bugün

(bkz: istemsiz hareket)
Küçük Emrah 'ın kendisinden kudret edinerek takriben 15 yıl önce yazmış olduğu "Tak Tak tiki tiki Tak" isimli şarkının temeli.
mehmet ali erbil'in reytingde en büyük kozu.. nerde tikli m.ali orda! (bkz: mıhtar)
istemdışı kas hareketidiye özetlenir
-söyle bakalım evladım istemisz kas hareketine ne denir
-tik denir hocam
-aferin 10. adın ne senin evladım
-tüleyman hocam
geniş yapraklı bir agac turu
toplu intihar komisyonu
(bkz: türkiye istatistik kurumu)
kısa aralıklarla aniden ortaya çıkan,hızlı,yenileyici hareketler ya da seslerdir. bazı kişilerde her ikisi birden görülebilir
tık.
tıklamak fiilinden gelir. mause sesi de olaBilir Bu.
(bkz: sik)
ince ve küçük bir nesne ile sert bir yere vurulduğunda çıkan ses.
uzaklık ölçü birimi.

size bir tık kadar uzaktayız
taksitli ihtiyaç kredisi .
eğer çok ileri bir vakaysa tikli arkadaş ne ana bırakır ne bacı..
ks. türk intikam tugayı *
hint meşesidir. genelde gemi yapımında kullanılır.
doğru bir şeyin yanına koyulan en güzel işarettir. yanındaki kelimeyi cümleyi her ne varsa adeta yüceltir. yapımıda gayet eğlencelidir, önce kalemi biraz aşağıya doğru yere negatif yönde 45 derecelik açıyla çereksiniz bitirdiğiniz noktadan oluşturduğunuz doğruya göre 45 derecelik bir açıyla pozitif yönde diğer doğrunun yaklaşık iki katı uzunluğunda olacak şekilde başka bir doğru oluşturursunuz. ayrıca (bkz: nike)
tarık iki karpuz kes olum. kısacası bence yani.
istemeden yapılan kas hareketi ya da alışkanlık nedeniyle farkında olmadan yapılan davranıştır. ve bu tikler haliyle yerli yersiz, zamanlı zamansız olunca enteresan sonuçlara yol açar.
göz seğirmelerinin de dahil olduğu kas hareketidir.
-annnsss, denmesi tiktir efendim.
istem dışı belirli aralıklarla yapılan harekettir. tabi bir koşul filan gerekmez tik için. mesela el kol hareketine karşı yapılıyorsa o tik değil reflekstir.
uğraşmayı sevdiğim çok güzel istemsiz harekettir.
ya yok böyle bir şey amına koyum.

https://www.youtube.com/watch?v=PhJL5Mx2d1g