bugün

neo liberal ekonominin patronları yerli paraların değerlerini kendi belirledikleri değerler üzerinden gerçekleştirmek için bir dizi spekülatif ataklar yapmışlardır.

bu ataklar sonrasında, türkiye de şubat 2001 ile başlayan politik istikrasızlık sonucu tl değer kaybedeceği beklentisi hızla artmış ve tl olarak tutulan yerli ve yabancı fonlar hızla dolara dönüştürülmüş, merkez bankası dövüz kuru hedefine uyabilmek için gelen talepleri karşılamak amacıyla yabancı para satarak tl toplamaya başlamış ve faizler yükselmiştir. bunun sonucu olarak tl devalüe edilmiştir. türkiye`de yaşanan bu olaylar 1994 (bkz: meksika), 97 (bkz: tayland), 99 (bkz: brezilya)ve 2002 (bkz: arjantin)krizlerinden farklı değildir. bu bulaşıcı krize verilen ad tekila etkisidir.
kelebek etkisi'nin bir üst modeli. dünyanın herhangi bir yerinde tila tequila biriyle sevişirse, bunun etkisi tüm dünyada gözlemlenir.
tekila yanında limon yemeyen için kötü olan etki.
Bana bir shut daha dedirtir.
hoştur , iki lafın belini kırabilecek dost eşliğinde içilirse daha hoştur .
gözlerinin içinde gözlerini görmek istediğin birisi ise o zaman tadından yenmez .
Shut attırır sonunu düşünmeden.
kucuk kucuk icildigi icin bisey yapmaz hissi olusturup 8. shot sonunda adamın ırzına gecer. kanmayın bu masum ipne ickiye.
7 shot yeterlidir bu etki için.
güzel kafadır, hızlı hızlı içerken direk gider, belli bir zaman sonra kötü amaçlara yol açabilir.*

görsel
Kuzenine "ben hava almaya çıkıyorum " diyip 5. Kattaki evin penceresine yönelmektir
Arka arkaya 6 7 shot attın mı dünyanın kralı sen olursun kafasıdır.