bugün

3x16

--spoiler--
şimdii ne olursa olsun damon ve stefan ikilisinin birbirine duyduğu sevgiye diyecek lafımız yok tabii ki.hem damon hem stefan ne kadar vefalı olduklarını gösterdiler bu bölümde. elena kızımız matt sayesinde damona olan aşkını keşfetti sanırım bu bölümde. yani sonunda matt bir işe yaradı. tabi bu durum salvatoreların bağlanma durumunu nasıl etkileyecek,bu konuda henüz bi fikrim yok.
not: damonın sincaplarla ilgili esprileri yıktı geçirdi.1. sezon damonını özlemişiz.
--spoiler--
3x16

--spoiler--
Sezonun heralde en sıkıcı bölümüydü. elijah-klaus yoktu. kısacası bölümün tadı yoktu. elijah dönsün geri, çok özledik.
alaric olayına da şaşırmadım doğrusu.

sezon finalinde elena bir seçim yapmak zorunda kalacakmış ayrıca.
--spoiler--
--spoiler--
Damon: O aptalın yalnız çalışması imkansız .
Stefan: Sen çalışıyorsun .
--spoiler--
3x17de kökenleri öldürmek için gerekli olan ağaçtan yapılmış levhayı getiriyor damon.iyi yanı rebecca o ağacın odunlarını yaktı ama levhadan haberi yoktu.3x18'in fragmanında çantada o levhadan yapılmış kazıklar vardı.Damon da rebecca tarafından işkenceye uğruyordu.Bakalım neler olacak hep beraber göreceğiz.
ben böyle bir hayal gücü, böyle bir çaresizlik, böyle bir boka sarış görmedim dizisi.

3x18 için

--spoiler--
artık söylenecek hiçbir şey yok. adamlar aşmış.
anlatılmaz yaşanır, izleyin görün...
--spoiler--
(bkz: ian somerhalder) sen nasıl bir insansın arkadaş?
boş zamanları geçirmeye yarayan iyi birdizidir fakat kesinlikle Supernatural'sız izlemeyin. ikisi bir arada iyi gider. bu arada vampirler bence öpüşmek için değil korkmak, ısırmak, kan emmek içindir. tvd ve alacakaranlık yüzünden yeni nesiller vampirleri kızılay yararına çalışıyor sanabilir. korkunçtur.
3x19 için önceden söyleyeyim, fragmandaki yatakta gördüğümüz katherina arkadaşlar, elena zannedip sevinmeyin. ah damon ah ne yaptın sen koçum ya. umarım yanlıştır ve burayı editlemek zorunda kalırım.

edit: yanlış tahmin beyler dağılın.
3x20' de görüldüğü gibi basketbol salonları, spor müsabakaları için değil liseli partileri için kullanılır.
Senaristlerin, diziyi izleyenlerle dalga geçtiği dizidir kanımca.
--spoiler--
Senaristlerin düşüncesi şöyle olabilir: Stefanı kötü yapalım, elena damonla yakınlaşsın. sonra stefan pişman olsun, burada da damondan uzaklaşsın. sonra damon ile elenayı öpüştürelim ki umutlansınlar. sonra stefanla da yakınlaştıralım, böylece ne yapacağımızı kestiremesinler.

--spoiler--
3x22 yani sezon finali için

--spoiler--
hayranlarının %99.99999999u delena'yı isterken stefan'ı seçtirmek, cesaret işi. telefonda damon ağlarken küfretmeyen kaç kişi vardır acaba? ' çok şaşıracaksınız valla bak' gibi açıklamalar yapmalarına rağmen sonuna şahsen ben hiç şaşırmadım, ama bir konuda haklı çıktılar, senarist demişti ki sezon finalinden sonra sinirlenip izlemeyi bırakanlar olabilir. dizide tek sevdiğim ve bana göre salvatorelardan bile daha yakışıklı olan alaric yok artık, hayalet olarak gelip jeremy'le konuştuğu sahnede gözüm doldu da hemen toparladım kendimi. o bonnie'de niye büyü için bula bula tyler'ı bulmuş başka adam mı kalmadı? kısaca seyirciye acı çektirmek konusunda türk dizilerini bile geçti bu dizi, bende artık eskisi gibi izlemeyi düşünmüyorum. true blood varken? bi bırak allasen. yolunuz açık olsun. elena'da yeryüzünün en mızmız ve salak vampiri olacak. peh.
--spoiler--
3.sezon final bölümü ile şahsımı hayal kırıklığına uğratmıştır.
--spoiler--
durağan bölüm olduğu için acayip sıkıcıydı. bütün vampirler toplanır katliam yapılır diye bekliyordum olmadı. hem katherine siz sezon finali mi olurmuş, elijah reyis gelince sevindikte mübarek akşam yemeğine gelmiş sanki bi iki kalp sök, para falan fırlat uçur camı çerçeveyi, yok. birde geçen bölüm alaric kurucu ailelere herşeyi söylemişti bakın bunlar vampir haberiniz olsun diye, onlarda yoktu ortada, korkudan kaçıp mystic falls ı terk mi ettiler ne. meredith inde kan verdiğini söylememesi saçmaydı ortalık elenayı öldürmek isteyenlerle dolu, desene bu salak ölürse vampir olur diye. beyin kanaması olsa ne olur grip olsa ne olur kanı verdinmi iyileşiyor işte, milleti telaşlandırmak istemiyormuş, yav bırak.

boonie yavrum benim cadılar beni kara listeye almışsa bende resti çekerim dedin, iyi de yaptın.zaten vampir falan hikaye hep bu cadılar sayesinde ilerliyor dizi, bir de kıçın sıkışmadan bişeyler yapabilsen süper olacak. yalnız klaus un bedenini neden değiştirdin çözemedim. vardır bi sebebi ki en çok onu merak ediyorum.

güya alaric ten kazığı alacaklardı, klausu da kurtaracaklardı bunun içinde alarici aradınız. eee bu nasıl plan rebekahdan önce alaric vardı damonun yanına. burayı anlamadım işte. hesap edemedinizmi yani, matt-jeremy mi bi halt yediler de böyle oldu, kaçırdım ben orayı.

gelelim dizinin b.kunu çıkardıkları bölüme valla tebrik ediyorum senaristleri ne yapıp edip bu aşk meselesini uzatmayı başardılar ki kanımca dizinin sonuna kadar sürdürürler bunu.elena damon a "onu seviyorum" diyip devamında "ilk seninle karsilaşsaydik belki..". be salak kız tutan mı var istiyorsan git damona. yok stefan diyorsan da böyle salak salak konuşma. seç birini de kurtulalım. senin yüzünden aynı şeyleri izleyip duruyoruz. ha sonradan öğreniyoruz ki elena ile ilk karşılaşan damon miş hahaha. gerçekten çok önemli bir sahneydi yahu.tamam artık %100 emindir herhalde kimi sevdiğine.çakal senaristler burda izleyiciyle bi güzel dalga geçti be.

önceki sezonlarda olaylar hızlı gelişip çabuk sonuçlanıyordu, bence bu dizinin en önemli özelliğiydi. 3. sezonda bu yok,finalde sönük olunca hepten soğudum. bence bi esprisi kalmadı dizinin.
--spoiler--
teen wolf gibi bir ergen dizisidir. anlamıyorum bunu izleyince onlar aşık,* biz sexy kadınları izleyince * sapık oluyoruz. tüm kızlara söylüyorum; "iki yüzlü tavırlarınızı zikeyim. "
-3x22-
--spoiler--
"Aşk dediğin böyle olmalı. Yaşadığına şükretmeni sağlayan insanla olmalısın."

elena
--spoiler--
elena'nin aklina sicayim deme istegi uyandiran dizi'dir. efendim bu kiz'i dövmek istiyorum, insanin cani herseyi ister mi? nasil bir bencilliktir sendeki?! damon ve stephen de canlarim benim kizin öyle agzina bakiyorlar. hani vampirini, kurt adamini, cadisini gectim, böyle iki tane mükemmel tatli yilmadan usanmadan birisinin arkasindan kosan erkek yok ki bu dünya da. *
4. sezon'u sezon finalindeki son anlarla deli gibi merak ettirmislerdir senaristler.* *
Kesinlikle mükemmel bir dizi. içinde Ian Somerhalder olan bir dizi. Daha ne olsun?
bir sezon izledim bıraktım.
bölümler birbirinden bu kadar mı kopuk olur.
her bölümde yeni yeni adamlar ölüp ölüp çıkıyorlar.

şimdi bu diziyi izleyenlerle dalga geçiyorum.
her bölümünde ayrı bir parti, kokteyl olan vampirli dizi. hikayesi new york'ta çekilen ve züppelerin hayatlarının anlatıldığı gossip girl'de bile bu kadar parti vs. yok.
heyecanla takip ediyoruz o ayrı.
1. sezonun 16. bölümünü az önce izlediğim gayet başarılı her bölümde farklı heyecan yaşatan dizi.
Oyuncuların twitterlarına bakacak olursak az önceki Teen Choice Awards'tan elleri boş dönmüşlerdir.
3.sezonunu da bitirdiğim dizi.
ergen dizisi.. bunu izliyorsanız eğer, siz kötü bir süreçtesiniz..
vampirler falan var,bunlar fikfik yapıyor felan. öyle bi' dizi. izleyen izlesin ama bana izlettirmesin.
--spoiler--
alaric i öldürmeyeydiler iyiydi. gitti taş gibi adam. var mı ötesi?
--spoiler--
1. sezonun ilk bölümlerinde günlük yazıyorlardı. iç hesaplaşmaları falan diziyi bi nebze olsun ergen dizisi olmaktan yukarı taşıyordu. şimdi de güzel dizi ama ergen dizisi deyip kestirip atmak daha kolay.
müzikleri güzel olan dizi. onun dışında bi faydası yok dersem çarpılırım tabi. fayda için (bkz: ian somerhalder)
güncel Önemli Başlıklar