bugün

kilitelesmis atasozudur.para biriktirmeye baslamadan önce insanın kendisini kandırmasını saglar
azimle sıçan mermeri deler gibisinden bir söz.
yerli malı, yurdun malı hedesidir.
küçük ve az gibi görünen şeyleri küçümsememeyi öğütleyen atasözü
(bkz: damlaya damlaya yok olur)
(şıp şıp şıp...)

- rıdvan sen ne diyorsun pozisyona?
+ göl olur.
"o damlayan damlalar göl olana kadar ben de toprak olurum" cümlesiyle karşılık verilebilir deyimdir.
BiR DE VURURSA GOL OLUR.**
gol adeta göstere göstere geldi ya da gol geliyorum diyor anlamına kullanılabilecek bir spikersözü.
tutumlulukla ilgili bir atasözümüz.
oluyor gerçekten. kendimden biliyorum ağbi.
-kızım evladım kapa şu musluğu
+bi dakka anne, öğretmen havuz probleminde sorun yaşadığımı ve bunu uygulamalı olarak yaparsam daha akılda kalıcı olacağını söyledi
-iyi de orası çeşme, altındaki de havuz değil kova evladım, bari bikaç tane de kurbağa besle
+annecim, damlaya damlaya büyücek kova, hem sen istersen o kurbağaları prense bile dönüştürürüm ben annemmm
-hığğ
+hığğ ya işte öyle.
burnumdan damlamaya başladı bir an.. kan..

bir an..

iyi derler..
doğru bir sözdür ama damladan damla'ya değişir. gölün güzelliği düşen damlalara bağlıdır.
...sonra o göl kurur.
(bkz: bırakınca sel olur) (bkz: he he he)
damlacıktan sel olur diye devam eden atasözü.*
- Rıdvan ne olur
+ göl olur
- göl oluyoooooooooooooooooooğaaar.
televizyonda bir bayanın devamı olarak "bende içinde yüzerim" dediğini işittiğim, o gün bugün dudağımın uçuğunun nedeni olan cümle.
doğru olan laftır, eğer sen sahada damla damla ter dökmezsen gol mol olmaz.
Doğru bir atasözüdür.
(bkz: damlaya damlaya çöl olur)
nicelik ve nitelik ilişkisini bize gösteren en güzel sözlerden biridir her ne kadar mevcut baskın ideoloji bu sözü farklı bir niyetle kullanıyor olsa bile ki kapitalizmin günümüzün değişen şartlarında biriktirmek değil harcamak ve borçlanmak tavsiye edilmektedir.
Yakında damlayacak su bulamıyacağız.
ayrıca (bkz: taşıma suyla değirmen dönmez)
"Aza, “nereye gidiyorsun?” demişler , “çoğun yanına” demiş.