bugün

şüphesiz ki müthiş bir karar. tövbe edip bebek gibi oluyoruz. riske atmamak lazım. evet.
Tövbe edip anında müslüman olunuyor mudur acaba?
asla kabul görmeyeceği için boşa düşünülen sahtekarlıktır. siz akıllısınız allah ve melekleri saf. lan bu kemo zihniyet ahirette bile algı yapmanın peşinde. gerçekten çok yazık.
görsel
görsel

not: hani tanımasam "sende mi titanik" diyeceğim.
metin2'de demirci alnını silerken yükselt'e basmak bile daha akla mantığa sığar bir hareket.
islamdaki buglardan biridir. umarım herhangi bir güncelleme gelmez ve böyle kalır...

evet, tövbe eden kişi günahsız pirüpak oluyor islama göre.

diyelim ki ölene kadar her haltı yaptınız, içki, kumar, zina, kul hakkı vb...son nefesinizde tövbe edip la ilahe illallah dediğiniz an, hiç günah işlememiş biri oluyorsunuz, ayrıca sizin daha önce işlemiş olduğunuz günahları bizzat allah yazıcı meleklere bile unutturuyor, sizin organlarınız bile günah işlediğini unutuyormuş.

yeter ki tövbe edin.

bakın bunları ben söylemiyorum, hadisler söylüyor.

ilgili hadis şöyle;

--spoiler--
Allahü teâlâ, tevbe edenin günahlarını, yazıcı meleklerine unutturduğu gibi, kulun kendi organlarına ve dünyada bunu bilenlere de, unutturur. O kimse, Allahü teâlâya kavuşunca, artık günahı sebebiyle aleyhine şahitlik edecek kimse kalmaz. (asakir)
--spoiler--

bir diğer hadis şöyle;

--spoiler--
Allahü teâlâ buyurdu ki, "Ey kulum, af dilediğin müddetçe, günahlarının çokluğuna bakmadan affederim. Günahların bulutlara kadar yükselse de yine affederim. Yer dolusu günahla gelsen, yer dolusu mağfiretle karşılarım. Yeter ki iman ile gel!" (tirmizi)
--spoiler--

ve diğer hadisler;

--spoiler--
*ihlasla "La ilahe illallah" diyen Cennete girer. (beyheki)

*Hak teâlâ buyurdu ki, kulumun, günahı göklere kadar yükselse, benden ümit kesmeyip, af dilerse affederim. (tirmizi)

*Çölde devesini kaybedip sonra bulan kimsenin sevinmesinden çok, Allahü teâlâ, kulunun tevbe etmesine sevinir. (buhari)

*Tevbe eden, günah işlememiş gibi olur. (ibni mace)
--spoiler--

ama ben şahsen hadislere karşıyım, hadislere inanmıyor ve güvenmiyorum.

o halde kuran'a bakalım, bu konuda ayetler var.

*Ey müminler, Allah’a tevbe edin ki kurtuluşa eresiniz. (nur-31)

*Allah, o müminlerin geçmişte yaptıkları en kötü hareketleri bile örtüp bağışlayacak ve yaptıkları amellerin en güzelleriyle mükâfatlar ihsan edecektir. (zumer-35)

*De ki, ey çok günah işlemekle haddi aşan kullarım, Allah’ın rahmetinden bizi affetmez diye ümidinizi kesmeyin! Çünkü Allah, bütün günahları hiç şüphesiz affeder. Elbette O, sonsuz mağfiret ve nihayetsiz merhamet sahibidir. (zumer-53)

*Ey iman eden seçilmişler! Allahü teâlâya dönünüz! Halis tevbe edin! Yani tevbenizi bozmayın! Böyle tevbe edince, Rabbiniz, sizi belki affeder ve ağaçlarının, köşklerinin altından, önünden sular akan Cennetlere sokar. (tahrim-8)

*tevbe edip hallerini düzeltenler ve gizledikleri gerçekleri açıklayanlar başka; ben onların tevbesini kabul ederim. Çünkü ben, tevbeleri çokça kabul eden ve merhameti bol olanımdır. (bakara-160)

*Rabbiniz, içinizde taşıdığınız niyet ve düşüncelerinizi en iyi bilendir. Eğer siz bir kısım hatalardan sonra hâlini düzeltenlerden olursanız, şüphesiz Allah, günahlarından içten tevbe edip kendisine yönelenlere karşı çok bağışlayıcıdır. (isra-25)

bakın bir sürü ayet var daha. hadisleri geçtim, ayet var lan ayet...

evet, tövbe edenlere bahçesinde altın ağaçlar olan köşkler, önünden sular akan cennet bahçeleri vaad ediyor tanrı bizzat kendisi söylüyor bunları.

yani şu durumda, yıllar boyu namaz kılmak, oruç tutmak, seks yapmamak falan resmen kerizlik bence.

düşün şimdi, kafakoparanus günde 5 vakit namaz kılıyor, ama tam ölürken altına kaçırdı ve abdestsiz gitti, ama ben tam ölürken tövbe edip la ilahe illallah dedim ve ben cennetteki köşkümden kafakoparanus'a el sallıyor nanik yapıyorum, bir yandan da bana ayrılmış huriler bana thai masajı yapıyorlar...

süper bişey bu gerçekten...
" iyi ayak canım bee ! " dedirtti. her poku ye son dakika penaltısı ile maç kazan !..
yemezler .
aynı şeyi firavun da yapmıştı.
--spoiler--
yanlız bir entry dikkatimi çekti. sözlükteki dinsiz moruklardan biri yazdıklarından rahatsız olmuş. seni tanımasa inanacakmış.
titanik bu tiplerla alakanı kes. iman etmenden rahatsız olmak ne demek.
--spoiler--
teveccühün genç yobaz...

not: bu arada bana sallayacağına "asla kabul görmeyeceği için boşa düşünülen sahtekarlıktır" diyerek allahına şirk koşan sizin maaallenin trolüne salla.
ölüm döşeğinde vaftiz olmaktan bir farkı yoktur, herkes kendi dinini ve topluluğunu üstün gösterme derdinde.
'aynı şeyi firavun da yapmıştı'
Yukarıda bunu yazan arkadaş ince görmüş.
Bırakın son saniye basketini ben burada allah kitap yazan arkadaşların bile işinin çok zor olduğu düşünüyorum.
sayılmıyor diye biliyorum. firavunda ölürken secde etmiş tövbe etmiş.
esselamun aleykum bitchessss!
GEÇTi BOR UN PAZARINI HATIRLATAN OLAY.
şöyle mi ;

5-4-3-2-1 veeee ; eşhedü en laaaa ......... geldim allah'ım !..
BiR KOŞU DA FiRAVUN A BiR SORUP GELSENiZ.
sen allah olsan yer miydin?
uzatmanın son dakikasında atılan gol gibidir. fakat tanrı var kontrolü yapacak ve ofsayt diyecek.

yine gol değil.