bugün

Yazıktır, üzüldüğüm insandır kendisi. ama şartlar böyle gerektirmiştir. tek derdin ask, mesk, cart, curt olması herkes için en iyisidir.
(bkz: ergendir ergen)
aşk dışında başka derdi olmayan insandır, onun bu denli dertsiz olması kimilerince kıskanılır bu yüzden bol bol hakarete uğrar.
aşk böceğidir. başka hiçbirşey düşünmezdir. şıpsevdi denir bunlara halk arasında.
aşksız yapamaz bunlar. sırf arakdaşlarına göstermelik olsun diye sevgili yaparlar. ''ahahaha bak lan yengeyi taktım koluma senin gibi sap değilim hıyar'' modundadır. bir nevi içindeki ezik duyguları bu yöntemle tatmin etmeye çalışırlar.
hayatın gerçeklerini henüz anlayamamış, işi gücü tüm sıkıntısı aşk olmuş ve kendini dünyanın en dertli insanı sanan şahıs.
türkiye cumhuriyetinde 80 milyon insan yaşarken hala 1 insan için ağlayan tiptir.
Her derdin yeri ayrıdır cümlesini bir kez daha hatırlatıabilir olduğunu söylemek istediğim insandır.
ilgiye muhtaç kişidir.
dertsiz bir insan kendine dert arıyordur..
hayatında daha büyük bir problemle karşılaşmamış şanslı kişidir.
dee Sneider'ında dediği gibi love is for suckers.
öyle insan olmak vardı şimdi. Lakin, hayat şartları,sınavlar,iş derdi,güç derdi... insan hangisini kendine dert edinecek ohooo. Halbuki bu insanımız ne güzel kendine bir dertçik edinmiş, feybuklarına sayfalarca bazen sevgi, bazen de nefret sözcükleri yazmaktadır. Bazen de tüylü montun bedeninin kalmamasından yakınır**.
hafif küçümser bakışlar attığım insandı zamanında. hala bazı insanlar küçümser davransa da hayattaki gayesini en ilkel düzeye indiren bir feylezof da olabilir kendileri.
13-17 yaş grubu arasındaki kızlar bu gruba dahildir. parasızlık çekmemiş, sağlık problemi olmayan, ortalama ailelerin çocukları ergenliklerini böyle geçirir.
(bkz: allah başka dert vermesin)
aşk acısını dünyanın en büyük acısı zanneder.
bakiredir ya da tek derdi aslında cinselliktir ama aşk üzerinden prim yapmaya çalışıyordur.*
acımasızca eleştirilen insandır, aşkı, parayı yada ortamı bulan naftaların acizce ergen yakıştırması yaptığı insandır. Kısacası bu insanı anlamayanlar ''ben doydum millet de doydu galiba'' zihniyetinde olan insanlardır.
hayatı kadınlardan ibaret gören insandır.
ya tek eksiğidir ya sevgiye açtır. kınamayın.
başına en büyük derdi sarmış insandır.
aşık mısın? allah başka dert vermesin!
leyladan geçme faslındaysa bırakın tek derdi o olsun'dur.
finaller
önümüzdeki sene nasıl gececegim dediğim, gecen dönem kaldığım 3 kazık ders
hala ayarlanmamış yaz stajı
ödenmesi gereken kredi kartı taksidi
yine yaz için para kazandıracak bir iş
hala belirsiz olan bir gelecek

bunları alsın bana o aşkı versin, hatta 10 katını versin ben dertten kederden gebereyim, razıyım.
büyük ihtimalle ergenlik çağındadır henüz. gerçek hayata davet edilmesi gereklidir.