bugün

Afganistan da bir askeri karakola saldırıp 14 askeri öldürmüş, 20 askeri rehin almış terör örgütü.
Afganistan'da 20 güvenlik görevlisini öldürmüş terör örgütü.
Terör örgütü olduğunu kim tesbit etti.
ameriga.
Abd nin zaten kendisi terörist israil'le birlikte,pkk yı yıllarca besleyen abd zaten komik olmayın.
Afganistan'da bir askeri üsse saldırıp 5 askeri öldürmüştür.
Taliban, barış görüşmeleri için ön şartlarının, ABD'nin Afganistan'dan çıkması olduğunu söyledi.
Afganistan'ın batısındaki Farah vilayetinde polis karakoluna düzenlediği saldırıda 4 polisin ölümüne neden olmuş örgüt.
Farah vilayetinde yaptığı saldırıda 7 polisi öldürmüş 7 poliside esir almış.
wikipedia'da yazdığına göre
2000'de, Taliban afyon üretimine yasak getirdi ve bu da Pashtun Mafyası'nın afyon üretiminde %90'a varan bir düşüşe sebep oldu. 2001'de Amerikan işgalinden sonra, afyon üretiminde gözle görülür bir artış yaşandı. kaynak olarak abcnewsun bir linkini vermişler.
foreign policy dergisi talibanın abd'yi yendiyini yazdı.
"bizi yendiler ama anlaşma şansı veriyorlar. istedikleri gibi askerlerimizi afganistandan geri çekmeliyiz"
Amerika'nın bir türlü yenemediği terör örgütü.
Uyuşturucu satışı yapmaktadır.
görsel

afganistanda yakın zamanda yeniden resmen başa geçecek örgüt.
şimdi rusya devleti de taliban yetkililerini moskovaya davet etmiş.
ışıddan farkı kısmen de olsa yönetimi ele geçirmeyi başardığı için daha az kesim tarafından terörist addedilmesidir.
ve de kurucusunun isminde talip ismi bulunduğu için bu isimle anıldığını sanıyordum, yanılmışım.
Amerika'nın baş edemediği örgüt. 4-5 aya afganistan'ı tamamen ele geçirebilirler.
siz aldırmayın böyle her önüne gelen islami yapıya uyuşturucu ticareti yapıyor diyen hokkabazlara. bunlar her zaman böyle yaparlar. 28 şubat'ta ismailağa'dan tutun diğer tüm islami yapılara da yaptılar, usame'ye de suriye'de radikal hareketlere de...

yıllardır kanlarıyla canlarıyla savaş veriyorlar. bedel ödüyorlar. bir hayat vakfediyorlar!

adam afganistan, çeçenistan, kosova, bosna, suriye, ırak alayında emeklilikte yaş haddine takılacak kadar tecrübe yaşamış üç tane serseri çıkıyor bık bık bık bık bık aklınca itibarsızlaştıracak meseleyi.

toprakları işgal edilmiş insanların kazandıkları yüksek meziyetleri sizin ahmaklığınız gizleyemez.

bombalarıyla, silahlarıyla katliam yapan usa'ya bişey demiyor da topraklarını savunan taliban'a terörist deniyor.

pü amk böyle insanlığın ben!
Türkiye deki afganlarla bu konu hakkında konuştuğumuzda ekseriyetle kesin bir dille soğuk bakmadılar.
Not: bunlar dini bütün afganlardı.
(bkz: hassiktir).
Yıllardır abd ile savaşıyor abd artık bezdiğinden dolayı masaya oturmak zorunda kaldı.
insanlık düşmanı şeriatçı terör örgütü.
Şüphesiz ki bunlara acımamak gerekir havadan karadan ver bombayı gitsin amk pedofili pislikler.
orospu çocuklarından oluşan şerefsiz bir terör örgütü. çoluk , çocuk, kadın, yaşlı acımadan insanları katletmişlerdir.
adı "talebe"den gelir...
bir hristiyan olarak dünyada bir arapla sorun yaşamazsınız. sorun yaşayacaklarınız, pakistanlı veya hindstanlı müslümanlar olur.

senede 400.000 talebe yani "taliban" yetişir o topraklarda. afganistan'ı falan bok edenler de onlardır.
hindustan tek bir parça iken ayrılma sebebleri dindir... ve dolayısı ile din bir kimliktir.
Altı yabancı uyruklu bomba uzmanı ile camide uygulamalı bomba eğitimi yaptıkları sırada yaşanan patlama sonucu en az otuz üyesini kaybetmiş örgüt.

Bakındım bakındım, yer, zaman ve tarih kaydı göremedim. Lokasyon: afganistan - - > cami
görsel