1. 1.
  ilk filmi 29 ekim 2004 yılında vizyona girmiş ve dünyayı kasıp kavurmuş olan jiqsaw abimizin türkiye'de testere ; jigsaw efsanesi ismi ile 27 ekim 2017 veya 3 kasım 2017 de gösterime girecek olan testere serisinin 8.filmi.

  filmin özgün adı "saw" yani "testere" baş karakterimiz nam-ı değer "jigsaw" abimiz. spoiler vermek gibi olmasın ama jigsaw ölmüştü, bakalım bu filmde nasıl bir gelecek planlıyorlar ve jigsaw gerçektren yaşıyor mu yoksa kalbimizde mi yaşıyor göreceğiz.

  Umarım kaş yapalım derken göz çıkarmazlar. Ve testere hayranlarını üzmezler.

  (bkz: testere necmi)

  (bkz: testere)

  (bkz: jigsaw)
  1 ... senaristoyuncu
 2. 2.
  testere 8 i heyecanla beklemekteyiz. özledik yahu.
  ama, testere 7 2009 yılında vizyona girmişti. hani yıllar sonra, testere 8 projesi biraz tuhafıma gitti diyebilirim. çünki çıkacağını hiç düşünmezdim.
  8 ... taken visual nation
 3. 3.
  tüm serisini 2 kere izlemiş biri olarak diyebilirim ki herkesin sandığı gibi kan vahşet filminden çok filmde verilmeye çalışan mesaja dikkat edin.
  3 ... gfelinos
 4. 4.
  Spoiler içerir.

  Olmamış filmdir. Önceki serilerle neredeyse hiç alakası yok. Serinin 7 filmini de ezbere bilen birisi olarak söylüyorum bunu. Jigsaw'ın aslında ölmemiş olması sürpriz değil tam bir fiyaskoydu. Serinin 3. filminde bu adamın boğazını kesmemişler miydi? Otopsisini yapmamışlar mıydı? Şimdi nasıl dirildi bu adam? Hadi madem dirilttiniz bari filmde jigsaw'ın neden gerçekten ölmediği, nasıl geri dirildiği hakkında bir açıklama yapın. Bu açıklama da yok. Ayrıca sonlara doğru iki kurbanın jigsaw'a ''john yapma etme bağışla bizi pişmanız'' vb demesi de tam bir fiyaskoydu. Adamların kendilerini tuzağa düşüren seri katil ile olan samimiyetine bak. Serinin ilk 7 filminde kurbanların çaresizliği çok iyi yansıtılıyordu. Burada o da yok.

  Bir de jigsaw'ın aslında bir yardımcısı daha olduğu (röntgeni karıştıran adam) tam bir komediydi. Ters köşe yapacaz diye kasım kasım kasılmışlar. Ayrıca söz konusu adamın jigsaw'ın yardımcısı olduğunu açıklayan kısımları çok oldu bittiye getirmişler. Bir de filmdeki tuzakları hiç beğenmedim (ters pompalı tuzağı hariç). Bunda filmin yönetmeninin büyük payı olduğunu söyleyebilirim. Filmde sanki testere serisinden bir filmi değil de filmin hint yapımı çakmasını izliyormuşsunuz gibi bir hava var. ilk serilerdeki kaotik atmosferi, ambiansı tutturamamışlar. Filme ön yargılı olmama rağmen söylüyorum bunları. Ön yargı derken olumlu anlamda söylüyorum. Yani film berbat olsa bile ''iyi olmuş iyi'' diyecek kadar hastasıyım serinin. Benim gibi biri bile bu eleştirileri yapıyorsa varın gerisini siz düşünün. Bu arada Tobin Bell'i Aydoğan Temel haricinde biri seslendirmesin mümkünse. Filmin ilk 7 serisini müthiş bulan ben, bu filme tam bir fiyasko diyorum. Zaman geçirmek için izlenebilir yine de. Bu arada Hoffman ve Lawrance Gordon'a ne oldu?
  2 -1 ... kazuo kiriyama
 5. 5.
  Jigsaw ölmüştü..ama seri bir katilin işlediği cinayetler kafa karistiriciydi..acaba jigsaw hala yaşıyor olabilir miydi?
  ... judas
 6. 6.
  Akp döneminde gerçekleşmiştir.
  ... anankim skywalker