bugün

ya sen nasıl bir türsün katmir ispatlanamadıkça suç suç değildir, ve ispatlandığında idam asıl ceza değildir cezaevinde hiç yatmamışlar anlayamaz .
idam etmek bu yaratıkların kurtulması demek. Hadım edilmeleri lâzım.
Idam odul lan bunlara.
idam insanlık suçu falan değildir. bir kere vatana ihanet ya da tecavüz gibi idam cezasını hakedecek suçları işleyenler insan değildir.
3 yaşında bebeğe tecavüz eden insan müspettesinin yaşamaya hakkı olmamalı. tüm tecavüz vakalarında idam çok ağır bir ceza olur, çocuk tecavüzcüleri yaşamayı hakketmiyor.
Potansiyel sapıkların saçma bulduğu durum.. tutturmuşlar bir ya iftiraysa diye ulan dingil öyle kolay mı hemen idam edecekler.. bunun test sonuçları var sperm, tükürük, doku örnekleri, vajinada zorlama vs vs bir sürü test sonuçları var ona göre ceza kesilecektir.. siz beyinsizler bunu anlamaz.
neden saçmalıkmış amk. gebersin itler.
aslında bu tarz kampanyaların asıl sebebi millet olarak çok çabuk kandırılabilen bir yapıda oluşumuz. milletin bu vaziyeti mahkeme salonlarına da sirayet etmiş durumda. benim sistemde en saçma bulduğum şey "iyi hal indirimi". tecavüzden yargılanan bir insan başına takke takıp eline seccade alarak çekeceği cezanın bir kısmından mantıken kurtulamaz. ama bizim ülkemizde kurtuluyor. mesela mahkemeye takım elbiseyle katılana ceza indirimi yapılıyor, haberlerde okuyoruz. ne alakası var halbuki takım elbiseyle, seccadeyle iyi halin? o kadar iyi hale meyyal bir vatandaşsa özgürken olsaydı iyi insan. karşısında bir kurul onu yargılarken, göt korkusunun etkisiyle iyi olan insan iki yüzlünün daniskasıdır. ağırlaştırılmış müebbeti müebbete, müebbeti 20 yıla düşürdük derken adalet elden gitmiş oluyor. bunu hakimler, savcılar da biliyor. bile bile o saçma indirimi yapıyorlar. belki de yapmak zorundalar kendi konumları gereği, sisteme uymak zorundalar. ama sisteme uymak yerine sistemi sorgulamak gerekmiyor mu biraz da? hukuk fakültesi öyle kolay bitirilmiyor ki, oradan mezun olan insanın kuvvetli bir muhakeme kabiliyeti kazanmış olması elzem. bence halk çok daha kötü sonuçlara yol açabilecek olan idam cezasının çığırtkanlığını yapmamalı. bunun yerine hakimler ve savcılar hukuk sistemimizdeki yürümeyen noktaları tartışmaya açmalı.
idam yazmıyor ama o ankette kısas isteniyor okuduysanız.

Evet idam onlar için bi kurtuluş ama dünyanın da bir pislikten kurtuluşu demek.

Evet bu imzalar belki idam getirmiycek ama en azından dikkat çekip daha ağır bi ceza getirilecek.

Hadım hadım deyip duruyorsunuz hadım sadece cinsel dürtüyü azaltır yok bile etmez. Kin ve intikam duygusuna bişey olmaz yani anlayacağınız herif gidip cinayet işleyebilir.

Kısas olsun işkence çeke çeke gebersinler. kimsenin ilaç verilsin acısız ölsünler dediği yok zaten.
Ben bi kızla çıktım,ayrıldım. Kızda yediremedi atıyorum. Beni tecavüzle suçladı. 3 4 kız arkadaşıda şahitlik etti. Nabıcam ben.
toplumu yavaş yavaş dönüştüren islamcıların toplumda ortak tepki oluşturan olayların arkasına saklanarak kirli emellerine ulaşma çabası bu. halen daha kısas diyen var yahu. devlet kin gütmez, intikam alma amacıyla ceza vermez. bunlar yakında sokakta insanların asılmasını da, taşlanmasını da, elinin kesilmesini de, kırbaçlanıp sopa ile vurulmasını da, normal gösterecek ve bunlar bildiğin şeriat ülkelerinde yaşanan olaylar.
yani idamı istemenin altında yatan şeyler tamamen bu arzularına ulaşmak için yanıp tutuşmaları. ayrıca idamı onaylarsak değil ab nin kapısında beklemek kapısına bile artık yanaşamayacağız.
bunlar hep ülkeyi çağ dışı hale getirme çabaları ve bazı kişiler özellikle bu algıya kapılmış durumda. bunları diyenler üzerine bilinçli bakın çocuk tecavüzcülerini savunuyor diye algı oluşturacak kadar ikiyüzlülüler. çocuk tecavüzlerini çocuk evliliği altında uygulayanlar muhafazakarlarken çocuk tecavüzü konusunda bu aralar bu kadar idam propaganda yapmasının bir insanlık belirtisi değil kendi kirli şeriat yasalarına ulaşmada bir basamak olarak kullanması olarak görüyorum. ülkede sokakta insanların devlet tarafından vahşice katledilip kitlelerin korkutularak sindirildiği o eski çağlara akp sayesinden tüm hızla girmeye zorlanıyoruz. bu da görünen bir gerçek.
En azından çocuga tecavüze idam. Çocuga istismara ve kadına tecavüze ağır hapis cezası verilebilir. Seni yatağa atıp bana tecavüz etti diyen kadın illa ki telefon ile bir konuşma mesajlaşma olacak biraz zor suçlamak.
saçmalık diyeni taksimde sikmek gerekli ulaç piç kuruları bokunu çıkardılar artık. bu işlerin sadece kendisini idam etmeyeceksin ingilterenin zamanında iraya yaptığı gibi tüm sülalesini bitireceksinki cesaret edemeyecek.

görsel

eksiliyenleride sikim. hastalıklı insanlar.
katmir’e bu konuda katılıyorum. Ümraniye sapığını aklı başında herkes hatırlar. 9 çocuğa tecavüz etmişti.

Bir grup insan Ümraniye sapığı diye sevmedikleri bir adamı suçsuz yere Ümraniye sapığı diyerek tutuklattı. Ve ceza alarak cezaevine gönderildi. Ancak gerçek sapık yakalanınca ortaya çıktı suçsuz olduğu ve serbest bırakıldı. işte bu da olayın linki

http://alkislarlayasiyoru...n-bilal-akyildizin-isyani

Eğer gerçek suçlu yakalanmasaydı. Bu suçsuz kişi istismara uğradığı için idam edilseydi. Bunun vebalini kim verirdi? Ailesi, arkadaşları, yakınlarını nasıl teselli edecektiniz?
Şiddet iyi yönde kullanılabilir. 3-4 tane sapığı meydanlarda sallıyıcaksın caydırıcı yönde olur.
gerek yoktur, zaten hapiste işlerini bitiriyorlar. üstelik hiç insani olmayan yöntemlerle.
idam ödül olur, idam hafif kalır, idam onu kurtarır... Saçmalamayın! O hayvanları değil; Kendinizi, çocuklarınızı düşünün. Böyle pisliklerin fazladan alacağı bir nefes bile koca dünyayı kirletmeye yeter.
Hangi yıldayız idam istiyorsunuz? Suçlu birinin çok küçük bir ihtimalle de olsa her zaman aklanma ihtimali vardır. Esaretin Bedeli'ni izlemediniz mi?

idam cezasının geri gelmesi zaten geri olan Türkiye'yi bir 50 yıl daha geri götürür.
Saçmalık değildir böyle birşeye idam bile az kalır.
görsel

o zaman saçmalayın saçmalatın efendim.
bir kaç gündür bu konu üzerinde düşünüp, sözde muhalif olarak baktığımız insanların kampanyaya destek vermesinin dehşeti içindeyim. hele hele bir milyon insanın imzalamış olması neye muktedir tartışılır. içerik içler acısı, hadım, kıssasa kıssas gibi babil hükümlerini içeren söylemler var.bilen bilir genel olarak kıssasa kıssas kişinin kendisine değil en yakınına verilen cezadır çoğunlukla. yani özetle tecavüz edenin kızına, karısına veya bir başkasına tecavüz edilmesi gibi. ne dilediğine dikkat et diye boşuna dememişlerdir. bir şiddetin içerisinden başka bir şiddet doğuruyorsan bu senin de aynı tarafta olduğun anlamına gelir. yakın geçmişimize bir bakalım. ensar, pozantı ve bireysel taciz ve tecavüzler. her şeyi geçelim hadi 26 adet sapık 13 yaşındaki bir çocuğa tecavüz etti hangisi ceza aldı?

bir yandan kahkaha atmayın, hamile hamile sokakta dolaşmayın, mini etek giymeyin, gece geç saatlerde evinize gitmeyin diyen devlet erkanları. diğer yandan devlet onaylı din adamlarının devlet televizyonlarından yapılan dokuz yaşındaki biriyle evlenebilirsiniz beyanları.diyelim ki idam geldi, hadi getirdiniz, hangi suçları kapsayacağını bilebilir misiniz? (12 eylül öncesi idam idam diye yırtınan mhp'lilerin de diğer solcularla idam edildiğini unutmayalım) veya islam usüllerine göre kimin yargılanacağını. iran'da idam var. ve tecavüze uğrayan 16 yaşındaki bir genç kadın bu sebeple idam edildi, sebebi 14 yaşındayken biriyle bir arabada yalnız görülmesi. hem de öyle aradan çıkarmakta değil ha, alalım hücreden şurda asalım gibi değil, herkesin bildiği bir meydanda 40 dakika boyunca sözde müslümanların alkışları ve sevdiklerinin gözünün önünde idam edildi. suudi arabistanda 19 yaşındaki bir kadın toplu tecavüze uğruyor, sonucunda kadın haksız bulunup 200 kırbaç ve 6 ay ceza alırken tecavüzcüler ufak tefek cezalarla yırtıyor.çoğu müslüman ülkelerinde çocuk yaşta evlendirilip vajina, anüs parçalanmasından ölen masumiyetler varken neyin kafası bu.o çocuklar için hangi hukuk işledi de idam işleyecek

ortak akıl, ortak psikoloji, algı yanlışlığı adına ne demeli bilemedim. ama facebookta hatırı sayılır bir kaç akademisyen arkadaşımın bunu paylaşmış olmasının beni düşürdüğü hezeyanı bir düşünün.
Tüm sorunu bu sözlüğe uzun uzun yazarak sorunu çözemessin.
hadım getirilmesi daha uygun gibi.
Daha önce de yazdım idam bir ceza değildir. Cezadan kasıt caydırıcılık, tekrarinin önlenmesi ve failin işlediği suçun vahametini kavramasidir. Siz birini idam ettiğinizde şahsın hayatına son vererek yukarıda bahsettiğimiz maksimumdan minimuma hiç bir fayda elde edemezsiniz çünkü şahıs ölmüştür. Peki idamın ardından yargılamayı temelinden sarsacak deliller ortaya çıkarsa? Ya kişi masumsa? Asla telafi edilemeyecek durumlar ortaya çıkar. Hukukçu olarak görüşüm budur.
doğrudur. insan haklarının ilk maddesine göre idam ederseniz katil olursunuz.

"insanı kaybetmek kolaydır asıl mesele kazanmaktır."