bugün

Fetöden açığa alınmıştır.
(bkz: Sümeroloji doktora programı)
yazmayayım diyorum ama dayanamıyorum.
ne eğitimi, nerede almış ve doktorasını nerede yapmış?

hatırlar mısınız?
bir gencin x'de yaptığı paylaşımla "üniversite mezunu gencimiz almanya'da kuryelik yapıyor" haberlerini-tartışmalarını...

halk ekmek büfesi açar gibi her ile her köşe başına bir üniversite açıldığında sonucun ne olacağını bekliyordunuz?
verdiğiniz mühendislik eğitimi anca o gencin almanya'ya gitmesine yarıyor ve aldığı eğitim işe yaramıyor, kuryelik yapmaya mecbur kalıyor.

büfe açar gibi üniversite açarak, peynir ekmek gibi akademik sıfat dağıtarak ne bekliyordunuz?

görsel
(bkz: tezgahtar)
Pazarlama biliminde ona satışçı denir ve emin olun çok büyük zeka gerektirir.

Chanel mağazasında tezgahtar olmak, memur olmaktan iyidir.

işini profesyonelliğin zirvesine taşımak için pazarlama kürsüsünde satış yönetimi konusunda doktora yapmış yüksek erdemli kişidir.

Doktora sadece akademisyen olmak için mi yapılır? Tezgahtar olunca akademide yarı zamanlı öğretim faaliyetlerinde bulunulamaz mı?

Ben işletme MBA yaptım. Pazarlama alanında başarısız bir doktora girişimim oldu.

Pazarcılıkta yaptım, sırtımda mal da taşıdım. iflas edip işsizde kaldım.

Üniversite hocalarında sihirli değnek yok. Olsaydı akademiye kendilerini kitlemezlerdi.

( Ayrıca doktora yapanları tabip sanan gerizekalılar varmış baya)
Moleküler biyoloji ve genetik, kimya, bilgisayar bilimleri ve fizik gibi Bazı bölümlerde doktora yapmak büyük avantaj sağlarken, tarih, uluslarası ilişkiler, felsefe ve sosyoloji gibi bölümlerde iş anlamında garanti sağlamayabilir. Ama bu alanlarda da az çalışılmış ya da ilgi çeken ve toplumsal fayda sağlayan konular üzerine yapılan tezlerin yurt içi veya yurtdışında bulunan üniversite ve enstitülerde profesyonelleşme açısından büyük faydası olur. Mesela geleneksel düşüncenin modernleşme ile karşılaşması ve ilişkisi konusu ile bağlantılı çalışmalar her zaman akademide kendine yer bulur. Tabi ki yabancı dil konusuna ayrı önem vermek gerekir.
gerçekliğine inanmadığım ve yalan olduğunu düşündüğüm haber. doktora mezunu demek 4 yıl üniversite, 2 sene master, üstüne 3 sene doktora eğitimi demektir. bu kadar eğitim alacak ve bu süre içinde tezgahtarlık yapmadan hayatını idame ettirebilecek biri mezun olunca da tezgahtarlık yapmaz.
Doktora yapmanın önemsiz olduğunu göstermez ama söz konusu kişinin naylon doktora yaptığını gösterir. Doktora yapan kırgız bir hatun tanıdım, sosyal bilimlerde yapıyordu, ampirik yaklaşım, veri analizi, spss falan bihaberdi, tezinin içeriğini öğrenince vay amk böyle de doktora tezi mi olur demiştim. Oluyormuş.
bizim milletin şöyle bir özelliği var haksızlık kendine dokunana kadar sesini çıkarmıyor...
Rizeli doktorlar en güzel yerlerde çalışıyor. Onların anasına bacisina para yetiştirmek çark dönüyor.diger doktorlar tezgahtarlık yapiyor.
Türk eğitim sisteminin kurbanıdır.
tezgahtarlık bölümü vardı da onlar mı okumadı, ne yapsın adam...
Nasıl adamlarsiniz ultra değişikler.. diyor ki tanıdığım çok kişi var doktor ama garsonluk yapıyormus. Bak sen...
yazılım üzerine biraz tez okudum biraz dediğimde 45 den fazladır. Yüksek lisans doktora ve yukarisi tezler. Hiç öneri yok yapilan iş yok sadece kes kopyala yapiştır yapılmış hepsinde ayni cümleler sadece yerleri değişik.
valla kusura bakmayın da bu ülkenin doktorası yüksek lisansı da hatta %80 üniversitenin lisansı da çöpten başka bişey değil.
akademik kadroların %95i torpilli gerzek akademisyenlerle dolu.
yine 30 bine
iş bulduğuna dua etsin.
herkesin üniversite okumasına gerek yok.
hatta herkes üniversite okumamalı. hatta herkes lise bile okumamalı.
kimseye bi faydası olmayan zaman kaybı iş gücü kaybından başka birşey değil.
Bir sürü tanıdığım var doktora yapıp, restorant açıp esnaflık yapan.
O işte mutlu değildir, maaşını begenmemiştir, ortam sıkıcıdır, yani doğal şeyler bunlar.
Üniversiteden sınıf arkadaşım doktora yaptı şimdi malatyada çiftçilik yapıyor adam nereye başvursa torpil soruyorlar. Ben de master doktora yapacaktım hocalarıma bakıp böyle biri olmak istemiyorum dedim istediğim alana yöneldim.
Tezgah başında mı psikopatoloji öğrendin ağzı bozuk doktor? Tek kelime daha etme. Ben seninle aynı yerde çalışan iş arkadaşın değilim.
Duydun mu beni
gece gece ekşi rüyalar gören bipolar seni..

Little gavat.
Bence benden çok sana yakışır senin adını yazalım twitter'ına koy ve evleneceğim erkek bu diplomadan sahibi olmalı, yoksa zengin olmalı mı dersin sayın bipolar..
Çalışmanın ayıbı olmaz.
Diplomanı tezgahının arkasına as, gösterip iftihar edersin.
Ben de doktora diplomami sana göndermek isterim
Bakıp bakıp gülersin.
O iğrenç kelimelerini dürer, freud un ilk iki gelişim dönemine uygun yerlerine ilave ederim doktoralı tezgahtar.
şartlar değişir ve işine döner.
yaşamak zorundaysanız, yasal ve ahlaki olmak şartıyla ortama uyum sağlamak gayet normaldir.
ayrıca şunu ekliyeyim. aldığınız hiç bir eğitim boşa gitmez.
o mağazaya bir gün bir müdür lazım olursa, patron onu mu seçer lise mezununu mu?

beyleeerr. okuyarak meslek sahibi olmak artık garanti değil ama okumak şarttır.
hayat, 3-5 gün değil. aldığınız o eğitim sizi, çozuklarınız ve tüm sülalenizi belli bir konuma yükseltecektir.
sülalesinde 3-5 doktara yapmış insanın sülalesiyle, cahil bir sülale aynı olmuyor.
Tezgahtarlık Türkçeyi iyi kullanmayı gerektiren bir meslek olsa gerek zahir.