bugün

20 aralık'ta gelen Yılbaşı güncellemesinde şunlar yer alıyor;

The Team Fortress 2 Christmas event launched this weekend giving everyone a chance to celebrate Christmas in true Team Fortress style. The update adds a new medieval, melee-only map and a series of mysterious festive crates that can be unlocked to reveal new items, which are also available to buy now in the Mann Co store. It's all in the spirit of Australian Christmas. What the hell is Australian Christmas? Read on for details, and an overview of the new items.

It's all explained on the official Team Fortress 2 blog. Australian Christmas seems to be an excuse for everyone to meet up in a castle and bash each other. The new arena is a control point map is set in the ramparts of a medieval fortress. The catch is that everyone playing has to use melee weapons. The frenzied scenes of players running in small circles trying to decapitate each other are only improved by the the addition of lordly language to everyone's text chat. Verily, 'tis hilarious.

The update adds three new item sets for the Heavy, the Medic and the Demoman. You'll find the stats of each item listed below. All the Christmas items are for sale in one £19.99 bundle, or you can pay £29.99 and get the Christmas items bundled in with the Polycount Pack. Below you'll find an overview of the new items along with descriptions of their special abilities.
Medic
Amputator

A medieval bonesaw
On taunt, applies a healing effect to all nearby allies

Crusader's Crossbow

A medigun mounted onto a crossbow stock
Fires bolts that heal team mates and deal damage based on the distance to the target

Berliner's bucket helm

Medieval helm

Item set bonus

Medic wearing all items will regenerate 1 health every second

Heavy
The Brass Beast

Gleaming brass minigun
+20% damage done
50% slower spin up time
-60% slower speed while deployed

The Buffalo Steak Sandwich

A great big hunk of steak
When consumed, temporarily increases movement speed.
All damage dealt and taken will be minicrits
Can only use melee weapons

The Warrior's Spirit

Hand mounted bear claws
+30% damage done
-20max health on wearer

The Big Chief

Native American Headdress

Item Set bonus

+5% critical hit damage resistance on wearer

Demoman
The Loch-n-Load

Double barrelled grenade launcher
+10% damage done
+25% projectile speed
-60% clip size
Launched bombs shatter on surfaces
+25% damage to self

The Ullapool Caber

A stick bomb that is also a melee weapon "a sober person would throw it"
No random critical hits

Scotch Bonnet

Riot gear helmet

Item Set Bonus

+10% fire damage resistance on wearer

http://www.teamfortress.com/australianchristmas/
japonya için 3 adet item satmış, bunlardan gelen yaklaşık 300-400 bin doları da japonya ya bağışlamıştır yönetimi. ilgi çekici bir bilgi, bu itemlerden birisi tanesi 100 dolardan satılmıştır.
şuan bedava indirebilen oyun.
bedava inebilen o yüzden sevindiren çizgifilmvari oyun.
(bkz: çizgifilmvari)
team fortress 2 bu gün itibari ile bitmiştir. tüm trollere hayırlı olsun.

son 2 yıldır en büyük keyif aldığım fps oyunlarından biri olan tf2 artık ücretsiz. bu gün itibari ile. ücretsiz olması oyuncu sayısını 5 e belkide 10 a katlayacaktır. üzücü olan ise counter ın tüm sürümlerinin call of duty mw gibi sürümlerinin bitmesine sebeb olan hile olayları pek yakında tf de hat safhalara ulaşacak lanet edilecek pozisyona sokacaktır. oyuncu kalitesi olayına girmiyorum bile. yeni bir fps arayışına su dakika itibari ile başlıyorum.
son yıllardaki oyuncu kitlesini özetleyen tek cümle şudur;

- şapka mı lan o ?
halka açık sunucular`da nası oynuyorlar anlamıyorum. mis gibi, competitive varken.
(bkz: birisi bana bu açıklasın)***
düzeltme: yazım yanlışı düzeltildi.*
tam bir şaheserdir efendim. son zamanlarda oynamaktan en keyif aldığım oyun.
yazılanların aksine free2play olmasına rağmen hala ve hala steam tabanlıdır tüm sunucuları. Eğer bir steam hesabınız yoksa oynayamıyorsunuz malesef. kaldı ki steam da hile ile oynamak en fazla 3 gün sürüyor. sonrasında bir bakmışsınız steam hesabınız içerisinde ki tüm oyunlarınızla birlikte kapanmış gitmiş.
candır team fortress 2 iş yerinde keyif alarak oynuyorum.
kim ne derse desin f2p olduğu için batmıştır. *
counter strike'a nispeten yaş ortalaması yüksek bir oyuncu kitlesine sahip olan oyun..

bu yüzden olsa gerek, free2play olması felaket ile sonuçlanmış gibi gözükmüyor.

tabii, counter strike'ın f2p olması halinde olabilecekleri düşünür de kıyaslarsanız.
dünyanın en büyük savaş temalı şapka simülatörü. hatta dünyanın ilk şapka simulatörü bile olabilir.
sözlükte oynayanı kaldı mı bilinmez ancak hala kafa dağıtmak için girilesidir. bizzat spy, medic ve demoman haricindeki her sınıfı düzenli olarak oynamakta olup hala benim gibi arada sırada girmekte olan arkadaşları beklerim efendim.
gerek karakterleriyle gerekse modellemeleriyle mükemmel bir online oyundur.ayrıca tek sevdiğim online oyundur.
oynayanlar var ise, steam id ekleşip bir skial event yapılabilir. teamspeak sunucumuz da mevcut, taşak geçilerek oynanabilir.

varsa ilgi duyan arkadaşlar, özel mesajdan ulaşsınlar.
şu ara kafamı dağıtmak için başından kalkamadığım oyundur..
zaten oyun bağımlısıyım bir de böylesi kaliteli bir yapımı görünce.. hemde f2p lan !!
evet bende f2p'cilerdenim..

bu oyunu bulduktan sonra hemen hemen toplamda 20 saat kadar oynamışım..
ben bu kadar eğlenceli bir oyun görmedim ağğbii !
bir the machina * için kendimi parçaladım ve halende parçalamaktayım..
onun yerine sydney sleeper açtım ama ben o tüfeği istiyorum.. *

daha bugün achivementlerle item açıldığını öğrendiğim için gün boyu achivement peşinde dolaştım. *

sniper ve pyro da üstüme tanımam.. çok hızlı ateş edebildiğim için * sniper ve pyro kadar olmasa da scoutta da gayet iyi görürüm kendimi...
demoman' ı çok severim, bende ayrı bir yeri vardır ama oynamayı bir türlü beceremem. *
oyunda tek beceremediğim class spy' dır..
onu da bir itemim daha olsa yaparım ama yok !
bir tek invis and dagger a ihtiyacım ama yok.. the ambassador ım var ama o yok !
ama yakında.. çok yakında... *
şimdi bir baktım da bayağı şey yazmışım ve daha da yazabilirim..
bu oyun iyi kafamı dağıttı benim yaa..
eğer bu yazıyı buraya kadar okuduysan ve team fortress 2 oynamıyorsan hemen steam e gir üye ol ve indir bu oyunu.. kesinlikle indir.. benim gibi bir oyun bağımlısının tavsiyesini boşa verme.. şimdi den iyi oyunlar *
oynasam mı lan diye kafamdan silip atamadığım mmofps oyunu.
bağımlılık yapan oyun. 1 yıldır neredeyse her gün oynuyorum. pyro, demoman ve engineer olarak ortalığın tozunu attırabilirim. bu konuda mütevazi olamayacağım.
türk oyuncuların bi acayip yau bu oyunda. nickler falan zaten bomba. takım anlayışı sıfıra yakın. payload haritası açılıyo, mavi takım 2 sniper, 2 spy, 2 engineer, 2 de pyro'yla hücum ediyor. olur mu lan böyle bir şey? soldier, demo, medic bulamıyosun ama sniper ve spy hemen doluyo takımda. bir de beğenmedikleri harita çıkınca hemen bir harita oylamasına girişiyorlar ki sorma gitsin. beğenmedikleri haritalar da oyunun güzel haritaları.

en güzeli de kimse scramble oylamasında evet oyu vermiyor. o scramble'ın olması lazım ki takımlar dengelensin, oyun zevkli bir hal alsın. takımın biri 2 dakikada kazanıyor oyunu, oylama geliyor. kazanan takımda herkes hayır oyu veriyor. yine 2 dakikada kazanıyorlar, yine oylamaa, yine ret. ne zevk alıyorlar anlamadım ki.
3 saatten uzun zamandır inmek bilmeyen 12 gb'lık oyun. beleşmiş diye bir işe giriştik ama...
Oyun gayet zevkli ama pek bir amacı yok. Level sistemi olsaydı bağımlı olabileceğim mükemmel bir fps oyunu olurdu.
en iyi oynadığım class spy. arada vakit geçirmek için oynarım , zevkli oyundur.
profesyonel takımlarla oynaması acayip zevkli f2p tipi oyundur. ayrıca public serverleri vardır. işte orası top havuzu gibidir. çeşit çeşit çocuk.

bunların yanı sıra kısa filmlere sahip oyundur. 'fun art' olarak yapılmış videoları ayrı komedidir.

http://www.youtube.com/wa...pGA&feature=endscreen
f2p olduğunu öğrendiğimde acımadan download ettiğim valve oyunu. Sıkılmam umarım.
uzun süredir severek oynadığım valve oyunudur. seviyeli ve eğlenceli oyun oynamak istiyorsanız, kurucusu olduğum (bkz: bangao public) beklerim.