bugün

görsel
Yeni logosunu duyuran yerli gururumuzdur ama logoya pek alışamadım elimdeki broşür ,kalem ve dergileriniz hep eski logoyla belki yenilerini gönderirseniz yeni logoya ısınabilirim. : ))

Edit: Sf. 14’ten itibaren hikayesine ulaşabilirsiniz https://www.tai.com.tr/uploads/106sayi.pdf
Argeye dayalı ve şantiye mantıgıyla çalışmayan bir kurumdur. Devlet gizliliği gerektiren kurumlarda, devlet karşıtı hareketleri engellemek amacıyla adli sicil kaydı, aile araştırması ve referans degerlendirmesi göz önünde bulundurulmaktadır. Yapılan mülakatlarda adayın psikolojik yatkınlıgı ve daha bir çok unsur göz önünde bulundurulmaktadır. Basvurunun kabul edilmesi durumunda yapılan eğitimlerde durumun ehemmiyeti daha net bir şekilde göz önüne koyulmaktadır. Rusca, Almanca, Çince, Arapca, ispanyolca vb. diller daha cok, tedarik ve satın alma, satış, kalite kontrol gibi birimlerde önem arz etmektedir. Arge üzerine calışma yapan bir çok mühendisin bildigi gibi bilimde yada arastırmalarda esas alınan dil ingilizcedir ve bunun ielts,toefl veya yds belgeleriyle tasdiklenmesi gerekmektedir zira calısmalarının yanı sıra gönderilecekleri seminerlerde de Türkiye cumhuriyetini ve mensup oldugu kurumu temsil edeceklerdir.
Ortalamaya takmaları saçmadır. Madem öyle sınav yap alırken.
ortalaması 3.00 altında olan mühendislerin başvurularının değelendirmeye dahi alınmadığı devlet ortaklı havacılık şirketi.

evet tai başkanı söyledi. çıkışta bulup sordum dedim çatlak bi bilgisayar mühendisiyim ama ortalamam yok (zaten bu yüzden yok), dedi ki bizle işin yok.
"
Türkiye’de hava platformlarının tasarımı, geliştirilmesi, üretimi, tamamlanması, yenilenmesi ve satış sonrası hizmetleri alanlarındaki teknoloji merkezidir
"

görsel

https://www.tai.com.tr/
tesis imkanları açısından mükemmel bir yer. birkaç idarecisi arkadaşım ve arada ziyaretlerine gidiyorum. hiyerarşi, mekan, ortaya konulan iş, hava. hepsi ayrı etkileyici. keşke bazı fırsatları zamanında değerlendirebilseydim.
aynen evet makine ve elektrik-elektronikten başka mühendislerinden başka kimse doğru düzgün çalışmıyor, o yüzden bu kadar şey üretiliyor. diğer mühendisler çalışsa daha kötü olurdu.

ne çok şey biliyorsunuz amına koyayım.
makine ve elektrik-elektronik mühendislerin den başka kimsenin doğru düzgün çalışmadığı şirket.
Tayland'ın yerel halkına yabancı ülkelerde verilen isim

Taylar türkçesi olup ingilizcesi tai dir.
savunma sanayi alanında Türkiye'nin en önemli şirketlerindendir. Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfı'na bağlıdır.
gelirini 1 milyar dolar üzerine çıkarmış havacılık ve uzay kuruluşu. çeşitli firmalara uçak parçaları üretmektedir.
çince iyi anlamına gelen kelime

(bkz: tai chi chuan)
türkiye'nin savunma sistemi ihtiyaçlarını karşılayan askeri bir şirkettir. argeye ciddi önem vermekte ve birçok projesi bulunmaktadır. bunlara kendi sitesinden bakabiliriz.
sadece kız isterken iyi iş yapan vakıf şirketi. çalışanı olmakla dışarıdan duymak arasında dağlar* kadar farkı olan yer.
türkiye'nin gururudur. bir zaman sonra türkiye denilince akla gelen şeylerden biri olacaktır.
küçükken babamın çalıştığı fabrikadır. çocukluğum lojmanlarında geçmiştir.
male sınıfı silahlı/silahsız insansız uçaklar üretebilen sayılı dünya havacılık kuruluşlarından bir tanesidir.tek rakipleri amerikan ve israil savunma sanayi şirketleridir.
zu online da bir clan.
mükemmel beyinlerin çalıştığı kuruluştur. * * uçak mühendisliğini kazanıp orada çalışmayı çok istemişimdir küçüklüğümden beri. fakat öss denilen aptal sınavda iyi bir puan alamamamın sonucu * maden mühendisliği okuyacağım. kaderin gözü kör olsundur.
F-16 Savaşan Şahinler'i tasarlayan güçlü kuruluş. *
(bkz: kobe tai)*
türk havacılık ve uzay sanayii a.ş'nin kısaltmasıdır.15 mayıs 1984'te kurulmuştur.şirketin hissedarları türk silahlı kuvvetlerini güçlendirme vakfı, savunma sanayii müsteşarlığı ve türk hava kurumudur.ankara'da bulunan üretim tesislerinde bir çok uçak ve helikopterin parçaları üretilmekte ve monte edilmektedir.
bozkırın ortasında ormanlık tesislere sahip işletme.

demek ki istersek yapıyoruz
futbol takımında oynadığım * daha sonra bu branşı başarılı olmamıza ragmen kapatlarından dolayı beni takım aramaya yönelten antreman sahamınızın yanında uçakların inip kalktığı uçaklarla hayli haşır neşir oldgumuz uçak fabrikasıdır.*
ortadogu ve balkan'larin en buyuk kompozit tesisi burada yeralmaktadir. ayrica cok buyuk bir makina parkina sahiptir ki turkiye'deki bircok ozel sektor firmasi makina parkindan faydalanmaktadir. (tabii ucret karsiligi)

ilk kadin pilotumuz olan sabiha gokcen'in adinin verildigi bir ar-ge birimi vardir ki lisans arastirma projemi buradaki stajim esnasinda tamamlamis idim.

su andaki en onemli projelerinden ikisi a400m ve baris kartali'dir. (project peace eagle)

bu projeler kapsaminda uretilecek ucaklar da buyuk ve gercekten onemli ucaklardir. gerci a400m icin sadece ic aydinlatma tesisati, atik su uniteleri ve cikis kapisi gibi gorece kucuk fonksiyonaliteler tasarlamaktaysalarda tecrube tecrubedir.

barış kartalı için ise alinacak 4 ucaktan ilki boeing'in seattle tesislerinde uretilmis olup ulkemize getirilmistir. diger 3'u tai'de uretilecektir.
güncel Önemli Başlıklar