bugün

şimdi bir doz alacağım.
antidepresanımdı bir zamanlar.
Kara şövalye yükseliyor ama nasıl yükseliyor tamamen yönetmeninin kapitalizmin baskılarına dayanamamasından kaynaklanıyor. Normalde bane bruce wayne'i siker atar ki sikip bir kuyuya attı zaten ama neden öldürmedi manevi acılar çeksin kaybettiğini görsün diye hepimiz oradan kurtulup filmi mutlu sona ulaştıracağını anlamıştık iki şınav üç barfiksle kırılan belini 10 günde onarıp ipsiz bir şekilde kuyudan çıktı. Sonrası zaten anlamsız mutlu son.

Yönetmenin bane'i haklı çıkarma çabalarını takdir ediyorum. Borsa baskınında bane'nin adamları ayakkabı boyacısı, kurye, temizlik görevlisi olmuş. Boyacının suratına para attılar, temizlikçinin sildiği yerlerin üstünden geçip güldüler, kuryenin getirdiği yemeğe yanlış falan deyip Kızdılar bunlar hep ezilen bir kesimin var olduğunu göstermek içindi ama yönetmenin üç filminin mutlu sonlarında gördüğümüz gibi kapitalizm karşısında anarşizm, faşizm, sosyalizm duramadı. Kapitalizm bir şekilde, en son anda, şapkadan tavşan çıkararak, aşırı zorlama sahnelerle kazandı. izleyiciye demek istedi ki kurallar,yasalar,kanunlar işe yaramaz ve devlet eğer işini yapmaz yozlaşırsa kapitalizm o andan itibaren devreye girer kendine zengin bir savunucu bulur ve kapitalizmi korumak adına adalet sağlıyormuş gibi yapar. Kapitalizm yok edilemez bir şekilde ayakta kalır yorulan birinin yerine hemen başka biri tayin edilir bugün batman yarın Robin.
müzikleri aşmış olan batman filmi.
Dc'nin film sektöründe iki eliyle bir siki doğrulttuğu nadir yapımlardan

Animasyonda dc siker,marvel filmde de sikemez her alanda yarrak gibi.
polislerle birlikte teröristlere karşı savaşan Batman, çizgi romanlar da dahil bu yapıma kadar hiçbir filmde gün ışığında görülmemiştir.

görsel
tek memnun etmeyen tarafi gotham yerine new york da cekilmis olmasi, nerde eski gotham city.
An itibariyle atv'de yayınlanan film. Hiç açmayın boşa türkçe dublaj ben 5 dakika baktım seslendirmeler şöyle.

Batman: evde biri uyuduğu için sessiz konuşan velet sesi.

Bane: grip olmuş theraflu içmiş sesi.

Catwoman: tek işi story koymak olan kezo sesi.
5. Kez bitirmeme ragmen sonunda yine agladigim film. The notebook gibi bir filmde aglamayip bu filmde hep agliyorum.
Üçlemenin bana göre en zayıf filmi. Sadece the dark knight ın gölgesinde kalması ve efsane bir performansa imza atan jokeri arayan gözler olması değil filmin gelisimi de bir yerden sonra hadi artık alüminyum dedirtiyor.

ilk filmi bundan çok daha başarılı.
the dark knight kadar olmasa da güzel film, yıllar sonra seriyi tekrar bi izleyince iyi geldi. Yalnız her seferinde talia(marion) nın ölüm sahnesine kahkaha atıyorum*
Az buçuk klişe barındırsa da, nolan'ın güzel hatrı için gözardı edilir. Serinin en iç burkan filmidir benim için, joker'in yokluğu her daim üzüyor. Üşüyorum resmen, hatta o kadar ki, the dark knight'tan başkasını izleyesim gelmiyor.. görsel
Film çıkalı 4 yıl oluyor siz hala filme laf atıyorsunuz

Bence güzel film ama bir batman begins değil hiçbiri.
iyi film değildir. boşa fanatiklik yapmaya gerek yok.

daha önceden mutlaka yazılmıştır ama bi de ben yazayım;

--spoiler--
-bir önceki filmde suçlular ve halk birbirlerini patlatmıyorlar. ama suçlular niyeyse bu filmde gözleri dönmüşler. herkese saldırıyorlar. ee patlatsaydın daha az verirdin amk.

-polisler günlerce enkaz altında kalıyorlar. ama çıktıklarında hiç birinin sakalları uzun değil.

-talia'nın ölümü tam komedi.
--spoiler--

bunlar benim gördüğüm saçmalıklar.

ilk film 8.5/10
ikinci film 9/10
üçüncü film 7/10.

nolan'ın en kötü filmi budur.
bu filmi kötüle git kiraz mevsimi falan izle kardeş.
Aynen bok gibi film.
Bu seriye dair Tek Yargım Serinin 2. Filmi The dark knight Heat Ledger sayesinde Öyle Bir efsanedir ki Batman begins ve The dark knight returns Göze Olumsuz izlenim Verir.
Ayrıca Batman'in Sonda Ölmesi Lazımdı eğer ölseydi Epic bir son olurdu.
Ulan nolan senin yapacağın finalin amk koyayım denilesi bir başyapıt. Diğer serilerden hiçbir eksiğide yoktur ayrıca. Eksik varsada heath ledger eksiği vardır o da malum yani. Üçlemenin sonuna yakışır bir seri. Yapanların eline sağlık.

-----spoiler-----

Filmde ayrıca film klişelerini yıkan bir olay gözüme çarptı. Alfred baba ile wayne birbirlerine küsüp ayrılınca ileriki sahnelerde alfred' in sürekli batman' i kurtaracak önyargısı oluşması ve devamında kurtarmaya gelmemesi seyirciyi ras al gul' un gerçek çocuğunun kim olduğunu öğrendiği gibi burada da bir büyük dumura uğratıyor. Nolan biliyor işi.

-----spoiler-----
Hala izleyen var mı bunu lan?
An itibari ile fox ta başlamış filmdir.
normalde batman ile talia'nın bir çocukları vardır. filmin evreni başka tabi.
sonunda beni şöyle bi duygulandıran, birkaç damlayla gözlerimi ıslatan film. güzeldi, nolan imzalı sonuçta ne bekliyoruz ki?

--spoiler--
ama o sonunda miranda varis çıkınca bi hasktr sürtük seni dedim evet dedim. öteki kıza da sürtük dedim ama aynı şey değil tabi. siz anladınız beni.

--spoiler--
sinema tarihine gavurların tabiri ile en "badass" repliklerden birini kazandırmış film.

--spoiler--
then you have my permission to die.
--spoiler--
serinin en kötü filmi olmasına rağmen yine kendi çapında iyi filmdir.
bugün kanal d ekranlarında yeniden boktan bir seslendirme ile yayınlanacak olan efsane nolan filmi.

no, i came back to stop you.
başyapıttır.
bruce wayne filmiydi batman değil.

çoğuna katılmıyorum bence serinin en güzel filmiydi.
bane karakteri de joker gibi efsaneydi.

onun ağzından: its dosent matter who we are, what matter is our plan.