bugün

entry'ler (91)

tam ölecekken müslüman olmak

aynı şeyi firavun da yapmıştı.

sokak köpekleri acilen itlaf edilmelidir

hepsini toplayıp barınaklarda düzgün şartlarda bakmak lazım bence. bu barınaklara uzun yıllar bütçe ayrılmak istenmezse barınaklara alınan hayvanların hepsi kısırlaştırılabilir. Taş çatlasın 10-15 yıl sonra barınak da kalmayacaktır.

17 kasım 2021 düzce depremi

büyük deprem falan değildir. bir bina gerçekten sağlamsa böyle bir depremde doğru dürüst sallanmaması gerekir.

pkk lilerin en çok söylediği söz

"foşik TC bize bahmir."

alevilerin hiç de laik olmaması

açılın alevi geldi.

başka mezheplere çok sempati duymadığımız doğrudur; sebebi için bakınız Maraş, Çorum, Sivas, mumsöndü gibi ahmakça iftiralar vb.
Kılıçdaroğlu avukatlığına gelince ben bir alevi olarak kendisini başarılı bulmuyorum fakat başımızdaki heriflere tercih de ederim.
alevinin aleviyi kollaması/savunması/kayırması artık ne derseniz deyin o da yıllardır yaşadıkları ötekileştirme sebebiyledir. "yov komso komsoyo otokoloştormoyor." gibi saçmalıklarla gelmeyin, bundan 15 yıl önce ülkenin her yerinde hissedilen keskin bir ayrım vardı, yeni yeni dağılıyor.
kısacası keyfimizden böyle değiliz.

toplanın alevi gitti.

güne bir atatürk sözü bırak

(bkz: laikliğe sallayan bir vekile laiklik için demiştir)adam olmak demektir hocam, adam olmak!

suriyelilerin selçuklu torunu olması

ha ha ha hassiktir amk. Suriye Selçukluları Suriye'yi yöneten türk hanedan cahil herif. babürler yüzünden de hintlerle mi kardeş oluyoruz aptal adam?

allah geleceği bilmez

dininize göre değişir, islam'da ise böyle bir şey asla yoktur. yahudilik'te az buz vardır denebilir, mesela yahveh sodom ve gomore'nin durumunu oraya melek yollayarak öğreniyor.

pkk

bu yangınların altında onlar varsa yanan ormanlara atılmalıdırlar. sakın burada boş boş hümanizm kasmayın, bu orospu çocuklarına müstehak. yak bakalım diri diri yapabiliyor mu bir daha? dişe diş, kana kan olmalı.
işte etik, ahlak gibi şeyler var ne yazık ki Avrupa tarafından başımıza kakılan.

ebu cehil i kötü birisiymiş gibi göstermek

evet çünkü anlatılanlara göre Allah'ın belası bir herife benziyor. bir insan neden secdeye gitmiş insanın sırtına deve işkembesi koyar? bu hoş bir şey mi?

parti kursanız adı ne olurdu

aristokrasi partisi ya da oligarşi partisi. iktidara gelir gelmez demokrasiye son verilecek, 70 yıldır bir boku hallettiği yok.

imamoğlu ve yavaş ın tanju özcan a tepki koyması

eko'nun açıklaması gene "ayranın dökülmesin popom öpülmesin." tarzı orta bir açıklamaydı, mansur'un açıklamayı bulamadım.
en fecisi soyer'indi. "mültecilerle yaşamayı hazmetmeliyiz." de ne demek oluyor? anlamadım bu adam izmir'i kayıp mı etmek istiyor? tam akp ağzı ile konuşmuş ya.
Tanju bey adamdır, yapılması gerekeni yapmıştır. helal olsundur.
CHP'de embesilliği bırakıp bu adamın arkasında durmalıdır, salak salak haşlamamalıdır.

en solcu özelliğiniz

cihangir'de oturmak.

kemalistleri çıldırtan şeyler

şeyh said, kadir mısıroğlu, Fatih Tezcan gibi kıdemli itler.

karısını mültecilere ikram eden hümanist

bilim insanıdır, melez insan oluşturma peşindedir.

akpnin gittiği ilk gün ne yapacaksınız

daha umutlu bir insan olacağım. ülkeye dair şu anki bakış açım o geceden değişmeye başlayacak. o günden sonra daha güzel günler göreceğiz.
bir konuda bir şey söylerken korkmaya gerek olmayacak. her an paralarımız bazı insanlara peşkeş çekilmeyecek. ülkenin kaynaklarının talanı duracak. eğer kaçmamışlarsa da başımızdakilerin yargılanması başlayacak.

ya da kötümser bakarsanız iç savaş çıkacak.

türksek neden çekik gözlü deyiliz

Ortadoğu halkları ile kaynaştığımız için. 1000 yıldır buradayız, haliyle bir sentez oluştu.

sözlük yazarlarının nicklerinin hikayesi

hayatımda en önemli 5 şeyi önem sırasına göre sıraladım, baş harfleri ile ad -nickimin ilk kelimesi- uydurdum. sonra dedim ki, bu sallamasyon ada bir de soyad -nickimin ikinci kelimesi- lazım. soyadı da adı oluşturan harfleri random sıralayarak oluşturdum.

alevilerin yavuz sultan selim e bakışı

valla pek hazzetmem ama ondan aşağı da kalmayıp sunni kasabı olan şah ismail'i de methetmem.

ben dünyanın en kötü adamıyım

demek ki Peker'in dedikleri doğru, yazık adam korkudan delirmiş.