bugün

rica ediyor bu yazar..
ergenler ve liseliler rahatsız etmesin.
gitsin saçma sapan üstünlük fıkraları okusunlar..
liseli sandığı bir profesyonel satranç oyuncusuna, hakemine ve eğitmenine ders vermeye çalışmış yazarcık.
kendinde öğretmenlere öğretmenlik yapma hakkını gören yazar.
bu yazar görmüştür ki yarası olan gocunmuştur..
hem de öyle ki kendilerini anlatma derdine girdiler..
bana ne lan sizden *
tanımam etmem ama dota oynuyormuş. *
buradan tüm noob ve leaver olma potansiyeli olan arkadaşlar ile garena'da bir zirve gerçekleştirip ezme hevesinde olan yazardır.
kendilerini ezmek benim için çok zevkli olacak..

gondar the bounty hunter
not: slardar yasak *
bu ne kindir yarabbi...
adamın biri gitti de coştuğum entryleri eksiledi.
no comment!..
(bkz: #10135029)kafayı fena halde bozmuş yazar.
acilen bir doktora görünmesinde fayda var.
durumlar vahim...
(bkz: #10141270)sanırım ışık evlerinden birinde abileri tarafından beynine biber gazı sıkılmış olan sözlük şeysi...
liberalim liberalim diye her entry altına not düşen yazar bey. benim fethullahçı olduğum kadar liberal olduğuna inanıyorum. komik.
(bkz: yedinci nesil çaylak)
Olum iyi yazıyomuş lan bu eleman. Niye çaylak ettiniz adamı?

yahu bir şey demeyeyim diyorum ama inanın bu imkansız. adam şimdi de akp yi özgürlükçü parti ilan etti. hem de türkiye deki en özgürlükçü parti. ağlayayım mı güleyim mi bilemiyorum.

#10163386 anarşi avatarını kullanan birinin komunizme böyle bir hakaret etmesi de ayrıca komiktir.
tek kelimeyle liberal yazar.
tek kelimeyle yazar.
sanırım bana küsmüş yazar.
ne gerek var yav. harbi üzüldüm.
edit: iyi lan küsmemiş.
tek cümleyle ne kalitesini ne liberalliğini ne de dotacılığını gördüğüm yazar.
tek kelimeyle yazarlığını görmediğim, iktidar yalakası yazar.
tek kelimeyle koolcatofobik yazar.
(#10162892) eleştirisini * , herkes iki üç kelimeyle entry kalabalığı yaparken güzelce anlatmış yazardır.
(bkz: artist)

şimdi de başkalarının inancına dil uzatmış yazar. tamam; sünniler günde beş vakit saçma sapan hareketlerle namaz kılıyorlar. böyle salakça bir şey olabilir mi? iki kere yere oturdun kendi dilinden olmayan iki manyakça söz söyledin diye sevap mı kazandın?

nasıl oldu canım? beğendin değil mi?
Enteresan kişi. Bu kadar az nitelik ve donanimla bU kadar kendine güven. Pes.

(bkz: #10246820) Nolu enTryisinde ileri sürdüğü düşüncenin doğruluğundan ve baskinligindan o kadar emin ki. Kıskandım yemin ediyorum. Ben hiç böylesine kendimden emin olamadım. Adamın kendinden ve düşüncesinin, o ana kadar yazılmış bütün karşıt görûs fikirleri cürüttüğüne olan inancından eminligine harbiden gıpta ettim.

Ne demiş orda; kürdün biri, "aç mısın gurbaaan" derse, kürtleri sevmiyorum diyenlerin hiçbir dayanağı kalmaz, bütün tezleri çökermiş.

Bu kadar basitmiş Meğer herşey. işin acı tarafı, bunu yazan adam hakkatten inanıyor bu yazdığının son söz olduguna. Daha da artık onun bu yazdığının üstüne tez mez ileri sürülemez. Bitti. Finito. The end.

Adam noktayı koydu.

Tabii bu yazdıklarım işin trajikomik tarafı. ilkokul 3 talebesi de öğrendiği son ünitenin artık hayatta öğrenilebilecek son bilgi olduğunu düşünür. Sen o cocuğa ne kadar uğraşırsan uğraş anlatamazsın bilgisiz olduğunu.

Bu kişi de böyle. Nerdeyse bütün yazılarında komiklik boyutunda bir özgüven ve son noktayı koyuyorum tavrı.

Sen hiç gidip bu yazara deme; e be kardeşim, bir kürdün vereceği bir dilim ekmeğin, bütün kürtleri sevmeye neden olabileceğini düşünüyorsun da, 30 senedir hergün asker, sivil öldüren kürtlerin nefrete neden olabileceğini düşünemiyor musun diye.

Anlamaz. O zanneder son üniteyle artık Herşeyi öğrendim.
sağlam yazar.
gece gece nereden girmişse girmiş yazar. aklına esti bakalım sözlükte neler oluyor diye..
kürtleri sevmemek bir haktır ama genellemenin de amına koymaktır.
birey sevmeyebilir.
sevmez sever karışmaz kimse.

ama genelleme yapamaz.
laf icabı yapar ama fiiliyatta, icraatta sıkıntılar başlar.
yani teoride ve pratikte yollar filizlenir..

kim ki eğer de samimi bir ifade ile karşılaşırsa kürtler tarafından, yaptığı bu yerin dibine geçesice genellemenin boşluğunu kavrayabilir. kavrasın canım bırak, hatasından dönsün, terör estiren kürt ile estirmeyenin farkını görsün..

ama yook..
"bir ihtimal bu adamlara karşı fikrim değişir, belki de insani damarım tutar da severim, bu ütopik genellememden de bir ihtimal vaz geçerim, en iyisi muhatap bile olmamak.." diyorsa eğer canı sağolsun, canı sağolsun da..
bu kardeş toprakları üstünde mümkün değil.
illa ki bir gün karşısına birisi çıkar da yemeğini paylaşır, ya kendisi ile, ya da çocukları ile, ya da her hangi birisi ile..

üretmeye çabaladığınız bu korku senaryoları, nefret ve ötekileştirme kokan, "kutuplaşmanın doruklarında birlikte boşalalım" söylemleri artık geçmişte kalmalı, gelin bu nefretten vazgeçin de tek ortak yanımız insan olmamız ve birbirimizi sevmemiz olsun.

aslında bütün olay genelleme yapmamakta..

güzel bir tüyo: kürtler yerine x isimli şahsı sevmiyorum veya x isimli şahıslardan hoşlanmıyorum, ama y'leri tenzih ederim.