bugün

son derece ürek bir hayvan olup 1 gecede nar misali 1 taneden 1000 taneye dönüşmektedir. görüldüğünde önce öldürülmeli sonra ''allah ım ne olur yumurtlamamış olsun'' diyerekten allah a yalvarılmalıdır.
allah irisinden korusun hepimizi amninn.bir çeşit zararlı böcük.
sobalı öğrenci evi vazgeçilmesi şerefsiz haşerat. evin zeminin kalebodurla kaplanması ve sıkı bir ilaçlama ile köklerini kazıyabilirsiniz.
tiksindirici küçük bir böcektir. çok obur çok kurnazdır. karanlık yerleri sever pis kokuludur.
sesi insanı rahatsız eden, bir tür baş ağrıtan, ses makinası.
insanın kanıyla beslenebilen ve yakalandığı yerde öldürülmesi sonucu öldüğü yerde kan izi kalan ama yıkansa da bir türlü çıkmayan gıcık edici bir hayvan. Eğer bir evi basarsa vah halinize. Bu durumda bütün evi ilaçlayıp bir kaç gün evden çıkmanız ve ilaçlama bittikten sonra evdeki bütün eşyaların, tahtaların yıkanması gerekmektedir. Kesin sonuç verir mi?

Orasını bilemem. Ancak başka çareniz de yoktur. Her geçen gün evinizde çoğalırlar ve evinizde bir imparatorluk kurarlar.
genellikle uzun süre kullanmadığınız eşyalarınıza gelir yerleşir ve gecenin bir yarısı etraftan gelen 'kıtır kıtır' sesleri ile rahatsız olmanıza sebep olur.
Bilimsel adı Cimex Lectularius'tur. Boyu 3-5 milimetredir. Gündüzleri yarıkların içinde saklanır,geceleri harekete geçer. Yumurtalarını,barınakları olan çatlak,yarık ve tahta aralarına bırakır. insan ve hayvanlar uyurken onların kanlarını emer. Kokulu bir sıvı salgılayan bezleri vardır. Rahatsız edildiğinde bu kötü kokulu sıvıyı salgılar.
ezildiğinde etrafa pis bir koku yayan böcek *. tahtaların içinde yaşarlar ve burada ürerler. tahtaların içini kemirerek beslenirler, ayrıca içinde tahtakurusu bulunan bir tahtayı kolaylıkla ortadan ikiye yarabilirsiniz, çünkü bu haşereler tahtayı kemirerek içini bir un tabakasına döndürürler.
gece piyasaya çıkan böcek. piyasaya dediysem tabi hayatta görünmezler. gırç gırç sesler çıkartarak insanı fitil ederler.
evimdeki ahsap ve eski mobilyalari, ki takimini 40 liraya almistim zamaninda, kemirlerdi eskiden. girc girc sesleriyle senlenirdi evim. simdilerde azittilar, mobilyalarimin icinden girc yerine zuuuurrtt sesi gelmeye basladi. korkuyorum bu yaratiklar evrimlesip beni de yiyecekler diye. ya da bi sabah uyandigimda ben de bir tahtakurusu olabilirim.

huyunuz kurusun
ne bicim hayvansin,
azcik akillan
alt tarafi tahtakurususun.
Doğum planlaması yapamayan, bir gecede torununun torununu görebileceğiniz böcekcikler.
bir buçuk yıl bir şey yemeden yaşayabilen psikopat böcek.
kanı bozuk tahta kurusu.
(bkz: süleyman çakır)
http://fizy.com/#s/1aj7k3

rahmetli bayram aracı'nın sesınden.
evimde koltukları istila etmiş amınakodumun böcekleri!
larince adı cimex lectularis' tir. bi çeşit böcektir yani insektadır.
(bkz: tahtı kurusun)
amini siktigim bocegidir. geceleri paranormal olaylar yasamama sebebiyet veriyor, yerler tahta doseme oldugunden gecenin ucunde kart kurt cat cut sanki biri yuruyormuscasina sesler duymama sebep oluyor amcik.
yumurtalarini merak edenler icin yatagimin kenarinda buldum. namussuzlar ne ara geldi de yumurtladilar ya.

görsel
Tek göz bekar odamda bu tahtakurusundan ne yaptıysam kurtulamadım titan zinon bayer vs vs markalarda ilaç sıktım yok abi kurtulamıyorum e bende bronşitim ilaçlar bana nefes darlığı yapıyor diye ilaçlamayı bıraktım tahtakurularına gecelik operasyon düzenlemeye başladım kokusuna dayanamayınca ondanda vazgeçtim, ilaçlamayı bırakınca ısırıp duruyorlar , bu sene fark ettim ranzamın altına örümcekler ağ örmüş ziktiret dedim ellemedim bi notebook tamiri yaparken içinden bi kaç tane hamam böceği çıktı küçük minik onu da önemsemedim sonra baktım hamam böcekleri de görülmeye başladı hatta koloni kurmuşlar -oh artık yalnız değilim 3 türle geçinirim dedim, ki aradan 3-4 ay geçti beni ısıran tahtakurularında bi azalma oldu baktımki bana zarar vermeyen hamamböcekleri çoğalmış ama tahtakuruların %1e kadar düşmüş sanırım dağdan gelip bağdaki kan emicileri kovmuşlar bunun farkına varınca hamamböceklerine nemli bez ile destek sağlıyorum (nemli ortamı çok seviyorlar) malum tahtakurusunu görünce hamamböceklerine razı oldum 'ölümü görünce sıtmaya razı olmak' geçinip gidiyoruz artık doğanın dengesine kimyasal karıştırmıyorum herkes memnun.

not: hamam böceği ile tahtakurusu ile mücadele etmek isteyenler olabilir onlara bir uyarım var evde çocuk vs yokken ve astım hastaları değilseler denesinler bu arada örümceği dikkate alın tahtakurusunu avladıklarını gördüm.
Eşyaları yakıp yenisini al.
Çözüm bu.
evinizde bu hayvandan var ise hiç uğraşmayın evi ateşe verip yanmasını izleyin.
Bu hayvanlardan nasıl kurtulunuyor ya. Gitmiyorlar.
Tecrübeli arkadaşlar varsa yazsınlar.
Buna niye kuru demişler?
Gece aklıma gelen şeye bak. Beynimi sikicem artık yeter ya.