bugün

entry'ler (24)

izdivaç programları

yayından ivedilikle kaldırılması gereken programlardır.

sarelle nin nutella dan daha iyi olması

elma ile armudun karıştırılmasıdır.

aileden en çok duyulan öğütler

üniversitede sakın siyasi tartışmalara girme, siyasi fikrini söyleme, gizli polis olur, MIT ajanı olur, Allah korusun.

Hayatta herşeyi bil, ama bildiğini söyleme

benim yaşıma gelince anlarsın...

patlamayan duduklu tencere istiyoruz

patlamayanı 1994'te yapıldı; tefal clipso

yekta kopan

sesine ve seslendirme yeteneğine bayildigim insandir...

candan seda balaban

1971 izmit doğumlu, maske kukla kostüm tasarımcısıdır. 2004'te Atölye Curcunabaz'da kukla ve maske çalışmalarını devam ettirmektedir. Surname 2010'un proje tasarımını yapmıştır.

surname

Osmanlı şenliklerini surnamelerden çıkarıp bugüne taşıyan gösteri Surname 2010, maske kukla kostüm tasarımcısı Candan Seda Balaban ile Yazar ve Yönetmen Yiğit Sertdemir'in projesidir.

sadrazam ibrahim paşa

Yunan asıllı, enderun'da yetişmiş, saraydan gece çıkma izni olan, çok zeki ve ileri görüşlü, 3-4 dil bilen, kemençe, keman çalan insandır. Kanuni Sultan Süleyman'ın arkadaşı, yaşıtdaşıdır. Aynı zamanda Sultan Süleyman'ın kızkardeşi ile evlenmiştir, ölüm emri de Sultan Süleyman tarafından verilmiştir.

surname

Galası Muhsin Ertuğrul sahnesinde 31 Ocak 2011'de düzenlenen gösteridir.

şevval sam

incila Bertuğ'un projesini yazdığı ve sunduğu "Istanbul Musikisi" konser serisinin solistidir.. 20 Ocak 2011'de işSanat'da verdiği konser ruhları mest etmiştir. Bazen küçük bir kız çocuğu gibi görünen Sam, elini attığı her işte başarılı olmayı ve yaptığı her işe değer katmayı bilen güzel insandır.

tefal actifry

evde çıtır çıtır kestane keyfi yapılan alettir.

izlenince ağlatan film sahneleri

Türkan Şoray'ın hikayesini yazdığı yönettiği ve hatta başrolünü oynadığı 1972 yapımı "Dönüş" Filmi'nin tamamı desek yeridir.
Örneklersek; Almanya'ya dönme kararlılığında olan kocasına (Kadir inanır), Gülcan'ın (Türkan Şoray)"ibrahim gitme" diye seslendiği, son karede Gülcan'ın Alman eşten olan bebeği kollarına aldığı ve eş zamanlı olarak Seha Okuş'un sesinden dinlediğimiz "hasretinle yandı gönlüm" şarkısı insanı gözyaşı seline boğar... Ağlamak istiyorum denilen günler için birebir...

ata demirer

Demet Akbağ ile başrolü paylaştığı 7 Ocak'ta vizyona giren Eyvah Eyvah 2'nin senaristidir.

selami şahin

tanju okan'dan zevkle dinlediğimiz "benim en iyi dostum içkim sigaram onlar da terk ederdi olmasa param" dizelerine sahip şarkının bestecisidir.

selami şahin

Tanju Okan'dan zevkle dinledigimiz "Benim en iyi dostum içkim sigaram, onlar da terkederdi olmasa param" şarkısının bestecisidir.

hakkı devrim

Ocak 2011 itibariyle facebook'ta üyeliği olan teknolojik insandır.

rıdvan akar

32.Günden Ocak 2011 itibariyle ayrılmış kişidir.

sazlar çalınır

Yesâri Asım Ersoy'un Beste ve Güftesini yaptığı, hicaz makamlı ve aksak usûllü şarkıdır.