bugün

bazı yazarları ancak paklayan mod.
bazı yazarların öğrenmesi gereken mod.
inat ve ısrarla tematik mode girileriyle solframe'e tecavüz eden yazarlara hatırlatıldığı halde kullanılmayan şey.

1 günlük çaylaklık aslında iyi olur bu tarz bir olay için. hem sol fram tecavüze uğramaz hem de bu arkadaş istediği kadar bu tarz entry girebilir.

bilgi içerikli entry düşmanı sanmayınız sadece bu tarz olayların abartılmasına karşıyız.
sol frame'in amuna goymamak için yapılan aparat.
tematik çalışıyorum ayağına google dan iki kırıntı bilgi bulup entry kasan ergen veletlerin kullanmayı beceremediği aparat.

aparat dediysek öyle göte sokulandan değil, senin bildiğinden farklı...
çok saçma bir mod.

bir yazar birşey yazdığında, bir başlık açtığında belki onunla ilgili bir şey yazmak isterim. yada belki bir şey eklemek isterim. ama yapamıyoruz nitekim bu durumda. bir daha da ne zaman denk geleceksin. invisible dan visiblea geçip görünür olduğunda haberin olmayacak. belki verilen bilgi yanlış tamamen. böyle gider bu.
(bkz: tematik mode kaldırılsın kampanyası)
(bkz: tematik mode un sözlüğe aykırı olması)
seri bilgi girecek yazarların açması gereken mod.
Bir garip uygulama... salt bilgi içeren entry girmeyin, bu entryler sözlüğü zikiyor demeye getiriyorlar sanırım... kimi yazarların uygulamaya destek vermesi anlaşılabilir, ancak idareci takımının ve sözlük sahibinin de aynı yönde tavır sergilemesi ilginç... ''arkadaşım eğlenceye yönelik yaz, tespit yap, hatta yetenekliysen polemik çıkar'' demenin diğer bir yolu bu... kullanımını zorunlu hale getirip sonra da, sizi düşünüyoruz, destekliyoruz, size rağmen sizin için yaptık demeleri de ayrı bir komedi... sol frame de bilgi içerikli başlık görmek istemeyen yazarları düşündükleri için uydurdular bunu muhtemelen... ama birader biraz da beni koru... milyon kere yapılmış anketleri, sözlüğün anasına atlayan bakınızları, her boka yapılan ona buna sövülen tespitleri engellemenin bir yolunu bulun... ''bok gibi mode'' çıkarın mesela, ben bu uygulamayı başlattığımda o saçmasapan, bok gibi entryleri görmeyeyim... ya da her zaman yaptığınız gibi hiçbir şey yapmayın, isteyen istediği gibi sözlüğü becersin...

Yeri gelmişken, bazı başlıkların sol frame'e gelmemesi saçmalığı da bir son bulsun artık... benim adıma benim göreceğim başlıkları kısıtlayacağına, yeni bir uygulama çıkar, ben kendim belirleyeyim hangi başlıkları görmeyeceğimi...
çoğu zaman çalışmayan özellik.

tematik mode on ile entry giriyorum. bir de bakıyorum ki başlığım sol çerçevede..
ogrendigim kadariyla herhangi bir uyari mesaji falan yollanmadan sozluk yazarlari tematik mode a sokulabiliyor, ve kendi istekleriyle yazarlar bu modu kapatamiyor.
an itibariyle bozuktur.
(bkz: ses var görüntü yok)
bazı yazarlarımızın şiddetle kullanmasını tavsiye ettiğim zımbırtı.
sol frame i işe yaramaz siktirboktan şeylerle kirletmemek için geliştirilen aparat.

ama bazı keçi inatlı arkadaşlar bunu kullanmamak için direniyor. amaçları dikkat çekmek mi, küfür yemek mi bilemiyorum.

bir de kendi nick altlarında ağlanıp sızlanmasalar daha bi cici olucak ya...
kimi zaman kendi kafasına göre işler de yapabilen sözlük elemanı.

tematik mode "on" iken:

bir entry;

- eğer üzerinde çok çalışılırsa, sol sütuna giriyor.
- düzeltilen her entry sol sütuna giriyor!
- mesajlaşmadan sonraki ilk entry sol sütuna giriyor!

giriyor...
bütün sevgililerim bir kere versin ama karım bakire olsun modu;

hayır bir de moderator tarafından tematik modea alınma durumu varmış, bir moderatorun kafasına göre bizim yazdıklarımızı engelleme hakkı yoktur, kaç gündür boşuna yazıyor muşum az evvel farkettim, götüne koyayım böyle işin. bu derece anti insaniyet ve faşizm içerecek bir şey yok. bunun arkasında saf bir kötü niyet arıyorum.
moderasyonun: '' format falan kasmayın, tanım falan yapacaksanız da hiç çekemem, tartışma konusu olsun, ne biliyim trollük olsun, polemik çıkarmak olsun, bunları yapacaksanız sol frame girin. hit getirin'' dediği, maddiyatı yine ön plana koyduğunu gösteren moddur.
kesinlikle karşı olduğum özellik.
sol frame ideolojik, siyasi ve dini konular ile dolup taşıyor.
sürekli siyasi, dini ve ideolojik başlıklar açılan ya da açılıyormuş gibi görünen bu durumdan fazlası ile rahatsız oluyorum.
Tematik başlıklarda görülmeli ki bilgi alışverişi olsun.
O an aklına gelmeyen ama sol frame'de gördüğü bir başlıktan dolayı bilgisini birikimini aktarabilecek bir çok yazar var ama işte denk gelecek o başlığa da entry girecek bu pek hoş değil.

bu entry dikkatini çeker mi zall bilmiyorum ama inan dikkatini çekmez ve bu durum devam etmeyi sürdürürse bir çok yazar ve yeni gelen yazarlar bu durumdan rahatsız olmaya başlayacak.
(bkz: uludağsözlük değil siyasisözlük)
arada bir kullanmayı istediğim sözlük hedesi.
kaydet butonunun çalışmadığını düşündüğüm özellik. ayrıca moderatöre göre layığıyla kullanmadığım için tematik mode on olmuş. hâlen tam anlayamadım şimdi ben neden sol frame'de yazdığım başlıkları göremiyormuşum. *
kendiliğinden aktif olan zamazingo.

sikicem ama ha, yeter lan.
kendiliğinden aktif olabileceği yaşanarak gözlemlenmiş zımbırtı.
ben de noluyor diyorum yazdığım bi'şey görünmüyor.
uludağ sözlük'ün kafa yapısını gözler önüne seren şey. adamların kendileri burayı forum olarak görüyor zaten, ondan sonra format bık bık bilgi bık bık. yok kardeşim öyle bir şey. burada olay sol frame'e takılık geyik yapmak işte, kendisi itiraf etmiş. ekşi sözlük'te, tematik mod gibi zırvalıklar yok mesela. çünkü olay sol frame değil sadece.
YAzılanları gündeme taşımamak için kullanınlan bir aparat*. Örneğin sözlüğü zargan'a çevirme misyonundaki bir kişinin sol frame i "to come", "to go", "to sleep" tarzı başlıklarla doldurmadan rahatça entry girmesini sağlar. Bu entryleri sadece rastgele butonuna basanlar * * ve kelimeleri aratanlar görebilmektedir. Ayrıca ? butonuna basarak ya da yazarın adı aratılarak ta bulunabilinmektedirler.

Bunun bir benzeri de ekşi sözlükte almanca için yapılmıştır. Orada Tematik mode olmadığından sol frame in ebesi birçok kişiyle görüşmüştür.

daha fazla bilgi için http://www.eksisozluk.com...A7al%C4%B1%C5%9Fmas%C4%B1

Bunun dışında daha sonradan başlıkların daha sonradan ortaya çıkması için de kullanılabilinmektedir. Tesadüfen biri rastlamazsa bu şekilde açılan başlıklar yıllarca gizli kalabilmektedirler. Örneğin dokuzuncu nesil yazarların düpedüz mal olması başlığı tematik olarak açılsaydı muhtemelen 9. nesiller gelene kadar kimse farketmeyecekti.