1. 1.
  sözlü ya da bedensel rahatsız edici durumlarla karşılaşmak, asabın bozulması, sinir yaylarının gerilmesi.
  ... asiti kaçmış kola
 2. 2.
  insanı çok fazla kasan durumdur. fiziki bir temas olmamasına karşılık okunan birkaç kelime bile bir anda insanın başından aşağı kaynar sular dökülmesine sebep verebilir. anlık afallama, durumu idrak etme çabası içine girme, ne yapacağını bilememe gibi aşamalarla ilerler. ilerledikçe hepten insanın içini tuhaf eder. elden bir şey gelmediğinde ise içten içe kendine, insanlığına sövüşlerle devam eder. sallamama moduna girmeye çalışsanız bile nafiledir. neticede sözlü de olsa bir anda sikilmedik bi yeriniz kalmamıştır, kendini kirlenmiş gibi hissettirir. *
  1 ... feykmeykidareeder
 3. 3.
  sözlükte dahi her daim seks kadının orası burası durmunu açıklayan yazılar bile tacizdir.
  2 -1 ... eeyore g
 4. 4.
  orospu çocuğu ile karşılaşma durumudur.
  3 ... kutukutupense
 5. 5.
  yeni başladığınız işinizde size işi öğreten kişiden* geliyorsa daha da içinden çıkılmaz hale gelir. yanlış anlıyorum dersiniz bir süre. ama sonra bakarsınız yok lan baya baya taciz bu. sözle kalsa yine iyi. kızarıp bozarırsınız. uyarana kadar da devam eder.
  1 -1 ... nobetci baykus
 6. 6.
  taciz, hukuken yanlistir ve bunun bir cezasi vardir...

  bunu goz onunde bulundurarak dusunelim: herhangi bir kadin, turbanli olsun, cirilciplak olsun, sokaga ciktigi anda, ona edilen minimum taciz derecesi nedir? sapik sapik ve yargilayan bakislardir. bu her ciktiginda, her erkegin bakip yaftalamasiyla, sokakta karsilastigi bir cok kadinin da "bu bana kiyasla nasil biri?" temali bakislariyla hep kendini en iyi ihtimalle podyumdaymis gibi, en kotu ihtimalle de kolosseum'da cikan bir gladyator gibi hisseder.

  ve bu taciz olayi, her gun her yerde yasandigi icin (neredeyse her derecede) bu kadin ne yapacak? her igrenc bakana saldiracak mi? her dokunana, laf atana ayar verip mahkemelik mi olacak? omru gecer bunlarla- iste bu yuzden tacizi hafif ve normal bir olaya donusturebildiler. "onlar" deyince de ozellikle bu yazida anlattigim sekilde dusunen kisileri kast ediyorum: türkiye nin bastırılmış cinsellik sorunu/#5112993.

  "aa bu taciz degildir, ancak tecavuz falan taczdir" diyenler maalesef coktur; "e kadin yan gozuyle bakti, tecavuzu kesin hak etti" diyen disi sineklere zaafi olan hayvanlara ise soyleyebilecegim baska soz yoktur.
  2 ... whiplash girlchild in the dark
 7. 7.
  bazen teşvik edilmek, özendirilmek anlamına gelebilmektedir. örneğin yolda yürürken sokağın birinden bir evden elektro gitar ya da davul sesi duyarsınız ve hemen eve gidip gitar çalmak istersiniz. ritim ya da duyduğunuz melodi sizi tahrik eder; hemen evinizin yolunu tutarsınız.
  -1 ... healing potion
 8. 8.
  ışıklarda arabayla dururken bir kızın "şöyle arabası olan sevgilim olsun, 3 gün altından çıkmam." demesidir. erkek haliyle başını çevirip bakmaya utanır insan. ruhsuzluk ve kişiliksizliğin en net örneğidir taciz.
  1 ... 1adam
 9. 9.
  bir kadının başına gelebilecek en korkunç durumlardan biridir. şaşkınlık, ne yapacağını bilememe, korku... hepsi birbirine karışır.
  3 ... incetopuk
 10. 10.
  Berbat bişey hayvanlık resmen.
  1 ... fatma07