bugün

herkesin tek başına sap gibi beklememek için telefonuna sarılıp bişiler yapıyor gibi göründüğü ama aslında yılan oynayıp mesaj yazıp sildiği yerdir.
bir gün sahibi dışarı çıkıp " yeter la kapadınız dükkanın önünü dağılın" diyecek ya...

işte biz o gün tükeneceğiz.
cep telefonu olmayan zamanlardaki buluşma noktalarından biridir, bir akm önü değildir, ama olur.
buluşma alanı noktasıdır. yeni birini tanısak da ilk heyecanla buluşsak. ama o ilk heyecanda kalsa hep. sonrası rutine sarıyor falan. yoklardan sıkıldım artık ben bunaldım. bu lanet olası korona da cabası. yaşadığımız devri sevmek için hiçbir neden yok gibi bir şey.
herkesin asık suratla birilerini beklediği yer. komik olan beklediği kişiyi gören sırıtmaya başlıyor. tavsiyem birgün birilerini beklerken diğer birilerini bekleyenlere bakmanız. *
izmir icin (bkz: sevinc pastanesinin onu)
Taksim'in bitirilmesiyle anlamını yitirmiş yer. Oradan hatunu alır, MC donalds'ın soldan, sol yapınca pi bara götürür, fındık votka içirirdim. Önce Pi gitti. Var sağda solda şubeleri de ilkinin tadı yok şubelerde. Sonra pi'den bir sonraki solda sinerji vardı. Ucuz bira iç babam iç, 40-50 lira ver çık. Sonra o da gitti. Lan gençlik gitti ona mı yandım, yoksa taksim'deki anılarımın üstüne kebapçı açtılar ona mı yandım bilemedim.
her canlı taksim burger kingin önünde bekleyecektir.*
bedava tuvaletiylede nedir bu burger king in çektiği dediğim hadise.
sabahın 9 unda bile orada birilerini bekleyen tipleri bulabileceğiniz nadide mekan.
burger kingin kapısında bekleyenlerden kesinlikle vergi alması gerektiğini düşündüğüm yer.
biriyle buluşmaktan en hazzetmediğim yerdir. bu mevkide ekilen insanın iflah olmayacağı söylenegelen bir şehir efsanesidir.
en baba buluşma noktasıdır. taksimde cüzdanınızı çarptırırsanız hiç polise gitmeye falan kasmayın zira hiç bişi yapmazlar sadece zaman kaybıdır. direk burgerin önünde 5, 10 dakika bekleyin illaki tanıdık biri çıkar siz de durumu anlatın bir yol parası borç alın ve evinize dönün.
burger king yerine fransız konsoloslugunun önüde olabilir, biraz fransız kalabilir bekleyen kişi ama daha tenhadır, hemen gözükürsünüz.
burger king'e girmek isteyenlere zor anlar yaşatırlar buradaki kalabalık. o kadar kalabalıktır ki kapıyı bulmak biraz zor olabilir. ama burger'in önünde fransız konsolsluğu olduğundan artık fazla bekletmezler artık.

ayrıca (bkz: istiklal yapı kredinin önünde oturmak)