bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
 1. 1.
  asli "türkiye´de" olmasi gereken kelimedir.

  Türkiye özel bir isimdir. türkce derslerimizden de ögrendigimiz gibi, özel isimler ayni kalmakla beraber degistirilemezler. bu yüzden (') veya (´) isareti ile ayrilirlar.

  örn.:

  yanlis: "Iragin güneyinde bulunan basrada..."
  dogru: "Irak´in güneyinde bulunan basra´da..."

  yanlis: "Türkiyenin ekonomisinin üst düzeye ulastigi duyruldu."
  dogru: "Türkiye´nin ekonomisinin üst düzeye ulastigi duyruldu."

  Türkce derslerinde dikkat etmemis yaramaz yazarlarimizin yaptiklari hatalardir. *
  3 ... kultursuz dinazor
 2. 2.
  okuyun gerçekten sonuna kadar okuyun.

  gerçeklik payı yok, siyasi konuya değinirsek, hepsi dansöz, bir çoğununsa ilgisi yok vekillik ile altında son model passat, mercedes-benz ile dolaşmak lüks villalarda oturmak derdine düşmüşler.

  adalet dersek, oda yok maalesef ki ne kadar adaletliymiş gibi görünürsek bile yok, basit bir örneği, ayağında ayakkabısı olmadığı için ayakkabı çalan çocuğa dayak+3 yil hapis cezası (18 yaşından sonra), kadına istismar yapana, cinayet işleyene 3 4 belki 5 yıl ya da tutuksuz yargılama veriliyor.

  doğruculuk dersek tam anlamıyla sıfır,
  hangimiz izlediği haberlere tam anlamıyla inanıyor, hangimiz televizyona çıkan birisine tam güven sağlamış durumda ? bugün yapmadım diyen yarın pişkin pişkin yaptım diyor.

  ülkede refah yok, istihbarat yok tamamen babalarının tarlasını korur gibi koruyup insanları maraba yerine koyuyorlar. kaç tane bomba patladı ?
  kaç askerin hakkına girdiler ?
  gümüşhaneye gittiğimde gozlerimle gördüm, dağa operasyona yollanan askerin kaski taş atsan delinir, üstlerindeki üniforma, ayaklarindaki bot, ulan çelik yeleği bile yok çoğunun.

  kan kusuyorum artık medyadan, siyasetten, geri kafalıları karşımda görmekten, sen evinde oturuyorsun senin için bir problem yok ama aç gözünü.

  ülkenin %50 sinin gözünü para bürümüş para için allah kitap tanımazlar, geri kalan %50 si ise açlıktan ağzı kokuyor çocuğu hanımı evde aç ekmek bekliyor.

  ülkede türk vatandaşına verilmemiş taviz suriyeliye veriliyor. ulan ülkenin gençleri sınav yüzünden intihar ediyor bir üniversiteye gireyim diye, senin vatandaşın çöpten ekmek topluyor, elin suriyelisine iki bin türk lirası aylık veriyorsun. utanın ayıp, yazık günah.

  kısacası türkiye'de daha taşlar yerinde değil. sadece bugünü avutup yarında uyutulmayı bekleyerek yaşıyoruz.
  1 -1 ... seheralp11