 sayı 10 ribaund yapan adam.
tamam abi mükemmele yakın bir fundamentalın var. tamam abi durdurulman için hakikaten çaba gerekli. ama sıkıcısın. renksizsin. git biraz kevin garnetten ders al. onunla takıl arkadaş ol dicem ama iversonla kankaydın sen o bile düzeltemedi seni.
spursten nefret etme sabebim. bu kadar sıkıcı ve zevksiz basket oynanmazki. neyseki şuan spur haketiği yerde.
panyalı şutlarıyla ünlüdür kendisi ancak dendiği gibi düz oyuncudur ne bilim hiç görmedim bir kevin garnett pozu sayı attıktan yada blok koyduktan sonra.
basketbolun karakter olarak ergün penbe'si.