bugün

Artık yabancı dizileri ülkeye getirip 12-13 yaş kızlarımızı pembe dizilere alıştırarak zihinlerini bulandırmayı bırakın. Yeni bir şeyler üretin. IQ'muzu türk dizileri belirliyor sonuçta..
2000lileri özenti ve şımarık yapacak, replika dizidir.
Orijinalinde bir a vardı her haltı yiyordu. Dizi saçma olmasaydı izleye izleye öğrenirdim tüh.
Orijinali kötü çakması nasıl olur artık.
Bolca poz verilen oyunculuk barındıran dizi.
iğrenç bir dizi olmuş güzelim allison olmuş açelya.
Bir başka saçma salak dizi.

O değil de, ben oyunculara acıyorum. Güzelim kızlara yazık oluyor.
(bkz: pretty little liars)

Ayrıca bir jenerik mahvedilmiş. Guzel bir sarkiydi orjinalde.
Utanarak söylüyorum kaç yıl önce yabancı dizisi bile çekilmemişken kitabını okumuştum, ama birinci kitapta bıraktım. Dizi olarak orijinalini izlemedim, merak ederek bugün biraz bizimkilerin yaptığına baktım. Olaylar bu kadar mı saptırılır, hadi ahlaka uygun değil diyerek değiştirirsiniz anlarım da bari iyi oyuncu bulsaydınız.
kitabı türkçe'ye "sevimli küçük yabancılar" olarak çevrilmişti. olmamıştır.
Pll'yi izlemiş ve çok da sevmiş biri olarak, yorum yapmadan geçemedim. Hayır tabiki boş zamanımda atom falan parçalamiyorum.* ama bu dizi cidden olmamış, o jenerik müziği nedir ağlattınız allahsızlar. Bir uyarlama dizi daha piç edilmiş bence. Sonuç olarak dizide iyi olan tek şey Şükrü özyıldız. Onun için açıp açıp izleyebilirim de belli olmaz.*
Twitter da hakkındaki twitleri okuduğum dizi. 15 yaşındaki bebeler 'ayy toby bu mu olmuş' 'yok bu kızlar bu mu olmuş' diyor.he bebeler he bir siz eksiktiniz bizi ezikleyip amerika harikaaa demeyen. Hayır orijinalindeki kızlar da çok güzel olsa bir şey demeyeceğim. Oyunculuk uyarlama derseniz tabiki orijinali iyi. Bir de millet gay vardı niye değiştirilmiş diye ağlayıp durmuş. Ne meraklıymışsınız be.
Ergen dizisi.
Ergen dizi olduğu kesin olan aynı zaman da 'Türkler özentilik yapıyor' gibi yorumlar alan dizi.Türkler diziyi çalmamış yada kopyalamamıştır. Türkler kitabın telif hakkını satın almıştır.
aksam televizyonda gorunce annemle oturup izledik diziyi, oyunculuklari cok iyi bulmasam da begendim ben merak ettim gerildim izlerken. bu aralar televizyonda gordugumuz diger 650 diziden biraz daha farkli geldiginden begendim sanirim. gorunce de basliga girip entryleri okudum. yazdiklarinizdan sonra orijinalini o kadar merak ettim ki acip onun da ilk bolumunu izledim. sonra dedim ki bikmadiniz herseyi elestirmekten bikmiycaksiniz. ya bu kadar elestircek ne var ki daha ilk bolumu? liseli degil universiteli olmalari mi bu kadar rahatsiz etti sizi ya da ebru'nun lezbiyen olmamasi mi? gercekten de asiri rahatsizlik verici amk rahatsizlari.

guzelim allison da acelya olmus zaten neden acelya yerine adriana olmadi ki acaba ya?
Yapmayın bunu ama yaaa.
böyle şeyler istemiyoruz.
Emily olması gereken kızın tövbe tövbe repliğinden sonra gülerek anında kapattığım ilk bölüme sahip dizidir.

Pretty little liars dizisi favori dizimdir kesinlikle türk uyarlaması ol-ma-mış-tır. Net.
bi bıkmadınız amk şu yabancı dizileri kopyala yapıştır yapmaktan. az biraz yaratıcı olun. adamlar neler yapıyor amk bizim de en yaratıcı en aksiyonlu dizimiz kurtlar vadisi, burdan pay biçin seviyemizi.
Şarkısı bile filmin şarkısına türkçe soz yazarak yapilmistir.
Lütfen spoiler vermeyin orjinaline yeni başlayanlar var.
Başrol oyuncularının aslında daha 19 20 yaşlarında olduğu bir dizi. Yabancı bir diziden uyarlandığı belli çünkü farklı bir konusu var. Ama güzel merak uyandıran bi dizi.
Star tv de başlayan (bkz: pretty little liars) dizisinin çakması.
ismiyle müziği bile aynı.
Orijinaliyle alakasi yok.
Lezbiyenleri, gayleri dizede göstermediler bile. Orijinalinde lezbiyenlerin etrafında dönüyor dizi. Tam türk dizisi olmuş dizidir.
Ayrıca ablasının nişanlısını ayartmaya çalışan kız türk versiyonunda adama tokat atıp reddetmiştir siz anlayın.
Her noktasına kadar uyarlanılmaya çalışılsa da Türk aile geleneğine aykırı olduğu düşünülen ve kurgu açısından son derece önemli detaylar atlanmıştır. Gene de bu versiyonu da fena durmuyor.
ismini duyuna hemen aklıma pretty little liars geld. muhakkak çakmasıdır diye düşündüm. yorumlardan anladığım kadarıyla doğru düşünmüşüm. burası koskoca karamazov kardeşleri karadağlar diye dizileştirmeye kalkanların üklesi nasılsa.
An itibari ile baslayan dizi. Su an ozet kismi gosterilmekte.
(bkz: pretty little liars)

Orijinalindeki kızlar iyiydi. Bizdekiler biraz vasat kalmış sanki.