bugün

sakarya iline bağlı, dört tarafı dağdan yapılmış bir kutuyu andıran, bu kutunun ortasına kondurulmuş, içinde küçük küçük çayları akan, dağları çam ağaçlarından oluşan şirin mi şirin bir ilçeciktir.
uhut diye bir tatlısı vardır...
en eski istanbul ankara yolunun geçtiği ve bir dönem geyve'ye bağlı bucak merkezi olan sakarya ilçesi. coğrafi açıdan karadeniz bölgesine giren bu tarihi ilçede göynük üzerinden ankara'ya ve gölpazarı'na giden yollar birbirinden ayrılır.
ayrıca evleriyle meşhurdur.
Artvin ilinin Borçka ilçesine bağlı bir köy.

ilçenin tüm köyleri için:

(bkz: Borçka)
suç oranının en düşük olduğu ilçe, 4-5 yıldır hiç bi şey olmamış.. helal.
(bkz: taraklı ayak) aynı zamanda benim ayak yapım. fetişistlere duyrulur.*
safranbolu evleri de denilen eski yapıların ve köşklerin bulunduğu , yemyeşil doğası akarsuları ve sıcak insanlarıyla çok şirin bir sakarya ilinin ilçesidir.
Şener Şen ve Olgun Şimşek'in oynadığı, "Mümkünlü" isimli hayali bir kasabada yaşananların anlatıldığı TTNET'in yeni reklam filmi çekildiği kasaba.
şener şen'in ttnet için çektiği reklam filmindeki yerdir efendim.
(bkz: mümkünlü)
sakarya ilinin doğu hizmeti statüsündeki tek ilçesidir aynı zamanda. değişmediyse öğretmenler için hizmet puanı 18.
avrupalı Seçkin Destinasyonlar Projesi kapsamında finale kalan Karaman ve Seferihisar'ı geride bırakarak, Kültür ve Turizm Bakanlığı'nca oluşturulan komisyon tarafından 2013 yılı Türkiye ulusal destinasyonu olarak seçilen ilçe.
ayak tarifi için kullanılan kelime. örnek vermek gerekirse taraklı 38.
Bir yer döşemesi malzemesi olarak mozaik çeşidi.
Haftanın iki günü gittiğim yer. Güzel, şirin yer vesselam.

Ama galiba herkes yaşlı burda. Genç göremiyorum lan.
Tarakta inecek var. (bkz: töbest)
Ayak türü.
bir tavuk çiftliğinde bilgisayar desteğiyle çalışan havalandırma sistemi bozulunca 28 bin tavuğun havasız kalarak telef olduğu sakarya ilçesi.

görsel

http://www.posta.com.tr/3...oldu.htm?ArticleID=347376