cumhuriyet gazetesinde tayyip erdoğan ın hayvanımsı bi şekilde çizilmesi sonucu çizerin mahkemeye verilmesinden sonra penguen dergisinin missilleme olarak yaptığı kapaktaki karikatür.oysaki güzel olmuştu..
(bkz: maymun) (bkz: fil) (bkz: kedi) (bkz: fare) (bkz: at)
bahsi geçen hayvanları görmek için buyrunuz;

http://www.penguen.com/kapak.asp?gun=20050307
rte'nin kaybettigi davayı *gurur konusu yaparak temyize göndermesine neden olan karikatür
ne yazık ki mizahi duygusu gelişmemiş -gerçi bugüne kadar bu duygusu gelişmiş bir başbakan göremedim ki ülkemde- bir başbakana sahip oldugumuzu gösteren bir olaydır...
acılan davanın sonucunda penguenin diğer bi kapagında rte normal çizilmiş ve balondada -bak işte isteyince insan gibi çizeebiliyosunuz yazıyodu.(ufak bi not bu karikatürde rte nin arkasından sarkan bi kuyruk vardır)
Ayrıca tayyipler alemi kapaklı penguen dergisinin bir sonraki sayısında köşesi tayyip imzalı "karikatürcüler alemi" ismiyle bir karikatürde yayınlanmıştır.
herşey bir yana adamlar harika çiziyo. hakikaten süperler. inek olan tayyip e bayıldım.
rte nin gereksiz yere polemik ve kompleks yaptığı dava.

ben çok net hatırlıyorum elin amerikalısı bush'u chirac'ın kıçını öperken resmetmiştir. ve chirac'ın kıçını öper konumdaki zeka yoksunu bush bile çıkıpta iki kelam etmemiştir bu olay üzerine...

demek ki neymiş;
adamların öküzleri bile demokrasiyi hazmetmiş !
her ne olursa olsun ülkenin başbakanına yapılmasını uygun görmediğim olay. fikir özgürlüğünün; her dileyenin her dilediğine her dilediğini yapmak olmadığının bilinmediği kanaatindeyim. *
rönesansını yaşayamamış bir türk siyaseti öyküsüdür.
(bkz: ampuller alemi)
leman sağolsun bu aleme bir de kene eklemiştir ki dillere destandır.
bir ülkede karikatür yargılanıyorsa hoşgörü bitmiştir. sayın başbakanımız hoşgörü kelimesini ağzından düşürmezken karikatüristleri yargılatmak ne kadar etiktir.
(bkz: tayyipler cehenneminden kaçış)
"ananı da al git" i siyaset literatürüne kazandıran bir ülke başbakanının saz arkadaşlarıdır.
her akşam 19:00-19:15 veya 19:30-19:45 arası haber bültenlerinde gösterilen bir çizgifilm. en son trt köşesinde domuzları çizgifilmden attılar,rivayet o ki ülkeyi böleceklermiş.
(bkz: agrına mi gitti tayyare)
"mizah rahatsız etmek için yapılır" ilkesi ile sanatını icra edenlere karşı çok avrupa birliğivari bir tutumla karşılık veren rte 'nin aldığı haklı tepkidir. o kadar olgun bir siyasetçi isen güler geçerdin.
(bkz: leman dergisindeki rte karikaturu)
yüzyıllarca padişahım çok yaşa mantığıyla hareket etmiş türk milletinin kültürel anlamda tepkisini çekmiş meseledir. gelenekçi insanları rahatsız etmesine rağmen çok abes bir iş değildir. ama bu konuda rte aleyhinde karar veren hakim aynı sevimli kediciğin kafa kısmına daha değerli bir türk büyüğünün kafası cizilseydi ne yapardı? o zaman gelenekçi mi takılırdı yoksa padişahım çok yaşa mı derdi?
yasin el kadının alem yapması gibi..
tam tayibe yakışmıştır. nasıl olsa kendisinin karikatürdekilerden hiç bir farkı yoktur. az biledir.
hiciv öyle olmaz böyle olur dedirten karikatürdür.
(bkz: bu da sana kapak olsun)
rte'nin kaybettiği davadır. argoda buna; kapak olmak diyorlar. ben onların yalancısıyım.