1. 1.
  bir bilinmezliktir.

  küçüklükten beri köpeğin havladığını, kuşun öttüğünü, ineğin mö'lediğini, kedinin miyavladığını, atın kişnediğini, fokun tam olarak yazamayacagım ama kulaklarınızda çınlayacagını düşündüğüm sesini ve diğer çoğu hayvanın nasıl ses çıkardıgını duymuş veya bir yerlerden öğrenmişizdir. peki ya tilki?

  tilkinin nasıl bir ses çıkardıgını tam olarak bilememekteyiz. bilsek de hiç adlandırmamışız galiba. kitaplarda ördeğin vakladığından, kurbağanın vrakladıgından, hindinin gulugululadığından bahsedilir. ama tilki öyle mi? hiç bir şey yok. adeta ketumluk abidesi. sanki bu yüzyıla kadar sesizlik yemini edip, hiç ses çıkarmamışlar da insanoglu olarak bir tanı, isim koyamamamışız. olacak iş değil.

  tilki nasıl ses çıkarır hakkaten? ne yapar bu hayvan? havlar mı, kükrer mi? ne eder? yoksa kurda az biraz benzediği için ulur mu? allahım her sey cok karısık.. bu hayvan nasıl ses çıkarır, ne der, biz nasıl adlandırırız bulana veya getirene yüzbinlira veriyorum.
  2 ... lanet olasica federal
 2. 2.
  Çalılığın arkasındaki sestir.
  ... ambulans soraka
 3. 3.
  bazen hic sevmedigin birinin sesidir.
  ... bumeslekbanazor
 4. 4.
  hâla bilinmezliğini korur ama ylvis adlı grup hakkında bir şarkı yayınlamıştır. (bkz: what the fox say)
  ... bidombalahacdagorek
 5. 5.
  ''acaba ses telleri mi yok?'' sorusunu akla getirir.
  ... lumber jungle
 6. 6.
  Ylvis grubuna şarkı yazdıran sorunsal. Zekeriya beyaz, cübbeli ahmet hoca veya murat bardakçı kesin biliyordur, bir sormak lazım.
  ... kapimunist liberal
 7. 7.
  (bkz: what does the fox say)
  2 ... rabia olmak isteyen pelinsu
 8. 8.
  (bkz: anket sesi)

  Peşin not: bundan 100 sene sonra ne alaka demeyin amk. Şimdiden açıklıyorum; tilki diye bi yazar var her anketin altına yaz gitsin. Onla alakalı işte. ( gelecek nesile bıraktığım ilk eserim, tarif edemem.)
  ... bigbadtrip