1. 1.
  Tck 106. Tehdit suçu, Buradan manevi tehdit savuranlara duyrulur.
  10 -6 ... flat head
 2. 2.
  Atatürkle tayyipi kıyaslayanları görmemize vesile olmuş başlık. Oglum sizi harbi ruh hastalarıyla bile mukayese edemeyiz.
  2 -2 ... hercool
 3. 3.
  Ben bir göt kılıyım demenin alternatif versiyonu, malum şahsa şey edecekseniz.
  Tavsiyem direk olarak ismini veya makam ismini kullanmayın, üstü kapalı ifadeler ile verip veriştirin. Eli uzun reis çok alıngan ve adalet sistemi için öylesine ağır işlerki 3-5 sene mahkemeye çıkmadan beklersiniz.
  1 -1 ... oh my fsm they killed kenny
 4. 4.
  Cumhurbaşkanına hakareti cezalandıran türk ceza kanunu maddesi.

  Yakın zamanda bir hakim tarafından bu maddenin iptali istemiyle anayasa mahkemesine dava açıldı. Anayasa mahkemesinde onlarca dosya varken ne hikmetse bu konu olabildiğince erkene alındı ve yarın karara bağlanacak.

  Vallahi anayasa mahkemesi yarın maddeyi iptal etme kararı verirse hiç şaşırmam.
  15 -2 ... aziz iskender black
 5. 5.
  eleştiriyi bile hakaret sayan kanun maddesi sanırım, skarim maddesine, elestiririm kardeşim, hak hukuk yeniyor ise, ortada vatan hainliği var ise elesssstiririimmm, siren sesimi la o?
  2 ... ortamabakayimdedim
 6. 6.
  TCK 299'da yer alan cumhurbaşkanına hakaret suçunun cezası, TCK 125'te düzenlenen hakaret suçundan farklı olarak 1 yıl ila 4 yıl hapis cezasıdır. Suçun üst sınır alelade hakarete göre çok daha yüksek olduğundan uygulamada bu suç nedeniyle sulh ceza hakimlerinin sıklıkla tutuklama kararı verildiği görülmektedir.
  1 -3 ... dahi devran
 7. 7.
  Atatürk'e hakaret edilirken işlemeyen ceza kanunu, cumhurbaşkanına hakaret edilmesiyle işliyorsa, affedersiniz de ben o kanunu tanımıyorum.
  1 -2 ... victor laszlo
 8. 8.
  Anayasaya aykırı olduğunu düşünüyorum.
  ... bratva
 9. 9.
  Bırakın hakareti, ağır eleştiriyi bile hakaret olarak algilayan, algılatanlar yüzünden, türk demokrasinin önündeki en büyük engellerden biri haline gelen, cb koruma kanunu.

  Acilen değişmesi, neyin hakaret neyin ağır eleştiri olduğunun belirlenmesi için tanımlayıcı ek maddeler konmalı. Bu böyle gitmez.
  -2 ... profesyonel kamikaze pilotu ii
 10. 10.
  Yukarıda hukuk bilmeyen bi arkadaşın beyanını okuduk.

  neyin hakaret neyin eleştiri olduğunu yargıtay belirler. kanun bunu sayamaz.

  yargıtay kararına uymayan hakimler varsa bu da onların sorunudur. gereksiz algı kasmayın
  1 ... teyzen neyfik