1. 1.
  alfredo james pacino'nun başrolünde oynadığı ve uyuşturucu bağımlısı bobby karekterini canlandırdığı filmdir.
  ... kizil meydan larousse
 2. 2.
  http://www.imdb.com/title/tt0067549/

  başrollerinde al pacino ve kitty winn in yer aldığı 1971 yapımı, afişi güzel film. al pacino bu filmde haylaz bir uyuşturucu bağımlısı rolündedir. film, uyuşturucu konulu bir film gibi görünse de, aslında uyuşturucu bağımlısı 2 gencin aşkını anlatır.

  ayrıca;

  (bkz: al pacino nun her filmde sakız çiğnemesi)
  3 ... marilyninkedisi
 3. 3.
  bu filmdeki enjeksiyon sahneleri gerçekmiş. bu sahneleri de uzun uzun göstermeyi tercih etmişler.

  güzel bir film. çekilme amacı belki bu değil ama 60 sonu 70 başı dünyasını güzel yansıtıyor. tabii o dönemde efekt yok bi şey yok, allah ne verdiyse yansıtıyorlar. konu itibariyle beni pek açmasa da dönemi izlemek için güzel bir fırsat böyle bir filmin olması.

  requiem for a dream'in öncülü denilebilir bir açıdan. ama bu filmde bağımlılıktan çok aşk teması hakim. ve oyunculuklar muh-te-şem. al pacino zaten bildiğimiz al pacino ama kitty winn de onun yanına yakışacak bir oyunculuk sergilemiş. ayrıca kendisinin doğal bir güzelliği varmış. tam tipim.

  filmi buraya kadar övdüm ama beklentileri yükseltmeyin. aşırı sıkıyor film. ilk yarısı hadi neyse ama ikinci yarıda göz kapaklarımı yarıya indirdim, sürekli kaç dakika kaldığına baktım. yukarıda söylediğim dönem havasına da pek rastlanmıyor bir yerden sonra. konu da aksiyona müsait değildi. ha belki şu an çekilse aksiyon işi de halledilir ama film 1971 yapımı malum. filmin sonu da seyirciye bırakılmış. laps diye de bitirilmiş. iyi ki de öyle olmuş çünkü daha fazla devam etseydi ben devam edemeyebilirdim. tamam o kadar da abartmayayım ama sıkıcıydı işte anlayın aq.

  imdb puanını hak ettiğini düşünüyorum ama ben yine de daha düşük veriyorum notumu. 6/10

  --spoiler--

  orospu helen. bobby seninle evlenecekti.

  --spoiler--

  --spoiler--

  gavat bobby. karı boynuzladı seni, hala evlenmeye kalkıyorsun.

  --spoiler--
  ... kredi frueger