bugün

an itibariyle haberturk'te devam eden kampanyadır. milii takım öncülüğünde yapılmaktadır. ota boka kampanya yapılan ülkemizde şu güne kadar unutulmuş olan asıl kahramanlara bi nebze olsun yardım getirmesi dileğiyle.

turkcell ve avea kullanıcıları ---> 5 ytl bağış yapmak için DESTEK yazarak(buyuk karakterler) 5610 a gönderebilir. banka hesap numaraları da http://www.haberturk.com ve televizyondan öğrenilebilir.

vodafone kullanıcıları ---> 5630 a DESTEK yazıp yollayabilirler.

edit1: bağış miktarı 12 milyon ytl'yi aşmıştır.
fenerbahçe 1 milyon dolar bağışlamıştır. nerdesin demirören altında mı kalıcaz?
(bkz: helal olsun)
gülben ergen bir şehit çocuğunun bakımını üstleneceğini söylemiştir.
herkesin butcesi el verdigi oranla az cok demeden destek vermesi gereken kampanyadir.
bulunduğum yerde habertürk çekmediği için izleyemediğim, ancak katılan herkese teker teker helal olsun kampanyası.

şu aşağıda olan linkten sonra, böyle şeyleri duymak çok güzel;
http://www.radikal.com.tr/haber.php?haberno=235691
tav'in* 150 bin ytl bagisladigi kampanyadir.
bagis bilgilerinin asagidaki gibi oldugu kampanyadir.

--spoiler--
Turkcell ve Avea: 5 YTL bağış için, DESTEK yazarak, 5610'ya mesaj gönderin.
Vodafone: 5 YTL bağış için, DESTEK yazarak, 5630'da mesaj gönderin.

BANKA iLE BAĞIŞ iÇiN HESAP NUMARALARI:

ZiRAAT BANKASI - iSTANBUL ŞUBESi
YTL Hesabı 343434 - 5001
DOLAR Hesabı 343434 - 5002
EURO Hesabı 343434 - 5003

iŞ BANKASI - BEYOĞLU ŞUBESi ( ŞUBE KODU: 1011 )
YTL Hesabı 171 65 83
Euro Hesabı 332 11 70

GARANTi BANKASI - YENiBOSNA ÇARŞI ŞUBESi ( ŞUBE KODU: 531 )YTL Hesabı 668 97 98

YAPI KREDi BANKASI - MERKEZ ŞUBE
YTL Hesabı 2013 2013

FiNANSBANK – GÜNEŞLi ÇARŞI ŞUBESi
YTL Hesabı 165 806 86
EURO Hesabı 165 806 88
--spoiler--

http://h2.haberturk.com/0...p;Kat=1&dt=2007/10/14
SANKO HOLDiNG'in 1.5 MiLYON DOLAR bağışladığı kampanya.
kurtlar vadisi oyuncularindan* da destek beklenen kampanyadir. **
msn'de milletin birbirine yolladığı lakin kulaktan kulağa hesabı el değiştirdikçe kelime değiştiren; bana son haliyle "teröre destek kampanyası" olarak gelen kampanya. *
serdar bilgili 50 bin ytl, hüsnü güreli 75 bin ytl bağışlamıştır. uyuma demirören...
keşke herşey parayla olsa dedirten kampanya. o kadar şehit o kadar acı o kadar kederin yarası parayla kapatabiliyorsa biryerlerde sorun var demektir. insan para denen objeyle kendini avutması alışıldık fakat şöyle bir durumda bu avutmayı yapmak birşeylerden kaçınmak, korkmaktır. o toplanan 20 milyon dolar eğitim ve öğretim katkı için verilmediği sürece benim gözümde pek bir anlamı yok. ( bir kısmı tabiki şehit ailelerine yardım olarak verilmelidir tabi)

ayrıca seda sayan 100.000 ytl bağışlamış. komik. kendisine sorsak basit bir tarih sorusu onu bilemez ama çok parası varya önemli değildir kendine göre başarılıdır, amerikan kültürünü kendi ülkesinde uygulamaya geçiren, şebeklik ve boş şeylerle insanların beynini sulayan bir insan ülkedeki yanlış giden birşeylerin sembolu olmuş bir kişi ve bu kadar parası var. gerçekten çok üzülüyorum. hala göremiyoruz bazı şeyleri hala..
ibrahim kefeli bütün cirolarının %2 sini bağışlamıştır ve bu bağışlar periyodik olarak tekrarlanıp ölümünden sonra da devam edecektir.
gene birilerinin zengin olduğu kampanyadır, helal olsun, kurnazların olduğu yerde kamiller her zaman ameliyat edilir.
nerde güler sabancı?
nerde rahmi koç?
nerde bülent eczacıbaşı?
nerde aydın doğan?

diye sorduğum kampanyadır.
habertürk'ün** ne olduğunu bilmeyenlerin desteklediği kampanyadır. merak etmeyin. süper "ulusalcılarımız" şehit ailelerine güpgüzel bakacaktır. cep mi? o ne?
boluspor'un 50 bin ytl bağışladığı kampanyadır.
çığ gibi büyüyecek kampanyadır.
(bkz: damlaya damlaya göl olur)
holdinglerin yardım yarışına girdiği kampanya. eğer anlatılan miktarlar doğruysa dudağı uçuklayan smileyle şaşkınız.

sabancı ve koç gruplarına göre alt düzey sayılabilecek holdingler, milyon dolarları basıyorsa, bombanın patlamasına az kalmıştır. en az 10' ar milyon dolar bekliyoruz...

asıl merak konumuz ise bu paraların gerçek yerlerini bulup bulmayacağı. malum, '' deniz feneri '' gibi herkesin takdir ettiği kurum neler yaptı.

inşallah gerçekten ihtiyacı olanlara ulaşır paralar.
kampanyaya ;

türkiye odalar ve borsalar birliği : 5 milyon ytl
türkiye tekstil sanayi işverenleri sendikasi : 5 milyon ytl
doğuş gurubu yönetim kurulu başkani ferit şahenk : 2 milyon ytl
fenerbahçe spor kulübünden : 1 milyon dolar
sanko holding'ten abdülkadir konukoğlu : 1,5 milyon ytl
milli takım oyuncuları : 1 milyon ytl
türkiye futbol federasyonu : 1 milyon ytl
selahattin beyazit : 1 milyon ytl
acarlar holding başkani ismet acar : 1 milyon dolar

bağış yaparak toplamda an itibarı ile 24.000.000 ytl'ye ulaşmasını sağlamıştır.
kampanyanın mimarı her ne kadar sorun oluşturacak gibi olsada, takip edilesi ve desteklenesidir. ha belki şehitler üzerinden siyaset yaparak bir rant sağlama çabasında olabilirler ancak haticeye değil neticeye bakıldığında, yardımların ulaşacağı varsayılarak * desteklenesi kampanyadır. helal olsundur.
tüsiad'ın 5 milyon,nevzat demir'in 2.5 milyon ytl bağışladığı kampanya.
destek icin haberturk kanalina baglanan kisilerin sik sik kanalturk'e tesekkur etmelerine vesile olan kampanya.
(bkz: #2477897)