bugün

Hikayenin bir diğer ilginç tarafı ise, kitabın anlattığı alternatif tarihi akışın içinde alternatif bir tarihi akışı anlatan, Hawthorne Abendsen karakterinin yazdığı, The Grasshopper Lies Heavy adlı kitabın bizim yaşadığımız gerçekliği anlatmaması.

Şöyleki, dick'in romanı ikinci dünya savaşı sonrası fotoğrafının negatifini kurguluyor. Romanın bir karakteri olan abendsen ise yazdığı kitapta, romandaki gerçekliğin negatifini kurguluyor. Ama abendsen'in anlattığı, negatifin negatifi, dick'in yaşadığı pozitifi anlatmıyor.

Bu sayede dick, kitabın sonlarına doğru artık okuyucuya bırakmayıp karakterleri aracılığıyla kendisinin dile getirdiği "tarafların belirsizliği" sıkıntısını kitabın bütününe yayabilmiş oluyor. iyi/kötü, kazanan/kaybeden, doğru/yanlış, haklı/haksız konumları arasındaki ayrımın, baktığınız her bir örnekte ve baktığınız her bir zaman diliminde yeniden incelenmesi gerekiyor.

ya da belki de başka bir anlamı vardır, gerçekliğin her baktığında yer değiştirmesi gibi. emin değilim.

Dediğim gibi, hikayenin bir diğer ilginç tarafı.
online yayıncılığa soyunan Amazon.com'un ilk yapımı olarak fena olmayan bir pilot bölüm ile dizi furyasına katılmıştır.
dizisi yapılan kitap. ilginç bir fantezi üzerine kurulu. 2. dünya savaşını almanlar kazansa ne olurdu?
Philip K. Dickin 1961 yılında yayınlanan aynı isimli kitabından esinlenerek yapılacak dizidir. Kitapta Alman ve Japonların ikinci dünya savaşını kazandığı bir dünya kurgulanmıştır.
Nazi Almanyası ve Japon imparatorluğu II.Dünya Savaşı'nı kazanmışlardır. Dünyanın çeşitli yerlerine kukla hükümetler kurarlar. ABD'nin bir kısmını Japonya işgal etmiştir. italya tüm akdenizi ele geçirmiştir. SSCB dağıtılarak yok edilmiştir. Dünyada Almanya ve Japonya arasında soğuk savaş başlar. Hitler'in yerine gelen Bormann Ay, Venüs ve Mars'ta koloniler kurdurur.
Rufus Sewell, Luke Kleintank ve Alexa Davalos'un başrollerinde olduğu dizinin yapımcılığını usta yönetmen Ridley Scott üstleniyor.
Izlememiz gereken 8.4 imbd puanli nazili dizi. Naziler kazansaydı ne olurdu? Sorudunun cevabı.
lanet olsun ki yeni keşfettiğim dizi. neyse çok kaybımız yok.
3. bölümü malum ortamlara düşmüş dizidir.
what if? mantığıyla yazılmış philip k.dick bilimkurgu kitabı. 2.dünya savaşını almanlar ve japonya'nın kazandığı bir gelecekte geçiyor. dizisi de başlamış yeni gördüm, hatta 3 bölüm oynamış, hücuuuum....
Bir dizinin tutmasi icin gereken "atmosfer" ve "gerilim"i ilk bolumlerden itibaren vermistir.
An itibariyle başlamaya karar verdiğim dizidir.
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.