1. 1.
  elektronik kalp grafisinin kısaltılmışı. insanın kollarına bacaklarına ve göğsüne bir sürü kablo takıp kalp atışlarını ve ritminin grafiğini çokartıyorlar en kötüsü bağlamadan önceki sürülen jel *
  1 -3 ... combatant
 2. 2.
  ekg de st negatifliği iskemiyi gösterir
  ... dr rocco amca
 3. 3.
  elektrokardiyogram kelimesinin kisaltilmisi.
  4 ... maxisky
 4. 4.
  elektrokardiografinin kısaltılmıs hali olup, toplam 12 derivasyonda kalbin elektriksel aktivitesini kagıda doker. 6 gogus, 4 adet de kol ve bacaklara baglanan elektrotlarla kalpteki iskemi, lezyon ya da infarktın yerini gormeyi saglar. V1, V2, V3, V4, V5, V6, aVF, aVL, aVR, D1, D2,D3 bahsedilen 12 derivasyon olup, ornek olarak D2, D3 ve avf de bir degisiklik saptanması, kalbin alt yuzunde bir sorun olduguna delalettir, diger derivasyonlarının da bir kombinasyonla bu tarz gostergeleri vardır EKG'de normal olarak P, Q, R, S, T ve bazen de U dalgaları olup, bunların herbiri ayrı bir yerin elektriksel akivitesini gosterir. ornegin P dalgası ariyunların depolarizasyonunu gostermektedir. Q dalgası her derivasyonda gozlenmez, hatta patolojik Q dalgası, gecirilmiş miyokard infarktusunun tanısını gosterir.
  4 ... kadavra
 5. 5.
  jel sürüp plastik sülükleri vücudunuza vantuzlayarak biyonik insan haline getirildiğiniz, bol kablolu, kalbinizle ilgili bilgi alan alet edevat.
  3 ... calyx
 6. 6.
  P dalgası atrial kasılması, qrs kompleksi ventriküler sistolü, t dalgası ventriküllerin gevşemesini ve u dalgası ventriküllerdeki ikincil kasılmayı gösteren, kalpteki elektriksel değişimlerin izlenmesi ile kalbin fonksiyonu hakkında bilgi sahibi olmamıza yaran ecnebi ürünü faideli cihaz..
  ... vladurakul
 7. 7.
  internken her gün çekeceğiniz elektrokardiyografi.
  ... piyon
 8. 8.
  psikoloğa gidip kişilik analizi yaptırmak gibidir..kişi heyecanlı mı değil mi , kalbinde işler yolunda mı düzensizlik var mı , ağrıyo mu kalbi herşey kabak gibi ortaya çıkar..çok tıp öğrencileri var fizyo ya da farma lab.ında ekg çekerler birbirlerine aşık olan..
  hihihi güral , f dalgaları oluşuyo sende..bu ekstra sistol elektriklenmenin sebebi ben miyim? hihihihih
  çok romantik ay ay
  3 ... hefeweizen
 9. 9.
  ST yükselmesi infarktüs göstergesidir.
  1 ... dortyuzonyedi
 10. 10.
  (bkz: eforlu ekg)
  1 ... kingodisco