bugün

geleceğin dizüstü bilgisayarlarıdır. kendi yazınızı tanıma söylediklerinizi yazıya dönüştürebilme gibi inanılmaz özelliklere sahiptir. tablet pclerin polarize LCD ekranları ve özel kalemleri sayesinde ekranlarına yazı yazılabilir. böylece bir konferansta anlatılanları hızla dijital ortama aktarabilir ve gerektiği zamanda kullanabilir ve düzenleyebilirsiniz. şu an hala standart dizüstü bilgisayarlara göre pahalı olmalarına rağmen gelecekte üretim maliyetlerinin düşmesiyle birlikte kullanımının hızla artması beklenmektedir.
-Ali bu ne lan? her yeri dönüyor oğlum bunun.

* Abi bu tablet pc.

-Tablet pc mi? o ne lan, yeniyo mu bu?

*Yok abi bunlar son teknoloji,her yere yanında götürebiliyorsun,kullanımı çok pratik.

-E ozaman yakında bunun fitilini de yaparlar beeeee!!

*Hönk!
kullanmaya alışınca eli ayağı oluyor adamın. yazı yaz. ders çalış, not tut, tasarım gerçekleştir ve hepsini klavye yorgunluğunda değil kalem rahatlığında yap. hele hele yazı yazan insanlar için biçilmez kaftan.

gelecekte sınıflarda her öğrencinin masasının altına bir priz, kitapları pdf veya word formatında tablet pc sinde not tutarken göreceğiz anlaşılan. türkiye için hayal olsada diğer ülkelerde yakındır.
ben kullanıyorum bir boka yaramayan işlemcisi ve ram i olmayan ekran kartı ve salakça bir kalemi olan zebil .
başarılı bulduğum dizüstü varyantları. düzgünlerinin fiyatları 1600ytl'den başlamasa tadlarından yenmeyecek. ufak olmaları da apayrı bir olay.
k.çı başı ayrı oynayan pc dir.
(bkz: gevur yapıyor abi)

edit: aramızda tablet pc ler dolaşıyor. hissediyorum. neydi o, eksi miydi
Günümüzde samsung, acer, hp, ve exper gibi ünlü firmaların bir bir ortaya çıkarmaya başladığı günümüz teknolojisidir. Tablet pc ler ortalığı kasıp kavurken sözlükte bu kadar az entry girildiğini görmek beni değişik düşüncelere gark etti.
beni henüz tatmin etmeyen bir teknolojiye sahiptir. ya da benim istediğim özellikler bu aletletle uyuşmuyor.
şimdi benim için mutlaka olsun istediğim özellikler şu;
1.yüksek taşınabilirlik
2.film hede hödö indireyim deyu torrent sağlayan işletim sistemi
3.usb port
4.ya harddisk kabul edecek ya da harddisk aratmayacak belleğe sahip olacak ( film dizi foto hede hödö arşivleyim deyu)

şimdi ilk etapta ipad2 yi inceledim. kolay kullanım işte istediğim her yere götürebilirim felan tamam güzel. ama gel gelelim torrent olayı yok. valla kimse kusura bakmasın bir türk pc kullanıcısı olarak ipad benim için bu noktada bitmiştir. geçiniz.

ikinci olarak sırada samsung galaxy tab 10.1 var. süper dizayn bayıldım incecik süper. 3g + wifi var fiyat 1400 civarı buraya kadar da güzel hatta ipad den daha iyi. işletim sistemi android ve torrent destekliyor yihuuu dur sanırım buluyorum aradığım aleti. bu iki tabletin de zaten özelliklerinden emin ve memnundum. benim için önemli olan 3. soruyu sordum usb girişi var mı? yokmuş fakat bi aparatla ekleniyormuş felan. usb giriş için para vericiiz ama hade ona da tamam süper. dedim ki e tamam usb girişi varsa ben buna harici harddiskimi takar deli gibi kullanırım yihuu buldum aradığım aleti derkeeen kara haber. android harici harddisk desteklemiyor. ipad de desteklemiyor. yıkıldım. son bir umut sordu sd kart girişi? o da yok. e napıcam ben 16gb lık belleği oturur izlerim artık güzel alet diye. bu da olmadı. üzgünüm olmadı işte aradığım şey bir tablette yok. ipadlerden çok daha fazla üzülerek bunu da geçiyoruz. çok yaklaşmıştık.

sordum ee bunları herhangi bir tablette bulabiliyor muyum diye. evet, acerın böyle bir modeli varmış. windows 7 işletim sistemi var bunda usbdir harddisktir torrenttir hepsi sağlıyor. hatta dock ünitesi var cıkırt diye takıyorsun netbook oluyor. ama çirkin. ciddiyim çirkin ya. tablet değil o üst üste 3 samsung galaxy kalınlığında. hade öyle olsun neyse de çirkin bu ya. üstüne üstlük 1600tl felan. olmadı geçicez.

ne yapıcam ben diye gezinirken paccked bell in bir netbooku çarptı gözüme. 500 gb bellek 2 gb ram 1.66 ghz çift çekirdekli intel hede höde felan alet canavar gibi ve bunların yarı fiyatına 700tl. o kadar da şık ki... ama bi tablet değil.

android harici harddisk destekleyene kadar bekleme kararı aldım. sinirlerim bozuk. bu mu teknoloji bu mu dahi cihazla he bu muu?

edit: daha da aranmaz tablet pc. fiyat performans oranı olarak olsuun sadece performans olarak olsuun açık ara asus transformer prime diyorum 4 çekirdekli hatun olyo kendileri of incecik zaten dock station ı takınca 3 katına çıkyo pil ömrü android 4.0 a da update edilmiş tek sorunu arkası metal ya araba kullanırken felan navigasyon yapamıyomuşsun çekmiyomuş skjhkjs. onu da yeni modelde halletceklerdi 3g ekleyip ama ondan önce asus padfone yaptı çok acayip bişe olmuş yaa. ben yüksek hafıza arıyodum bi de ama gereksiz yani asus bulut depolama alanı veriyo onu geç hotmailin bile 40gb skydrive var ya tablet de 32gb e daha ne.
yeni teknoloji tablet mi yoksa dizüstüden şaşmazmısınz (bkz: dizüstü pc vs tablet pc).
bu meretin sindirimi rahatlatan bir yönü var. Benim gibi küçük bir yerde gazeteciler açılmadan işe gidip akşamda gazete almaya fırsatı olmayan ve bu yüzden gazeteleri netten okuyan biri için bütün boşlukları dolduran bir alet. Bulduğum her boşlukta çantamdan çıkarıp gazeteleri okumak bunlardan biri. ve insanın rahatsız edilmeden bulabildiği en iyi boşlukta tuvalet sanırım. (evet bence en iyi boşluk bu. insanlar seks yaparken birini seyretmeyi isteyebilir -zaten seks yaparken yalnızda değilsinizdir- ama kimseyi sıçarken görmek istemez- bu kimseye seks yaptığınız kadında dahil-.) Bu sebeple artık tuvalete girerken ucuzundan aldığım tableti de yanımdan eksik etmiyorum. Nese gelelim tabletin sindirimi rahatlatan yönüne. benim gibi zamanı olmayan ve bu yüzden her işini çabuk yapan biri tuvalet ihtiyacınıda çabucak halletme derdine düşer. Bu sebeple sindirim sistemi deforme olur. Ama bu meret sayesinde tuvalet artık bir gazete okuma zamanı olduğu için ihtiyacınızı yavaş yavaş ve sindire sindire yaparsınız. Buda sindirim ve boşaltım sisteminizin daha sağlıklı olmasını sağlar. işte buda benim teknolojinin yararı için yaptığım boktan bir yorum. öle tablet yararlıdır. ucuzundanda olsa bir tane alıp bu teknolojiyle tanışın derim. hem geleceğin iş bitirme araçları olarak hem de basurunuza iyi gelecek bir alet olarak bi tanışın derim.
henüz gümbür gümbür bir teknolojiye sahip değildir. android veya os işlemcili olduğundan pc'de yaptığınız işlemlerin çoğunu tablette yapamazsınız. ipad'de flash desteği bulunmamaktadır. yani mini oyunlar, bazı sitelerden video vs çalıştıramazsınız. android işlemcili flash desteği bulunan tabletlerde ise darboğaz olduğundan, iki üç sekme birden açılınca alet kafayı yer. şarj süresi (bu kişisel bir görüş olabilir ama) bana göre kısadır. kanımca henüz işe yarar bir alet değildir, ancak zamanın ne getireceğini bilemeyiz tabii ki.
klavyeli kılıf ile beraber, laptop olarak kullanılabilecektir.
bu klavyeler sayesinde hızlı bir şekilde yazı yazabilirsiniz.
şimdilik klavyeli kılıf fiyatları 40 tl civarıdır.
http://www.veteknoloji.co...id-tablet-mi-53238--.html
gösteriş meraklısı insancıkların derste ses kaydı için bile kullandığı alet.

(bkz: ben bugün bunu gördüm)
Dünyanın en işe yaramaz ve en gereksiz aleti.
(bkz: codegen qbix)
görsel
(bkz: ipad mini)
piyasada 66 liraya kadar bulunabilendir.

http://www.darty.com.tr/e...800-4-GB-p-66807-c-24.htm
sabah bimeks mağazasından almayı düşündüğüm hede 200 tl olanından alacağım, malum maaşı aldık ayağımızı yorganımıza göre uzatmak gerek.

ama hangi marka alacağım konusunda kararsız kaldım, hometech marka var bir de polypad marka tablet bilgisayarlar var, yardım et sözlük.
--spoiler--
Ucuz tablet almak mantıklı mı israf mı?
--spoiler--

http://www.youtube.com/watch?v=VQkWHtuyJoo
telefon görüşmesi de yapılabilen bir tanesinin marka ve model tavsiyesini beklediğim cihaz.
güzel cihazdır vesselam.
android tablete telefonu
modem olarak tanıtıp
internete girebileceğim
konusunda bilgili sayın yazarların yardımına
ihtiyacım var. günlerdir
uğraşıyorum.
(bkz: otg özelliği olmayan tablet)