1. .
  an itibariyle bir sözlükçüden duyduğum yaran sıfat-söz öbeği. rte hakkında olumsuz bir haberi eleştiren herkesin dahil olacağı grup. mesela e muhtıra verildiğinde bunu eleştiren erkan mumcu, devlet bahçeli falan da tayyip'in komandosu olur. tayyip her türlü ortamda tu kaka edilmeli, görüldüğü yerde başı ezilmelidir. hakkında olumlu bir şey yazanların ne dediğine bakılmadan * eksiye abanıp üstü örtülmeli.
  2 -2 ... tu kaka bana
 2. .
  yazılanı okumadan, algı sistemiyle değerlendirmeden hemen savunmaya geçenlerdir. tabi bazen aralarında okuduğunu algılayamayanlar da olmuyor değil. ne yapacaksın allah'ın takdiri işte.
  1 ... rakimalboga
 3. .
  peşin not: hiçbir entry referans alınmamıştır sadece yazarın yüzeysel espri vasfı kullanılmıştır.

  vazifesinin karşılığını aylık 15.000 ''amerikan doları'' maaş, 2 ton kömür, 100 kilo pirinç, 50 kilo bulgur olarak temin eden komandolardır. ben de komandoyum. amerikancıyım, çok pis de yobazım lan.
  (bkz: yobazım ama para bende)*

  edit: rte kişisi (bkz: recep tayyip erdogan/#4006903) numaralı entrymi görmüş kesti yardımı. dedim kömür bari verseydin? zırnık koklatmam dedi.*
  3 -2 ... yavuzum
 4. .
  her fırsatta cahilce akp milliyetçiliği yapan ve onların bu milleti ikiye ayıran politikalarında onları destekleyen adeta tek görevleri tayyip erdoğan ve akp yi savunmakmış gibi davranan kişilerin hakettiği bir sıfattır. adeta taparlar erdoğan'a bir kere bile eleştirdikleri gözükmez bu tiplerin. işleri güçleri tayyip ve kap hakkındaki kötü ve eleştirel haberlere eksiyi basmaktır. deşarj olurlar ve görevlerini yerine getirmiş hissederler.
  2 ... bodrumtorbası