bugün

entry'ler (92)

öpüşürken eski sevgiliyle göz göze gelmek

esnasında senin gözün neden açık bakayım diye bir nine bastonuyla dürtse harika olacak olay. tabi bi en az 30 yılı var.

ahmet kaya ölmedi iddiası

sıraya girsin... daha tupac, elvis presley, michael jackson var.
hayalperestlerden birinin iddiası.

sözlük yazarlarının favori içecekleri

çay, üç şekerli.
"we put three sugars in our tea"*

yazarların şu an dinlediği şarkılar

selah sue- i truly loved ya

9 tane abisi olan kızın dudağına yapışmak

önemli bir uyarı tabelasıdır. mevlana'nın bir söylevi de olabilir. bilemiyorum

az pişmiş et

et dediğin yanmadan bir saniye öncesine kadar pişecek. hatta omlet ve benzerleri de.
ete boşa para vermektir.

manchester united diyemeyen kız

(bkz: marlboro diyememek)

ağlayamamak

ölümüne sulugöz bir insanın belirli olaylar silsilesi sonucunda normalde ağladığından da fazla ağlayarak gerçek anlamda göz pınarlarını kurutmasıyla olabilen kabiliyetsizlik.* ve tabi şartların elvermediği durumlar da olabilir.
iki sene önce o zamanlar gerekli gibi gelen birinden yediğim kazık sonucu, dalga geçilmiş hissi, bunları yakın arkadaşımdan şehrimden uzaktayken öğrenmem gibi olaylar silsilesiyle manyak gibi durmadan, gece uyurken sabah uyanınca ağlamıştım. düzeltilecek bir olay olmadığı için bu ağlama süreci uzun sürdü tabii. zaten yüz yüze olduğum insanlar olmadığından bir süre sonra unutuldu olaylar ancak hissiyat geçmedi. ağlayamadım. yaklaşık bir kaç ay sonra filan bir yüzleşme gerçekleşti, ben kitlendim konuşamadım, uzlaştırmaya çalıştılar arkadaşlarım. ama ben konuşamadım. üstüme gelindi baya. orada onlara rest çeken bir arkadaşım vardı, ilk defa cidden yakın olduğumuzu orada anlamıştım. ilk orada cidden çok ağlamak istememle bir kaç damla düştü gözlerimden, o arkadaşıma sarılırken. daha sonra yine bir kaç ay son tam ağladığımda ise sebep yoktu, pinhani çalıyordu, içimden geldi. sulugöz değilseniz bilmezsiniz, ağlamamak benim hayatımda büyük eksklikti. severek ağlayanlardanım. allah yaşatmasın.
*

evrende bir toz tanesi olmamız

(bkz: haydi gel içelim)

sevgiliyle ilk gün yapılabilecekler

sevgiliden sevgiliye değişir.

losing my religion

dinlediğinizden sonra yıllar da geçse sözleri unutulmayan enterasan şarkı. glee'nin bir bölümünde finn'in* cheezus'lı bölümünde işlenmişti.

sinemadan çıkılan an

uykudan yeni kalkmış gibi hissettirir.

bir çay iki pipet isteyen çift

çayı pipetle içmek nasıl bir manyaklıktır dedirtir.

sözlük yazarlarının çocuğu olsa koyacağı isim

dolunay gökçen.
batuhan aybek.

yanlış yazılan kelimeler

yalnış yazılan kelimeler.

sevgilinin elini tutmak icin yapilanlar

"benim için bu kadar yürüyorsun bari gitarını taşıyayım" dersin ve gitara yönelirsin. ancak o erkek olduğu bahanesiyle böyle bir şeyi yaptırmaz. gitarı öbür eline alır ve "rahat dur diye" elini tutar filan.
yaşadım, güzeldi.
türlü şebekliklerdir efendim.

10 yaşını geçtiği halde çizgi film izleyen insan

avatar da çizgi filmdir ama bir dünya harikasıdır.
çok üstüne gidilmemesi gerekendir.

yazarların şu an dinlediği şarkılar

beck loser.

sözlük yazarlarının favori kitapları

çalıkuşu. kürk mantolu madonna.

poyraz karayel

sezon finalinde sefer öldü diye hüngür hüngür ağlatan; fakat sonunda yine poyrazın her şeyden bir şekilde sıyrıldığı, sefer'in ölmediği bir yaşam vadeden, yine olanın ayşegül'e olduğu dizidir.
kurgu harika, sezon finali de çokzeldi ya! böyle için için yaşıyorsun her şeyi. aksiyon bol. eski karıya ölüm! filan.
sefer sema çok tatlılar ayrıca. bir de ilker kaleli'nin sesi. ölüyorum.