bugün

oscar wilde ' a ait bir hikaye.
büyük bir bahçe,oyun oynamak isteyen çocuklar ve bahçede oynamalarını istemeyen bahçenin sahibi dev.

hikayenin 2013 yapım Clio Barnard yönetmenliğinde filmi de mevcut.izlemenizi şiddetle tavsiye ederim.
Tam kült bir filmdir.2013 yılında izledigim en bunalım en harika filmdir ayrıca.Yavas bir temposu yok film gayet akıcı, duygusallikta ağır basmiyor ama gizliden bir sistem elestirisi ve para metası üzerinden insanı düşündürüyor.
--spoiler--
keşke filmin sonu klişe bitseydi, güzel bitseydi dedirtiyor. çünkü film bittikten sonra insanın içine öyle birşey oturuyor ki.
--spoiler--
--spoiler--
o atın elektrik akımına maruz kalıp öldüğü sahnede yönetmen acaba gerçekten o atı öldürdü mü diye düşündüğüm, yönetmene giydirmeme sebep olan film.
--spoiler--

aşırı realite olan fakat aşırı olmayan, doğallığını her daim koruyan yalın bir yapıttır.verilmek istenen mesajlar çağımızın asıl sorunlarından olduğu için öyle her filmde derin anlamlar arayan insanlarda hayal kırıklığı yaratabilir.şahsen ben ilk başta o duyguya kapıldım; fakat asıl olayın, o mesajın aktarılma şekline odaklandığım zaman filmi hazırlayan ekibin, yönetmenin başarısına hayran kaldım.kült film sevenlere izlemesini tavsiye ederim.