thy'nin mustafa kemal atatürk'ün millî mücadeleyi başlattığı tarihin 101. yıl dönümü olan 19 mayıs 2020 tarihinde istanbul’dan samsun’a tk1919 sefer sayısı ile özel bir uçuş gerçekleştirecek. bu uçuş için hatıra biletlerde tasarlanmış (bkz: ) https://www.tarihiyolculuk.com
en yüksek katılımlı uçuş olacağı kesindir.
23 nisan özel uçuşunu tk1920 büyük bir keyifle keyifle izlemiştim tk1919 aynı keyifte izleyeceğim kim düşündüyse çok güzel düşünmüş.
Özel Biletimi aldım.

Muyluyuz ve de gururluyuz ...
thy her milli bayramda beni şaşırtmıyor artık güzel işler yapıyor tebrikler.
Fetöcüler bunu beğenmedi.
milli değerlerimize sahip çıkmak bunu gerektirirdi thy hem global alanda hemde yerelde bizi çok güzel temsil ediyor. milli bayramlarımız içinde böyle jestler yapması beni gururlandırıyor.
cam kenarından biletimi kaptım:) heyecanla uçuşu bekliyorum.
Güzel bir programdır.

Olmuşken vahdettin'in kaçış yıldönümünde bir ingiliz gemisi çağırıp, içine "şahsım"ı koysalar.
fetöcüleri kahretti.
(bkz: Tariheyolculuk com)

Aramaya inanın. Evet.
her ne kadar yönetim kadrosunu sık sık eleştirsik de thy arada böyle güzel işler yapıyor. tk1881 selanik uçuşu da bir diğer örneğidir.
Yurtdışı uçuşlarını yüzdeye vurduğunda çoğunluğun götünün gılıyık demeyen kitle oluşturduğundan onlarında gönlünü hoş kılan badem bıyıklı eylemidir.
19 mayıs için gerçekten harika bir harekettir gururlandır.
tebrikler türk hava yolları sizede bu yakışırdı. 19 mayıs kutlu olsun. nice güzel zaferlerimiz olsun inşallah.
bu kadar insanın katıldığı tek uçuş olarak tarihe geçecek uçuştur.
canlı yayından izlemek daha bir keyifli bu zor günlerde bizi umutlandırmıştır ve gururlandırmış uçuştur.iki varsın thy milli havayolu şirketimiz olarak bizi hem dünyada hemde ülkemizde gururlandırıyorsunuz. başarılarınız daim olsun türk pilotlarının eline emeğine sağlık.
emeği geçen herkese sonsuz teşekkürler milli bayramla tamda böyle kutlanmalı işte teşekkürler thy.
yanlislikla elimin kaymasiyla ukrayna´da bulunan tuhaf "12345678" sefer sayisina sahip ucagi tiklamama vesile olmus istanbul-samsun seferi yapmis olan ucaktir.

görsel
milyonların takıldığı uçuştur pilotlarımızı ve konu eylemi düşünen herkesi kutlarım.