bugün

evet biraz ağır fakat her iki sezonun da son 3 bölümü arşa ermiş adeta çok iyi bölümler hakikaten. oyuncu kadrosu da iyi bazı oyuncular bazen sırıtmış fakat yine de iyi. nazi generali(rufus sewell),bakan ve kido harika oyuncular onlara hiçbir söz yok zaten tek kelime ile harika. genel olarak başarılı bir dizi diyebilirim izlemenizi tavsiye ederim. ayrıca 3.sezonu bu sonbahar da geleceği söyleniyor bakalım beklemedeyiz.
Yeni başladım. 5. Bölüm itibariyle güzel dizi. Yavaş akıyor gibi ama 1 saat ne zaman bitti anlamıyor insan irinin şekilde.
en son 2 yıl önce izlediğimden dolayı nerede kaldığımı hatırlamıyordum. uğraşmamak için youtube'da özet videoyu izleyeyim dedim. meğer hepsini izlemişim. bütün büyüsü kaçtı. zaten boka sarıyormuş dizi.
Hak ettiğinden çok çok çok az ilgi ve takdir gören muhteşem bir Amazon Prime yapımı.

Dizinin konusunu anlatmak isterdim ama Reichsmarschall Smith’in daşşaklarına karakter yetmiyor.
2. sezon 5. bölüme geldiğim dizi. Kısaca değerlendireceksem gayet hoş çerezlik dizi. Bir Spartacus, Game of thrones ayarında olmasa da geçirilen her bir dakikaya değen bir dizi. Dizi alternatif bir senaryo ile başlıyor, 2. dünya savaşını mihver kazansa ne olurdu? Bu kurgu ile Japon-Alman rekabetini, kültürel farklılığını detaylıca ele alıyor. Beni de tav etmesinin ana noktası da bu aslında. Bu tarz dizilere ilgi duyanlara kesinlikle tavsiye edeceğim yapıt.
juliana karakterinin şahsımı kanser yapmasına ramak kalmış dizi, kitapta da böyleyse vay ki ne vay.
inanın 5'er 5'er atlayarak geçiyorum bu kadının ve direnişin tırt sahnelerini, yahu şu kadın yaşasın diye kimler nasıl öldü bir liste yapsanız komedi filmi çıkar ortaya.

john smith abimin hatrına izliyorum, nazi kısmı çok hoş japon kısmı ise sadece hoş.

direniş tam anlamıyla tırt, juliana ise lanetullahi aleyhim.

edit: diziyi bitirdim, tam anlamıyla hayal kırıklığı ve sinir krizleriyle doluydu, finalden bir bölüm öncesi o kadar harikaydı ki boşuna umutlanmışım güzel bir hatırası kalacak diye, izlemeyin sevgili okurlar bu kadar berbat bir final ancak özenle hazırlanır, 40 saate yakın bir vakit harcayacaksınız ve bunun sadece 2 saati ancak keyif verecek size, değmez.
Pek fazla bilinmeyen, Amazon Video‘nun en kral dizisi.

Gerçi böyle olduğu daha iyi. Netflix’te oynasaydı her önüne gelen ergenin ağızında olurdu. Böylesi daha güzel. Siz gidin la kasık pipi midir ne onu izleyin.
Bayağı eski dizi hala devam ediyo mu bu ilk sezon Çinli amca bi dilek tutuyo juliana keşkem sen benim gelinim olsan diyo olaylar gelisiyo sonra aynen böle.
Yeni başladığım amazon video dizisidir.

Gayet akıcı ve sarıyor.

2. Dünya savaşını nazi almanyasının kazandığı, amerikayi japonlarla bölüştüğü bir paralel evrende geçen dizi.
senaryosu ve hikayesi oldukça güzel ve sıra dışı olmasına rağmen o kadar ağır gidiyor ki bir türlü seyirci içine giremiyor dizinin ve bir süre sonra baymaya başlıyor. ama yine de izlenesi ve başarılı bir yapım.
görsel
görsel
görsel
görsel
görsel
görsel
görsel
görsel
görsel
(img:#21832640)
(img:#21832641)
(img:#21832642)

2.dünya savaşı'nı Mihver devletler (almanya, italya ve japonya) kazansaydı ne olurdu ?.

işte cevabı ...
(img:#2184485)

Dizisi ilgi çekici.

Ama kitabı eminim daha güseldir.

Geldi bebeğim.
görsel

Kaldığım yerden devamke.
Güzel bir dizi.Ama 2.sezonun sonlarına doğru bilim kurguya kaymaya başlıyor.Paralel dünyaya seyahat falan filan.Dizi hakkındaki tek eleştirim bu.Onun dışında her şey güzel.Atmosferi ve dizideki bölgelerde gösterilen yaşam şartları,faşizm yönetimini iliklerine kadar yaşatıyor insana.
görsel
s2/e10 bölümü,
yillar gecse de aklimdan cikmiyor.

"obergruppenführer smith, folgen sie mir“.
görsel
Sieg heil
Sieg heil
Sieg heil
Sieg heil

Sahnesi.
görsel
görsel
görsel
görsel
görsel
görsel
görsel
görsel
Season 2 Sonrası cart.
Tutturmuşlar rezistans rezistans diye.

Obergruppenführer smith‘in askerleriyiz.
Büyük umutlarla başlayıp bataklığına saplanıp kaldığım dizi.

Bir ayda anca 3.sezona geçebildim. izliyorum 10 dakika duruyorum izlemeye devam ediyorum yarım saat telefonda konuşuyorum. Yani bir türlü tam adapte olup izleyemiyorum.

Oysa konusu da ilgi çekici. Ya hitler kazansa idi ?

Fakat dizi içindeki karakterlerin keskin dönüşü ruh halimi allak bullak ediyor. Şimdi frank frink’e üzülme safhasındayım. Oysa frank bile isteye yaptı o eylemi ve hayatta kalması bile mucize. Fakat juliana ile kampta karşılaşmaları kalbimin içine inceden bir bıçak darbesi daha indirdi.

Sanırım sonuna kadar devam edeceğim ya da etmeye çalışacağım. Umarım değer.
dün akşam izlemeye başladığım dizi.

bu kadar zaman izlememem tamamen bana yazar. kendime - not veriyorum.
konu çok iyi ama hikaye o kadar yavaş gidiyor ki fenalık geçiriyor insan bir aksiyon olsun diye.