Optigrill diye muazzam bir tost/barbekü makinesi var. Yaşamak bu dedirtti bana. Hanımdan gizli aldım, faturasını gördüğünde nasıl bir yalan uyduracağım bilmiyorum.
Herşeyi düşünen marka."Tefal sen herşeyi düşünürsün."
yaratıcı fikirlere sahip tencere tava markası. sapları çıkarılabilir tavaları ve bulaşık makinesinde yıkanabilir fritözleri çok kullanışlıdır. ***
musterisinin magduriyetini gidermeye nedense yanasmak istemeyen bir firma. 1 ütü dusunun ki, piyasadaki "eh iste fena degil" diye tabir edilecek diger ütülerden 4-5 kat daha pahali. bir ütü dusunun ki bu fiyatina ragmen gomleklerde, tshirtlerde ve diger giysilerinizde kahverengi kucuk lekeler birakiyor. ve tam 4 sefer bu ariza nedeniyle servise gitmesine, her seferinde alt tabaninin degismesine ve gerekli parcalarinin bakim ve temizligi yapilmasina ragmen hala inatla ayni lekeyi biraksin.

ve esas bezdiren nokta, tefal teknik servis teknisyeni ve bolge yetkililerin yaptigi test sonucu ütüde herhangi bir teknik sorun olmadigini belirten bir telefon almis olmaniz. yani bu ütüde teknik bir sorun yoksa neden gömleklerimde leke birakiyor kardesim? sizin teknik sorunu yok dediginiz ütü yuzunden ben bir gomlegi lekesiz giyebilmek icin 3-4 hatta gerekirse 5 defa yikamak zorunda kaliyorum. 40 tl verip aldigim arzum marka ortalamanin altindaki ütü bile tek seferde canavar gibi, misler gibi gömlek giydirebiliyorken sizden aldigim ve 220 tl para odedigim ütünün de bana benzer bi keyif yaratmasi gerekiyor.

her defasinda kullanilan sudan bahsediliyor. ilk arizada cesme suyu kullanin dediler, sonuc ayni. sonra damacana suyu kullanin dediler, sonuc ayni. daha sonra suyu kaynatin ve dinlendirin oyle kullanin dediler sonuc ayni. her seferinde suyu nasil kullanacagimiz anlatiliyor ama anlattiklari su kullanma sekillerine ragmen ütü inatla, siyan edermiscesine, hayata karsi tavir almiscasina gomleklerime o lanet kahverengi imzasini atmaya devam ediyor. tefal de bunun teknik bir ariza olmadigini soyluyor. madem oyle alin dandik ütünüzü bi psikologa goturun de tedavi ettirin, baska bir yol kalmadi heralde.

acikcasi toplamda 5 kere ayni arizayi vermis bir ütünün 50 defa özürler dileyerek iade alinmasi ve musterinin magduriyetinin giderilmesi gerekirken tefal'in yaptigi kesinlikle musteri memnuniyetine yakismayan, sig, cozum uretmekten uzak bir anlayistan oteye gitmiyor. bundan sonra ne olursa olsun asla tefal, moulinex, rowenta, krups ve diger markali urunlerine elimi bile surmem hatta esime dostuma da tavsiye etmem. ben boyle bir eziyet gormedim. alti ustu ütü, uzaya adam gondermiyoruz.
bir tava markası.
motorsiklet tasarımcısından ütü tasarlamasını isteyen ve rakiplerine bu şekilde büyük bir fark atan küçük ev aletleri imalatçısıdır. tava ve ütü denildiğinde adı öne çıkar. fransız'dır ayrıca.
bok atmak gibi olmasın ama su ıstıcıları belli bi müddet sonra ıslık çalıyor.
teflon ve alüminyum kelimelerinin kısaltılmasıdır. tef-al. ürünleri, yapışmaz tava, tencere ürünleri, elektrikli ev aletleri ile geniş ürün yelpazesine sahip fransız markası'dır.
(bkz: tefal ne varsa sende var)
ismi literatürde 'clipping and blending' diye tabir edilen yöntemle oluşturulmuş marka; teflon ve alüminyum kelimelerinin ilk harflerinden ibarettir. bir nevi 'peymacun'...
+ Mrb tefal tavalarınıza bakabilirmiyim.
- Buyur abla bu 3 boyda var.
+ iyide bunların hiçbiri tefal değil ki
- Ne yaptın abla ahada etiketi bilem var baksana..
+ Yok kardeşim ben marka değil materyal olaraktan tefal istiyorum.
- ??? Teflon tavamı istiyordun sen abla..
+ Eee şey varsa o da olur..
qualité * kelimesine fransız kalmayı tercih eden firma.
bir tencere, tava markası.
reklamlarında ince bir espriye sahip marka...
kapak üstüne kapak yapıp numune diye yollıyacagım firma.