bugün

imkansız olaylara imza atan 8. nesildir.
mavi ekran vermeme sebep olmuştur. nasıl sevmezsin nasıl??! diye sordurtur.
Tantuni sevmeyen mersinli değil de tantuniyi adana'da yemeyi seven bi mersinli arkadaşım var, evet.
Tanım olarak, ilginç bi durumdur.
kesin tarsusludur.
salih ustada yogurtlu tantuni yemeyen insandir.
salih Usta'da yoğurtlusunu ya da yarpakta standardını yediği halde sevmeyen mersinlidir. normaldir.
ağzının tadını bilmeyen mersinlidir. şımarıktır, kadir kıymet bilmez, memleketinde o kadar güzel yaparlarken hele muhakkak şımarıktır.
(bkz: buyrun kime bakmıştınız)
hemşerim saymadığım tarsusvaridir.
köfte sevmeyen inegöllü gibidir. *
tantuni sevmediğini kendisine böyle bir nickname seçerek deşifre etmesi hiç de hoş olmayan yazar. görmez olaydım.
dondurma sevmeyen maraşlı gibidir.
Hamsi sevmeyen karadenizli gibidir.
Gol atmayı sevmeyen Futbolcu gibi .
mersinli midir dikkatli bakın.
mersinli olmadığını düşündüğüm yazar kişisi. tantuni nasıl sevilmez la!!
sekizinci nesil yazar. niccikini gördüğüm de tepkim şu oldu, "hasssiktir şakka yapıyorsun??!!"
boyoz yemeyen izmirli kebap yemeyen urfalı baklava yemeyen antepli leblebi yemeyen çorumlu gül yemeyen ısp.... Ehem sonuncusu pek uymadı ama neyse şunu diyecektim, bir insan bulunduğu bölgenin yöresel yiyeceklerini yemek zorunda olmadığı gibi sevmek zorunda da değildir. Saygılar.
bilmem ki, olamaz gibime geliyordu hep. bir öğünde dört tantuni yiyen, şehir dışına çıktığında sadece tantuni yiyemediği için çılgına döner mersinliler. böyle insanların da olduğunu öğrendiğim gün başım döndü ve bayıldım. hikayesini anlattığım gündür bu tür bir mersinliyle tanıştığımda.

aynı zamanda bir yazar, fakat tanımıyor ve bilmiyorum.
doğum gününü mersin'den kutladığım 8. nesil yazarkafa. yeni yaşı sağlık, mutluluk, aşk, para falan getirsin. tantuni de getirsin ona. tantuniyi de sevsin bak böyle olmaz. seviyoruz seni.
ulan annemin memleketinden soğuttun yemin ederim iki dakikada insanı yazarı.
lan ne var bu çekememezliğin neden. adana ayrı güzel mersin ayrı güzel. zaten tantuni sevmiyormuşsun baştan ofsaytsın.
bir mersinli olarak "hey dostum senin yaşam damarlarından biri kesik kalmış." demek istediğim yazardır. şöyle iki tane ekmek arası tantuni olacak, önce ekmekleri açıp limonu sıkacaksın daha sonra da tabağın kenarına konmuş acı biberleri özenle ekmeğin içine yerleştireceksin. birinci tantuni biterken acılı şalgamdan birkaç yudum alıp ikinciye geçeceksin ve ikinci tantuninin son yudumu ile şalgamın son yudumunu aynı ana denk getireceksin. ciddi bir optimizasyon isteyen mükemmel bir menüdür.
işi gücü sözlükte isim yapıp kızları kaldırmak olan vasat troll.
gün itibariyle dayı olmuş yazar.

şaka gibi ya ilk kez dayı olduğum için midir nedir inanılmaz mutluyum. çocuğum olsa bu kadar sevinmem herhalde.

tek kötü tarafı yeğenim hira bebekle aynı gün doğdu. sağlıklı huzurlu bi ömrü olur inşallah.

not: pipisi var.
dayı oldugu için kendilerini tebrik ettigimiz yazar.

uzun ömürlü hayırlı olsun.