bugün

Hubert Selby jrın yazdığı ve 2012 yılında Ayrıntı yayınları yeraltı edebiyatı serisinden türkçe çevirisi okurlarla buluşmuş olan bir kitap. Türkçe adı hücre olarak tercih edilmiş. Kitapta haksız yere hücreye konulan bir adamın kafasından geçen psikopatça düşüncelere fazlasıyla canlı bir şekilde yer vermiş yazar. 250 sayfalık bir kitap. Bir solukta olmasa bile iki oturuşta çok rahatlıkla bitirilebilir. Özellikle son bölümlerinde Sartre'ın Bulantı'sının izlerini görmedim de değil. Kitap çoğu yeraltı edebiyatı eseri gibi bol küfürlü bu arada.
silent hill serisinin 4. Oyunudur.
imdb notu 3.3 olmasına rağmen en çok eğlendiğim filmlerden biri. tek başına izlemeyiniz geçici iq düşüklüğü yaşayabilirsiniz.
PC'de 10 liraya, mobilde 2 liraya alabileceğiniz oyun. Harika bir bulmaca oyunu "diyorlar". Gerçi oynamadım ama bok gibi gözüküyor...
bu seneki oscar'a aday filmlerden biridir. fragmanı ilginç görünüyor, seyredeceğim. bir anne ile çocuğu bir odada hapsediliyor, oradan kaçmaya çalışıyorlar, falan filan...
ilginç bir dünya tanımına sahip olan film.
Brie larson un en iyi kadın oyuncu oscarı aldığı güzel film.
tommy wiseau'nun filmi hakkında konuşmak gerekirse, tam bir başyapıttır.
görüp görebileceğiniz en güzel bulmaca oyunu serisi.

pc versiyonu 10 lira mobile versiyonu ise 4 liraya alabilirsiniz. Özellikle bulmaca ve gizem severleri orgazm edecek bir oyun. Neden bu kadar geç tanıştım kendime kızıyorum. oyunun devamı niteliğinde the room 2 ve 3 'de var hikayesi olan bir oyun olduğu için sırasını bozmamak gerek. devam oyunları da 7 ve 14 lira gibi ücretlere tabi. Bana kalırsa az bile rakamlar. Ek olarak ve önemli bir detay ise iyi derecede ingilizce bilgisi istiyor. ya da orta seviye + translate yardımı ile de oynanabilir. Kesinlikle tavsiye ediyorum.
dünyanın en iyi kötü filmi.

bu film neden yapılmış, niye yapılmış, neden dünya çapında kült olmuş merak edenler için: (bkz: the disaster artist).
Spoiler vereceğim ona göre okuyun.

Kadın çocuk yaşta bir adam tarafından kaçırılıp bir kulubeye hapsediliyor. Şifreli kilit sistemi falan. Kadın oradan hiç çıkamamış. Adamdan çocuğu olmuş. Çocuk 5 yaşına gelmiş.

Oradan kaçıp kurtulup evlerine döndükleri zaman kadın o zamana kadar en çok sevdiği varlık olan oğlundan soğuyor. Ağır depresyon geçiriyor. Kadının babası torununu kabullenemiyor vs. Insan 5 yaşındaki çocuk için daha çok üzülüyor.

Psikoloji bozan filmlerden. Çok iyi harika film yazmıyorum. Izleyeli kaç sene olmus her detayını dün gibi hatırlıyorum. Demek ki bu film beni etkilemiş.
Başrollerde Olga Kurylenko ve Kevin Janssens'ın olduğu gizem ve gerilim filmi. Yeni satın aldıkları evi onarırken gizli bir oda bulan karı kocanın başından geçenleri izliyoruz. Çünkü bu oda öyle bir yer ki ne dilek dilerseniz gerçekleşiyor. işte böyle bir keşfin ardından ünlü tabloları, milyon dolarları, sürahiler dolusu elması dileyip alem yapan karı koca nihayet hiç ulaşamadıkları bir dileği, evlat sahibi olmayı istiyor ve olaylar gelişiyor.
Yoklukta izlenbilirliği olan bir film, öyle çılgınca germiyor ama gizem unsurları tadında tutulmuş. Odanın nereden geldiğine de kafanızı falan takmayacaksanız sorun yaşamazsınız.

https://www.planetdp.org/title/the-room-dp89541#1
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar