bugün

görsel
büyük fırtına demekmiş.
Hafif kambur, 90 lı yıllarda hadi yine iyisin şarkısıyla bir dönem popüler olup hemen sönmüş popçularından.affet diye bir Şarkısı da vardı sanırım onu da güzel yorumlamıştı.
türkçe'ye çince'den geçmiş nadir kelimelerdendir. çince'de tai fung: "büyük yel".
yunan mitolojisindeki typhondan gelen, dünyanın dönüşüne zıt güçlü kasırgalara verilen isim.
Şu an güldür güldür programında iyisin parçasını seslendiren eski sanatçı... Vay be duygulandım lan *
bir zamanlar çok ünlü olsa da tarkan'ın gölgesinde kalıp unutulmuştur. hatta artık bir önemi kalmamıştır.
tayfun 93 albümü adında 93 geçmesine rağmen 92'nin son aylarında çıkmıştı.albüm çıktığında kıştı ve çıkış parçası (bkz: hadi yine iyisin) in klibi soğuk kış günlerinde çekilmişti.ilkokula giden bir çocuk olarak okuldan gelir gelmez mavi önlüğümü çıkarmadan tv ve aynanın karşısında tayfun'un klipte yaptığı hareketlerin aynısını yapmaya çalışırdım. birkaç yıl geçip büyüyünce tabi şarkının dandik olduğunu anladım.93 yılının ilerleyen günlerinde levent yüksel süper bir albümle gelip piyasayı sikip atmıştı. tayfun'un tek güzel parçası hatta şaheseri 94 yılındaki ikinci albümünde söylediği affet'ti. kayboldu, kaybolmasa da tarkan veya kenan doğulu seviyesine gelme ihtimali yoktu.
türkiye'nin gelmiş geçmiş en büyük sanatçısı. aksini iddaa eden tarlabaşı bulvarında her gece kendini pazarlasın.
seslendirdiği seninle ölürüm adlı parçası ile tanıdım kendisini yıl 2013 hala dinlenir...
görsel
görsel
görsel
görsel
görsel
görsel
görsel
görsel
youtube de 90 lı yılların müziklerini indirirken karşıma çıkan ve yeni yeni tanımaya başladığım klarnet, saksafonlu şarkıcı.
görsel
konserleri sevmem ama 93 yılında ben henüz 13 yaşındayken mahallece konserine gitmiştik. hıncahınç dolu olan salonda halk yaklaşık bir saat kadar geç kalan tayfunu bekledi. hatta bir ara tavuk götü amerikan arkası kalkık saçlı o uyduruk montuyla sahneye biri çıktı haliyle bende dahil herkes tayfun zannetti ama çakmasıymış yuh sesleriyle sahneden indi..
neyse uzatmayalım yaklaşık bir saat kadar beklediğimiz tayfun gelmişti kafasını oynatarak dönemin popüler şarkısı olan hadi yine iyisini saçlarının arkasınıda oynatarak söyledi..
ilerleyen saatlerde çekiliş yapıldı çekilen koltuk numarasında oturan talihli kişi ( hatırlıyorum araba çıkmış gibi sevinmişti ) tayfun'un o uyduruk deri montuna sahip oldu..
herkese renkli günler
sözlükte 2000 sonrası doğumluların fazlalığı nedeniyle hakkında fazla entry girilmemiş kişi..
93'te hadi yine iyisin şarkısı çıktığında tarkandan daha ünlü olma ihtimali vardı. ama sektörde tutunamadı gitti. hey gidi 90'lar.
dışardan farklı içerden farklı bir kişiliktir . Özünde çok saf kalpli , iyi yürekli bir insan . Sesi de çok güzeldi ama bir burak kut kadar tize çıkamazdı kendisi . 90lı yılların başında hadi yine iyisin ile bir anda müzik sektöründe büyük sükse yapmıştı . ardından seninle ölürüm , kendine gel , ben hancı sen yolcu gibi şarkılarla ilk albümünün gidişatını devam ettirmiştir . ardından herkes ikinci albümü ilk albüm kadar iddialı olacak diye bekledi ama o kadar iddialı olmadı ne yazık ki çoğu sanatçılarda görüldüğü gibi ilk albümün gölgesinde kaldı . ama affet ve ah belalım şarkıları yine çizgisini devam ettirmesini sağlamıştır . albüm çıktıktan kısa süre sonra tayfun , eşi tarafından aldatılmıştı ve işte bu zamandan sonra tayfun için büyük bir dönüm noktası olmuştu . ardından gelen olaylar , eşiyle boşanması tayfun'un müzikten uzaklaşmasına neden oldu . eğer bu olanlar olmasaydı tayfun şimdi en azından tarkan kadar olmasada çok değer görülen birisi olurdu .
(bkz: hadi yine iyisin)
kendisi cuma akşamları bostancı teras bar'da,çıkmakta.eller havaya,bir zamanlar sevginle ateşlenen başımı filan yapmakta.

(bkz: hayat ne tuhaf vapurlar filan)
kendisi şu an tv8de. sevgilimi görmüş kadar oldum yalnız, bu ne sevinç.
(bkz: kasırga)

hortum ile karıştırılır, fakat hortumlardan yaklaşık 2000 kat büyüktür.

http://galeri.uludagsozluk.com/g/tayfun/
90'lara hadi yine iyisin sarkısıyla fırtına gibi girip Tarkandan cok daha ilgi toplayan,saksafon çalan,kayahanın kızıyla evlenip bosanmıs ve şimdilerde kaybolan eski şarkıcı.
doksanların efsane popçusu. yani öyle harika hareketleri var ki... of süper ya anlatamam. hani şöyle yapıyor ya. saçları faslkjdalk

mustafa topaloğlu: yani sıçtın muhabbetin içine dikkat et beli...

debk: tamam abi.
ersin karabulut'un eskiden baya bi hayranı olduğu oynar başlı şarkıcı.. belli zaten favoriler direk çalıntı.

bkz:http://www.youtube.com/watch?v=zHMst7YB75o
seçici algı sonucu mudur nedir kulaklarım bu isme iyice hassaslaştı..geçen filipinlerde vukuu bulan bi tayfundan bahsediliyor ; "çok güçlü , her şeyi yıkıp geçti" diye , ben bi birey olan tayfun'dan bahsediliyor diye dinliyorum hayretle..
"niye öyle sert olmuş ya şeker gibidir o ?!" diye sorunca millet abuk sabuk baktı bi 20-30 saniye de öyle anladım..