1. 1.
  Gelirin tüketime harcanmayan kısmıdır. Bunun elde para olarak muhafaza edilmesi şart değildir. Iktisadi anlamda tasarruf, gelirin herhangi bir yatırımda kullanmak amacıyla harcanmayarak elde tutulmasıdır.
  1 ... cell-im
 2. 2.
  (bkz: tasarruf bonosu)
  (bkz: zorunlu tasarruf)
  ... vernon sullivan
 3. 3.
  harcanabilir gelirin tüketim harcamalarına ayrılmayan kısmıdır.
  ... serikatil
 4. 4.
  hatırlama oranının ölçümü için kullanılan yöntem. daha önce öğrenilmiş olan şey yeniden öğrenilir. ikinci öğrenmede hatırlanabilen-hatırlanamayan şeyler belirlenir. hata miktarı azaldıkça tasarruf puanı %100'e yaklaşır.
  1 ... cevapsiz soru
 5. 5.
  sevgiden, özlemlemden, barıştan, umuttan, gülmekten, yemek zevkinden, içkinin vazgeçilmez uyuşukluğundan ve sarhoş olma zevkinden, anne-baba bağımlılığından, politikanın temiz kalan tarafından, şarkıların en kalitelisinden, yazan yazarın en güzel ve en toplumsal pragmatik satırlarından, şairin garipçiler ve ikinci yeniciler taifesinin zihinsel çoğalmalarından ve türetmesinden, okumanın aşinalığından ve gerekliliğinden, dostluğun gerekliliğinden ve vazgeçilmez tadından, çalışmanın verdiği çalışkan ruhtan ve gelecek vaad eden hislerinden, benmerkezcilikten uzak gerçek paylaşımdan; ondan, bundan, şundan, ötekinden, berikinden, daha nicesinden biriktirmek namına gittim bankaya, tasarruf hesabına yatırmak istedim.

  Bankacı acı acı güldü ve dedi ki:
  - BUNLAR PARA ETMEZ, maneviyat DEĞER KATMAZ HESABINA; SEN AKıllı ol da elindeki maddi şeyleri ver bana!

  Doğru söze ne denir kardeş?
  Çaresiz büktük boynumuzu, tasarrufsuz, içi doldurulmamış hisler ve gerçekler niyetine egosalca şişirilmiş maneviyata dönen maddiyatları har vurup harman savurduk.

  Bundan kelli ne köy olduk, ne kasaba...
  4 ... canabakan
 6. 6.
  (bkz: tasarruf paradoksu)
  1 ... serbest radikal
 7. 7.
  1. idareli, tutumlu kullanma.
  2. arttırma, artırılma.
  3. bir zevce muamelesinde bulunma.
  4. insiyatifi ele alma, kişinin kendisinin karar vermesi.
  ... koyun baba
 8. 8.
  Bir şeyi istediği gibi kullanma yetkisidir.
  1 ... linka
 9. 9.
  yokuşlarda, düz yollarda vitesi sürekli boşa atmaktır.*
  ... kurgu
 10. 10.
  herkes yaptığı zaman ekonomik krize neden olan davranış. tamam az harcayalım ama o zaman da benim ürün ya da hizmet satın alacağım kişi zarar etmeye başlıyor, onun alım gücü düşüyor. onun alım gücü düşünce o da satın alamıyor. büyük bir döngüden sonra senden ürün ya da hizmet satın alacak olanların da alım gücü düşüyor. tasarruf teşvik edilmemeli, herkes elindekini harcamalı.
  1 ... raynor