1. 1.
  turkce anlami bos bir tablo demektir. objektifligin tarifidir. insanin objektif olmasi icin yapmasi gereken ilk adimdir. ingilizcede whitepaper denir.
  1 ... sag sol aduuket
 2. 2.
  (bkz: tabula rasa)
  ... cutcut
 3. 3.
  ekşisözlük te en sevdiğim yazar. dramaturji mezunu ama yazıyla ilgili başka işler yapıyor. pornovida isimli kitabı da çıktı. turgut uyar ı en az benim kadar seviyor( bukowski yi daha çok seviyor,tapıyor). öykü tadında yazıyor.penisin önemini kavratmıştır bana. her yazdığı entry tek tek okunmalıdır kanımca.
  1 ... bitse de kurtulsak
 4. 4.
  latince bir deyimdir. boş levha anlamına gelir. ünlü filozof john locke tarafından dillendirilir. ona göre boş levha yani beynimiz boştur ve daha sonra hayattan gördüğümüz herşey bu boş levhaya yazılır. yani hayatta öğrendiğimiz her şeyin çevreden geldiğini belirtmektedir.
  3 ... masterboy
 5. 5.
  (bkz: boş levha)
  ... lacugyn
 6. 6.
  Felsefede Temel olarak yeni doğan bir bebeğin sahip olacağı bilgi düzeyi ile ilgili 2 görüş vardır. Bunlardan birisi "tabularasa" görüşüdür. Tabularasa latince'de boş levha demektir.

  Bu görüşe göre yeni doğmuş bir bebek doğduğunda evren ile ilgili hiç ama hiçbir bilgiye sahip olmaz. Büyüdükçe diğer her şeyi sonradan öğrenir. Filozof john locke tarafından ortaya atılmıştır.

  Ek: ayrıca bu görüş islam'la uyuşmaz. islam'a göre yeni doğan bir bebek en azından müslüman olduğu bilgisine sahiptir. Dolayısıyla tabularasa'a ya uymaz.
  7 ... asyali praetor
 7. 7.
  Müslüman bir ülkede büyürsen en iyi din islamdır, hristiyan bir ailede büyürsen en iyi din hristiyanlıktır.

  Hiç bir dine mensup olmayan kabilede büyürsen aydır güneştir yılandır. işte böyle bir levhadır insan beyni.
  1 -1 ... apostleye tw ceken pic rogue