bugün

eli işte gözü oynaşta olma durumu ya da eli işte kulağı müzikte gibi birşey...
özellikle öss dönemlerinde, ders çalışan kişilerin öss yi kazanıp kazanamayacaklarını bu kriter sayesinde rahatlıkla anlaşılabilir.

kişi eğer yüksek sesli müzik dinliyorsa öss yi büyük ihtimalle kazanamayacaktır. şayet kendisini derslere vermiş sükun içinde çalışmaktaysa da kazanacağı kesin değildir ama en azından yaptığı işi ciddiye alıyor anlamına gelir.

(bkz: yuxexes)*
öss sonuçları açıklandığında genelde açıkta kalan hödüktür..
geometri müzik eşliğinde gaza gelinip çok güzel çözülür ve üniversiteye de girilir.herkesin yapamayacağı şey olduğundan hazmedilemeyip böyle gereksiz başlıklar açılabilir.
sessizlikten veya içerdeki televizyon izleyen kişilerin seslerinden konsantre olamadığı için mantığını ve beynini kullanarak kendine alternatif üretmiş takdir edilesi hödüktür.
2007 öss birincisi .hödük mü şimdi?
eğlenirken öğrenen, güldürürken düşündüren insandır. zamanında içinde bulunduğum gruptur.iddia makamına göre üniversiteyi kazanamayacak tiptir. kazandım mı? evet. hödük müyüm? bu başlığa göre evet.
dinlediği müziğe de bağlıdır fakat hödük değildir.öss ye de girmiştir.müzik dinlemekten vazgeçemeyen ama ders çalışmak zorunda olan ikisini birarada yürütebilendir.bu durum bazılarının çalışma masasında kalma süresini uzatabilir.zevk alabilir.bu eylem evde tek başına da yapılıyorsa gösteriş çabasında olunmadığı açıktır ki kalabalık ortamlarda zaten ders çalışılmamalıdır.
ders çalıştığı ortamın gürültülü olması sebebiyle beynini müziğe veren insandır hödük değildir.
insan beyninin aynı anda hem müziği algılayıp hemde derse konsantre olabileceğini düşünen kişidir.birinin insan beyninin özelliklerini bu kişiye anlatması gerekir ki ileride kendisi acı bir tecrübeyle öğrenmiş olmasın.
(bkz: ders calisirken muzik dinlemek)

aramaya inanmak diye de bakınız verecektim ama sonra vazgectim, doğru ya, "hödük" ayrıntısını atlamışım.
ders çalışırken ata binmeyi, otobanda sürat yapmayı, bahçe sulamayı, duvarları boyamayı, sevişmeyi yada ardarda 14 kere takla atmayı tercih etmemiş kişidir.
yürürken sakız da çiğneyebilen kişidir.
dinlediği müziğin rock ve türevleri olması durumunda; arada kendini kaptırıp kalemleri bateri çalarmışcasına sallayan kişidir.
ne dinledğine bağlı olan durum. örneğin soru çözerken klasik muzik dinlemenin zararı yoktur, daha doğrusu enstrümantal müzik dinlemek yararlıdır.
insana ders sırasında ki sayıysal derslerd öylede güzel yardımcı olur ki.hemde formülleri ezberlemede öylede güsel bir melodiyle yadım ederki.yapamayanlar için bir lafım yoktur ama ban iyi gelir.** *
peder zickleri hatırlatan hödüktür.
ders çalışırken klasik müzik dinlemenin faydasının biliminsanları tarafından kanıtlandığını bilen "hödüktür".
sözlüğün genelinin hödük olarak tanımlandığı başlık.*
(bkz: tespit yaptım mutluyum)
(bkz: bok atıyorum popüler oluyorum ekolü)
her kişinin kendine özgü çalışma stiline sahip olmasından mütevellit, ''neresi hödüklük'' diye afallatan durum. zira, her kişi müzik dinlemeyi sevmese de, kalkıp da her çalışma esnasında müzik açacak, ''ban, ben müzikle daha iyi çalışıyorum, zekiyim!'' diye tepki verdirecek değildir.
müzik dinleyerek soru cözmek alışılmaması gereken bir durumdur. sınavda aynı konsantrasyon sağlanamayacağından başarısızlıkla neticelenmesi içten bile degildir.
test çözerken salyası akan hödüğü rahatsız etmiş sosyal bir hödüktür.
iki taraflı bir durumdur. şöyle ki;
o an okuduğu şeye odaklanmışsa müzikten hiç bir şey anlamaz. müzikte anasına küfür etseler kafa sallamaya devam eder.
o an müziğe odaklanmışsa çözdüğü şeyden hiç bir şey anlamaz. kültürel değerlerine laf eden bir cümle geçse kafa sallamaya devam eder.
sonuç: her şekilde kafa sallanır.
şayet bu hödük her yerden seslerin yükseldiği bi ortamda test çözüyorsa akıllılık ediyodur. kuru gürültüdense bi ritim tutup çözmek daha kolaydır. yoksa bende biliy.. öhöm o hödükte biliyodur ki kendini ya müziğe ya teste verebilirsin.
bu yıl muhtemelen tercih yapmayacak arkadaştır. zira istediği yer büyük ihtimalle gelmez.