bugün

geçen sene bir marketinde ürünün üstündeki 20 lira'nın ütünü çizip şok fiyat 19,99 yazan süpermarketler zinciri. hakikaten şok bir fiyatmış.
kapalı olan kasaları 3 dakika içinde açılmayınca, alışverişinizin 20 ytl' lik kısmını karşılayacağını söyleyen, aradan 8 dakika geçmesine rağmen kasa önünde hala bekleyen beni, '' valla depodaydık, çok işimiz vardı kusura bakmayın, başka arkadaş da yok '' diyerek kendilerini acındıran marketler zinciri.

ayrıca paranızın tam karşılığını da alamıyorsunuz, zira gerçekten pahalı. daha ucuza bulabileceğiniz bir sürü market var. tavsiye etmiyorum.
Beşiktaş sahilde balık pazarının hemen arkasında vardı. Şu an metro inşaatının olduğu yerde.

Şimdi ne sahildeki balık pazarı kaldı ne de tansaş. Çocukluğumu hatırlatan detaylardan biridir.
çok akıllı bir pazarlama stratejisi olan market zinciri. öyle ki, zaten olması gerekenleri insanın önüne ayrıcalıkmış gibi sunuyor. tüketici haklarını sadece tansaş'a özgü ayrıcalıklarmış gibi anlatıyor. halbuki tüketici bunları her gittiği yerde talep edebilir.

dedim ya, cidden akıllıca bir pazarlama stratejisi, reklamlarını, pr çalışmalarını, kısaca her şeylerini adamlar buna göre konumlandırdılar. şimdi, tansaş deyince tüketicinin aklına güven geliyor. bravo doğrusu.
muadili marketlere göre daha ucuz olduğunu tespit ettiğim market zinciri.
et ürünlerini kendileri ürettikleri için güvenilir ve sağlıklı imiş.
ayrıca dün itibariyle, migros ta 4,5 ytl olan küçük nutella yı 3,3 ytl fiyatla sattıklarını gördüm ki,
canlarım benim.
ilk izmir belediye'si dönemi ile halka ucuz bişeyler satmak amacıyla kurulmuştu, daha sonra doğuş grubuna devredildi.en son koç grubu almıştı , geçen aylarda % 51' lik bir kısmının yabancı bir şirkete devredildiğini duymuştum. ege bölgesinin en büyük perakende zinciridir. ne kadar (bkz: kipa) etkilese de, belediye döneminden kalma geçmişi bulunduğundan iyi müşterisi vardır. mağazaların da 3 farklı mağaza tipi vardır;1. si (bkz: maxi)en büyük mağazalarıdır , 2.si (bkz: midi) maxinin küçüğüdür.3. sü ise (bkz: midi) en küçük olan fazla da iş yapmayan mağazalardır. maxi mağazaların da elektronikten, geniş meyve sebze reyonuna kadar herşeyi bulabilirsiniz( (bkz: papaya)dan tutun da (bkz: lolorosso)yo kadar). eti ve kendi markalı ürünleri tercih edildiğin de pişmanlık vermez, afiyet olsun.
migros'a satıldığından beri olmayan, ilk izmir'de kurulmuş market.
et reyonunun kokusu her yere yayılan, sürekli haydi alış-veriş yapalım müziği çalan mağaza.
izmir ve ege bölgesi'nde hala bir çok mağazası olan marketler zinciridir.

Edit: Ey eksileyen arkadaşım bu entrynin nesini eksiliyorsun çok merak ediyorum. Yok mu izmir'de tansaş ben rüya mı görüyorum.
(bkz: seri eksi oy veren ibne)
migros'un yan sanayisi.
tüketici hakları konusunda hassas ve müşteriyi her zaman muhataba alan alışveriş mağazaları zinciri.
migros'a dönüştürülerek tarihe karışan marketler zinciri. o değil de bunlar migros olunca bizim orda 1 kmden az bi mesafe içerisinde 3 tane migros oldu midem bulanıyo artık migros görmekten.
Türkiye'deki pekçok zincir marketin sahip olduğu kurnazlığa sahiptir. Bizzat uzun süreli çalışanından dinlediğim kadarıyla sadece sizden tırtıklanan para üstleriyle bir ayda iki ya da üç kasiyerin maaşı çıkabiliyormuş.

yok artık lebron james nidalarınızı duyabiliyorum ancak gerçek budur dostlarım.

Edit:imla
altınoluk'taki şubesi migros'a dönüşünce zaten yanında migros olduğu için yan yana 2 tane migros olan market.
31 aralık 2008 tarihinde, kapanışa 15 dakika kala göze çarpan yılbaşı paketi (sadece bir paket kalmış idi) ile aşık olunan market.

70 lik j&b, smirnoff, öküzgözü, 3 adet bira, enerji içeceği, tablerone, cips, mum, çıtır çerez vb... hatta sabaha kahve ve kelle paça çorbası bile içeren pakedin fiyatı sadece 100 lira idi!